Записати правильно речення

Варіант 1

ТатокупивТимковівелосипед

Варіант 2

Оксанкаітатонавиставі

Фізкультхвилинка

Пригріло сонце з високості, У ведмедя розімліли кості, Почав ворочатись в барлозі І став на власному порозі. Зомліли руки й ноги в нього, А він не любить дуже цього, Тож потягнувся враз як слід, Прогнав і ліньки, й сотні бід. Присів донизу, став на ноги Й пробіг по лісу до дороги, Там поскакав він на ногах, І їсти захотілось — жах! Та знав, що їжу щоби мати, Повинен добре працювати. Мерщій за парти всім сідати.

Лист 9. Надіслав Незнайко. Він просить вашої допомоги у вико­нанні наступної вправи.

2 Добирання слів до поданих моделей

Лист 10. Надіслав Буратіно.

3Спишіть слова.Підкресліть букви, що позначають тверді приголосні звуки.

Став, коник, різка, казка, вудка, роса, театр, скатертина, сніданок.

Лист 11. Ізнову лист від Сови.

4 Гра «Придумай речення»

Учні одне за одним називають по слову, щоб утворилось речен­ня. Наприклад, вчитель промовляє слово «Ми», перший учень — «ходили», другий — «до», третій — «лісу». Діти і вчитель приду­мали речення: Діти ходили до лісу.

5Розвиток зв’язного мовлення.Опис сови

— Пропоную скласти невеличке оповідання про сову.

• Де живе сова?

• Який в неї характер?

• Чим вкрите її тіло?

• Які крила?

• На кого полює? (На зайчиків, мишей, курочок, півників)

VI. Підсумок уроку

— Що ви повторили сьогодні на уроці?

— Яку роботу виконували?

— З ким зустрілися?

 

Урок 151 (читання)

Тема.Звук [ж]. Позначення його буквами Ж, ж («же»)

Мета:ознайомити учнів з буквою, її назвою та звуковим значенням; вчити правильно ар­тикулювати звук, читати склади, слова з буквою «же»; збагачувати словниковий за­пас учнів, формувати мовленнєві уміння; розвивати увагу, мислення, фонематичний слух, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес, спостережливість; виховувати гуманні почуття, естетичні смаки, повагу до професії хлібороба на основі малих фольклорних жанрів.

Обладнання:предметні малюнки; звуко-складові моделі слів; картки з буквами; фішки для звукових моделей; криптограма; схеми складів та слів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Любі діти!

Всі за парти ми сідаємо,

Працювати починаємо.

Учитель звертає увагу дітей на наявність шкільного приладдя, готов­ність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Веселі читалочки

Я-я-я — лялька то була… (моя).

Я-я-я — дуже дружна в нас… (сім’я).

Я-я-я — книжка це лежить… (твоя).

Ля-ля-ля — я вже зовсім не… (маля).

Ля-ля-ля — ліс видніється… (здаля).

Ля-ля-ля — годує Ясочка… (кроля (теля)).

Як-як-як — тато у Михасика… (моряк).

2 Гра «З’єднай стрілочками»

У зайчихи У лисички У кози лисеня козеня зайченя

3 Відгадування загадок, поєднання відгадок зі звуко-складовими моделями

Стрічок дві, один вінок —

Буква я іде в танок.

У святковому залі

Стоїть, як картинка,

Весела, зелена

Красуня… (ялинка).

• Я — дерево-красень

А звуть мене… (ясен).

• У пароплава на борту

Я висну в будь-яку погоду.

А тільки з’явимось в порту —

Я першим кидаюсь у воду. (Якір)

Учитель на дошці виставляє малюнки і картки зі звуко-складовими моделями слів-відгадок.

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні ми повторимо те, що вивчили на попередньому уро­ці, ознайомимося з новим звуком та буквами, що його позначають, поміркуємо та дізнаємося багато цікавого.

IV.Вивчення нового матеріалу

Загадка

У воді сидить охоче,

Та не риба і не рак,

Вистромить булькаті очі,

І виспівує: «Кум-квак». (Жаба)

2 Звуковий розбір слова-відгадки

3Артикуляція звука, спостереження за вимовою.Віднесення його до групи приголосних

Жабеня, жирафа й жук

Мають спільний перший звук.

Здогадалися який?

[ж] — шиплячий і дзвінкий.

4 Аналітико-синтетичні вправи

1) Виділення слів зі звуком [ж]

— Якщо почуєте звук [ж] на початку слова — піднімаєте жовту картку, якщо в середині слова — зелену, якщо в кінці слова — чер­вону.

Жито, сніжок, жук, дужка, стежка, жолудь, чижик, жучок, коржик, сніжинка, чиж.

2) Гра «Добери своє слово»

Самостійне добирання учнями слів зі звуками [ж] у різних по­зиціях — на початку, в середині, у кінці слова.