Інструкція до семінарського заняття № 14

Тема: Моделювання спільної педради вчителів і вихователів на тему "Наступність дитячого садка і школи в змісті і методах навчання математики".

Мета: Узагальнення і систематизація знань про математичну підготовку дітей до школи. Розвиток уміння організувати і проводити засідання педради.

Література:

1. К. Й. Щербакова. Методика формування елементарних математичних уявлень у дошкільників. - К., 1996.

2. Стадненко Н., Ілляшенко Т., Обухівська А. Підготовка дітей шестилітнього віку до школи. /Початкова школа, 2002р. №7/.

3. Формування розумових дій у процесі підготовки дитини до навчання в школі. /Початкова школа, 2002р. №9/.

Хід заняття:

I. Ознайомитись із завданнями-інструкціями, підготуватись до виконання ролей.

1. Завдання-інструкція "завідуючій" ДНЗ: повідомляє тему педради, виступає з вступним словом, веде педраду, відповідає на запитання "батьків".

2. Завдання-інструкція "завучу" школи: виступає з доповіддю "Вимоги сучасної школи до математичної підготовки дошкільнят", відповідає на запитання "батьків".

3. Завдання-інструкція "вчителям": знайомлять з програмою 1 класу з математики, порівнюють її з програмою дитячого садка в плані наступності, відповідають на запитання "батьків".

4. Завдання-інструкція "вихователям": виступають з доповідями, повідомленнями, відповідають на запитання "батьків".

5. Завдання-інструкція "батькам": ставлять проблемні запитання, ситуації для розв'язування.

6. Завдання-інструкція експертам: Оцінюють підготовку всіх учасників гри.

II. Проведення педради: вступне слово "завідуюча"; виступи завуча, вчителів, вихователів; запитання батьків і відповіді на них; рекомендації батькам.

III. Виступи експертів.

Знати: форми роботи ДНЗ і школи, показники готовності до школи.

Вміти: організовувати педраду.

Інструкція до практичного заняття № 15 (з. ф. н.)

Тема: Складання планів-конспектів занять з математики для різних вікових груп.

Мета: Навчитися складати конспекти занять з математики.

Забезпечення:

1. Л. В. Артемова. Колір, форма, величина, число. - К., 2000.

2. Г. Мацюк, В. Крушинська. Дидактичні ігри з математики в дитячому садку. - К., 1994.

Хід роботи:

Завдання 1. Вибрати тему із запропонованих:

1) друга молодша група: число і цифра 3; групування геометричних фігур; орієнтування в часі;

2) середня група: число і цифра 5; порівняння геометричних фігур; орієнтування в просторі;

3) старша група: вимірювання сипучих речовин (3 етап); лічба за допомогою дотикового аналізатора; закріплення знань про тиждень.

Завдання 2. Вказати методи та прийоми, матеріал.

Завдання 3. Описати хід заняття (від першої особи розписати кожен етап, включаючи ігровий прийом та дидактичну гру).

Знати: структуру різних типів занять з математики, методику їх проведення.

Вміти: складати конспекти занять.


Тестові завдання для самоконтролю