ІІІ. Зупинка "Семафор ввічливості".

Виховний захід

"Подорож до Країни Ввічливості та Доброти"

Мета: Навчальна: Вчити ввічливому спілкуванню з ровесниками, дорослими. Розширити словниковий запас дітей словами ввічливості, узагальнити знання учнів про правила поведінки вдома, в школі, в громадських місцях.

Розвивальна: Розвивати моральні якості дитини, мовлення, логічне мислення.

Виховна:Виховувати шанобливе ставлення до старших, батьків; виявляти піклування про молодших, слабших.

Обладнання: мультимедійна дошка, презентація, мультфільми, вірші, наочний матеріал, долоньки для словника ввічливості, сигнальні картки.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Перевірка готовності учнів до уроку

Ось дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав.

Так що часу не втрачаємо,

І роботу розпочинаємо!

ІІ. Оголошення теми виховного заходу

Діти, сьогодні вас чекає подорож до Країни Ввічливості та Доброти. Чи бажаєте ви помандрувати до цієї країни? Як же туди дістатися? А допоможе нам Пізнайко. (На дошці зображення Пізнайка).

- Отже, друзі вирушаємо в подорож! (На дошці зображені зупинки-

завдання)

І. Зупинка "Чомучки?".

- Діти, що таке ввічливість? Що таке доброта? (учні відповідають на запитання).

- Чи приємно вам спілкуватись з не ввічливою людиною? Чому?

- Що для вас означає бути добрим? (підтримувати товариша в біді, ділитись з другом секретами; допомагати мамі, стареньким людям і т.д.)

- Чи вважаєте ви себе ввічливими та добрими? Чому?

Ввічливими люди не народжуються, а стають, опанувавши знання і

правила хорошого тону. Ввічливість — це шанобливість, доброзичливість, прагнення не завдавати неприємності іншим, готовність своєчасно прийти на допомогу іншій людині. (Перегляд презентації).

1. Обговорення ситуації. (Вчитель зачитує життєву ситуацію Лисички, завдання учнів проаналізувати її вчинок).

- Якою була Лисичка?

- Що було у Лисички на хвості? Правильно так робити? Чому?

- Чи правильно вчинила Лисичка?

- Якби ви вчинили на місці Лисички? (Учні відповідають).

ІІ. Зупинка "Містечко вихованих людей".

Діти, ви великі молодці. Впорались із завданням, та засвоїли нові знання. Отже, ми вирушаємо до наступної зупинки "Містечко вихованих людей". Тут ми будемо навчатись правильно спілкуватись та поводитись із людьми. Але перед нами тут побував хуліган. Він переплутав усі правила, і життя зіпсувалося, усе тепер переплуталося. Діти, допоможемо мешканцям цього містечка виправити помилки? (Діти отримують речення з помилками, та виправляють їх).

Речення з помилками:

1. Проходити на своє місце в кінотеатрі треба спиною до тих, хто сидить.

2. Чемний хлопчик завжди смикає дівчаток за коси.

3. Ввічливі діти ніколи не поступаються місцем старшим.

4. Виховані діти обгортку від цукерки викидають на тротуар.

5. Усі діти переходять вулицю на червоне світло світлофора.

6. Хлопчики завжди лазять на деревах.

7. Дівчатка витирають руки об сукню.

- Скажіть, чи правильно так робити? Чому?

- Це ввічливо?

- Як же ж правильно мають звучати ці речення?(учні відповідають)

ІІІ. Зупинка "Семафор ввічливості".

А тепер діти, залежить від вас, чи будемо ми рухатися далі. Пограємо у гру "Семафор ввічливості". Червоний колір-забороняю, зелений-дозволяю. Перед вами на парті лежать сигнальні картки зеленого й червоного кольору. Якщо правильно - зелений, неправильно -червоний. (Вчитель роздає учням життєві ситуації, їхнє завдання зачитати й за допомогою сигнальних карток дати правильну відповідь ).

1. "Дайте мені хлібинку" ,- звертається хлопчик у магазині.

2. "Вибачте, будь-ласка, штовхнула вас ненавмисне", - каже дівчинка бабусі.

3. "Покличте до телефону Марину".

4. "Я трохи порвала цю книжку,підклейте її самі», - сказала дівчинка бібліотекарю".

5. "Люба бабусю! Я із задоволенням вам допоможу!"

Молодці! Ви добре справилися із завданням. Семафор показує зелене світло, і ми вирушаємо далі.