Хід заняття. 1. Привітання частинами тіла

1. Привітання частинами тіла.

Мета: розвиток дружніх взаємин, зняття м’язевої напруги

2. Вправа „Бабуся складає у валізу…”. Ведучий починає розповідь: ”Бабуся складає у валізу… гребінець”, а наступна дитина має повторити вже сказане, додавши свій предмет. Гра триває доти, доки ряд зможуть відтворити діти.

Мета: розвиток механічної слухової пам’яті.

3. Вправа „Забавна мозаїка”

Мета: розвиток довільної уваги.

Дитині необхідно скласти розрізані картинки, щоб утворився малюнок.

4. Вправа „Лабіринт”

Мета: розвиток довільної уваги та дрібної моторики руки.

5. Гра „Зайвий стілець”

Мета: розвиток швидкості реакцій та уваги.

Необхідно зробити коло зі стільців, кількість яких на один менше від кількості дітей. Доки звучить музика діти бігають, коли ж вона перестає їм необхідно зайняти вільний стілець.

6. Гра „Хто літає?”

Мета: розвиток моторно-рухової уваги.

Діти визначають хто може літати. Наприклад, метелик – може літати, діти імітують його рухи; якщо диван – діти стоять на місці.

7.Підсумок заняття „Коло подяки”.


Заняття 3

Тема: Ігрова мозаїка

Мета: розвивати довільну увагу, логічне мислення, обсяг зорової пам’яті, швидкість рухів; сприяти зняттю м’язевої напруги, переключення уваги. Виховувати самоповагу, дружелюбність.

Обладнання: список речень, розрізні картинки, іграшки, обручі.

Хід заняття

1.Привітання „Давайте привітаємося”.

Мета: зняття м’язевої напруги, переключення уваги

Діти рухаються по кімнаті, здороваються один з одним. Але якщо ведучий плеснув в долоні один раз – здороватись треба за руку, якщо два – щічками, якщо три – спиною.

2.Вправа „Плутанина”.

Мета: розвиток слухової уваги та словесно-логічного мислення.

3.Вправа „Забавна мозаїка”.

Мета: розвиток довільної уваги.

4.Гра „Яка іграшка заховалась?”.

Мета: розвиток зорової пам’яті та довільної уваги.

Перед дітьми викладаються іграшки. Ведучий забирає 1-2 іграшки, а дитина повинна назвати яка зникла.

5.Гра „На нове місце”.

Мета: розвиток моторно-рухової уваги.

Кожна дитина стає в коло – будинок. Дорослий запрошує дітей погуляти (звучить музика). Коли ж він каже на нове місце ( музика переривається ) – діти повинні знайти ”новий будинок”.

6.Підсумок заняття. „Естафета дружби”

Діти передають усмішку по колу.


Заняття 4

Тема: Умілі пальчики

Мета: розвивати наочно-образне мислення, уміння узагальнювати і класифікувати, уяву, сприйняття, зорову пам'ять; сприяти зниженню м’язевої напруги, створити гарний настрій, виховувати приязність.

Обладнання: предмети картинки, папір, олівці.