А зараз я вам прочитаю невеличку притчу.

Конспект уроку з трудового навчання 3 клас

Філімонової Оксани Борисівни

Тема:Паперові об’ємні фігури та їх розгортки.Виготовлення подарункових коробочок.

Мета: навчити виготовляти коробочку з паперу, виконувати розмітку за кресленням, обирати і вносити зміни у засоби скріплення деталей у виробі; розвивати конструкторські навички, навички роботи з ножицями, клеєм; виховувати бажання дотримуватися правил охайності, посидючість, працьовитість. Ознайомити дітей з виробом з паперу, послідовність дій під час створення виробу. Формувати первісні уявлення. Знайомити з трудовими операціями, а саме різання паперу. Розширити уявлення учнів про властивості паперу та його походження. Вчити планувати послідовність операцій; навчати технічних прийомів роботи з папером; удосконалювати спостережливість і зорову пам’ять; виховувати активність, творчу фантазію, акуратність, навички культури праці.

Об’єкт праці: Виготовлення подарункових коробочок.

Матеріали та інструменти: модель коробочки, картон, кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка для рук, підкладна дошка.

Наочність:об’ємні геометричні фігури, малюнки, модель коробочки, картон, кольоровий папір, ножниці, олівці, клей, пензлик, серветка для рук, підкладна дошка, зразок коробки, підручник, розгортки.

ХІД УРОКУ

 

І. Підготовка робочого місця. Перевірка наявності необхідних матеріалів та інструментів, правильності їх розташування.

- Діти, всі готові до уроку?(так)

- Які матеріали та інструменти лежать у вас на партах?( картон, кольоровий папір, підкладна дошка, клей, ножиці, простий олівець, серветки)

- Перевіримо правильність розташування предметів. Все, що береться правою рукою – лежить праворуч, що лівою – ліворуч, основний матеріал – перед собою. Отже перевіряємо.

- Де повинен лежати папір?

- Перед собою, по центру, праворуч чи ліворуч?(перед собою)

- Клей повинен лежати на парті чи на підкладній дошці?(на підкладній дошці)

- Де повинен лежати клей праворуч чи ліворуч?(праворуч)

- Чи є у всіх ножиці? Підніміть їх угору.

- Де на парті повинні розміщуватися ножиці?(праворуч)

- Різати ножицями потрібно кінчиками чи серединою леза?(серединою)

- Як потрібно поводитися з ножицями?(ножицями користуйтеся обережно, щоб не поранити себе та сусіда. Кладіть ножиці на парту так, щоб вони не звисали з краю. Передавайте ножиці у закритому вигляді)

 

- Хто забуде правила поводження з ножицями, поглянувши на дошку, зможе їх собі нагадати.

 

( На дошці вивішені правила поводження з ножицями)

 

 

II. Мобілізація уваги учнів. Актуалізація опорних знань.

Діти, а де ви зберігаєте свої іграшки, особисті речі (в коробочках)

— Для чого використовують коробочки?(для речей)

— З якого матеріалу їх виготовляють?(з картону, паперу)

— Якого розміру бувають коробочки?(великі, маленькі)

— Як можна їх прикрасити?(квітами, бантиками, бусинками)

— Чому кришка повинна бути більшою за коробочку?(щоб коробка добре закривалася)

III. Оголошення теми. Мотивація трудової діяльності.

А зараз я вам прочитаю невеличку притчу.

Одного разу батько покарав свою трирічну дочку за те, що вона витратила рулон позолоченого обгорткового паперу. З грошима було туго і тато був просто розлючений від того, що дитина намагалася прикрасити якусь коробочку без видимої на те причини. Незважаючи на це, на наступний ранок маленька дівчинка принесла своєму батькові подарунок.

Вона сказала:

– Це для тебе, Татку!

Він був збентежений тим, що за день до цього накричав на доньку. Але його обурення знову вирвалося назовні, коли він виявив, що коробка порожня … Він звернувся до доньки:

– Хіба ти не знаєш, що коли дарують подарунок, то передбачається, що в коробці буде щось лежати? А у тебе просто порожня коробка.

Маленька дівчинка глянула на нього зі сльозами на очах:

– Таточку, вона не порожня. Я наповнила її своїми поцілунками. Вони всі твої, Татку!

Батько був вражений. Він опустився на коліна, ніжно обійняв доньку і благав її про прощення.

З тих пір тато зберігав цей безцінний подарунок поруч зі своїм ліжком кілька років. Якщо у нього щось не клеїлося в житті, він згадував поцілунки і любов, яку подарувала йому дочка. І це набагато важливіше всіх негараздів, матеріальних багатств і сварок через дрібниці.

- Отже, як ви здогадалися, сьогодні на уроці ми будемо виготовляти коробочку.