Урок 17. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 7 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАТИЧНИМ ЗАПИСОМ ЇХ УМОВИ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА

Урок 16. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 6 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ.

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 6 з переходом через десяток; розвивати вміння порівнювати довжини відрізків, розв'язувати прості задачі, в яких використовується поняття «стільки ж»; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 25, завдання 136; 137)

3. Хвилинка каліграфії

10; 8; 6; 4; ?. 1; 4; 7; 10; 13; 16; ?.

4. Математичний диктант


• Зменшіть число 12 на 4.

• Чому дорівнює сума чисел 8 і 5?

• Збільшіть число 7 на 5.

• Знайдіть різницю чисел 13 і


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 6 з переходом через десяток.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 26-27)

Завдання 138. Колективне опрацювання матеріалу

Завдання 139. Самостійна робота

Завдання 140

Завдання 141. Усне виконання завдання

— Розгляньте малюнок. Який м’яч треба забити у ворота?

Завдання 142. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Завдання 143

Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

2. Робота над задачею

У Мурки нар 4 рудих, 3 чорних і 2 плямистих кошенят. Скільки кошенят народилося у Мурки?

3. Знаходження значень виразів зі змінною


в - 6, якщо в = 14; 12; 10;

6 + а, якщо а = 6; 5; 10.


5. Самостійна робота

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 27, завдання 145; 146.

Урок 17. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 7 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАТИЧНИМ ЗАПИСОМ ЇХ УМОВИ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток; розвивати вміння складати й розв'язувати задачі за схематичним записом їх умови, знаходити невідомий доданок; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

2. Розв'язування кругових прикладів

3. Гра «Естафета»

Перевірка: 13; 7; 12; 9. 8; 11; 7; 13.

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.


13; 2; 13; 5; 13; 8; ?; ?.

12; 7; 13; 7; 14; 7; ?; ?.


5. Математичний диктант


• Запишіть число, у якому 7 дес. і 3 од.

• Запишіть найменше двоцифрове число.

• Запишіть найбільше двоцифрове число.

• Запишіть суму чисел 8 і 5; 9 і 3.

• Запишіть різницю чисел 12 і 5; 11 і 4.

• Збільшіть 5 на 30.

• Зменшіть 64 на 30.

 


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 27-28)

Завдання 147. Колективне опрацювання матеріалу

Завдання 148

Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно.

Завдання 149

Учні складають задачі за схемами і розв’язують їх. Один учень працює біля дошки.

Після цього складають обернену до першої задачу із питанням: «На скільки менше...?».

Завдання 150

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 151

Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 152*. Самостійне виконання завдання Учитель перевіряє.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток до уроку)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 28, завдання 153; 154.

Урок 18. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ.

Мета: вчити учнів позначати геометричні фігури буквами латинського алфавіту; розглянути і порівняти задачі, які мають спільну частину умови; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 28, завдання 153; 154)

2. Робота за таблицями

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 100; 90; 80; ?; ?.

4. Математичний диктант


• Запишіть число, яке стоїть перед числом 40.

• Запишіть число, що йде за числом 59.

• Яке число стоїть між 39 і 41.

• Записати число, в якому 6 дес. і 4 од.

• Складіть і запишіть числа, використовуючи три задані цифри (2; 4; 9.0; 5; 8).


• Запишіть числа, що складаються:


а) з 5 дес. і 3 од.;

б) з 7 дес. і 5 од.;

в) з 4 дес. і 9 од.


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 28-29)

Завдання 155. Колективне опрацювання матеріалу

Завдання 156

— Чим схожі задачі? Чим відрізняються?

— Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга — відніманням?

Завдання 157

Завдання 158 Перший стовпчик з коментуванням, решта прикладів — самостійно.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

2. Робота над задачею

У магазин привезли 98 кг яблук. За день пр 68 кг. Скільки кілограмів яблук залишилося продати?

4. Розв'язування логічних задач

• На майданчику школи гралися 13 дітей. Коли прийшла 1 дівчинка, то хлопчиків і дівчаток стало порівну. Скільки хлопчиків і дівчаток було на майданчику спочатку? (7 хлопчиків, 6 дівчаток.)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 29, завдання 160; 161.