Тема: Кабельні мережі релейних трансформаторів.

Заняття №6

Мета: навчальна: ознайомити студентів методикою побудови і особливостями кабельної мережі релейних трансформаторів. Ознайомити з елементами кабельної мережі і її загальними положеннями. Навчати студентів висловлюватися технічною мовою.

виховна: виховувати у студентів дисципліну, взаємоповагу, любов та інтерес до систем автоматики на залізничному транспорті, які вони вивчають.

розвиваюча: розвивати у студентів увагу, пам’ять, процеси мислення, логіку.

Тип заняття: КУ.

Тривалість: 90 хв.

Допоміжні матеріали та обладнання: підручник, проектор, інтерактивна дошка.

Хід заняття:

Етап заняття та його короткий зміст Орієнтовний час
І. Організаційний момент: - рапорт чергового; - перевірка присутніх на парі. 5 хв.
ІІ. Перевірка домашнього завдання: 1. Загальні положення кабельної мережі стрілочних ЕП. 2. Послідовність розрахунку кабельної мережі стрілок. А) визначення довжини кабелю Б) визначення кількості жил для лінійних провід Г) формула максимально допустимої довжини кабелю при заданому числі жил в прямому і зворотному проводах 3. Таблиці взаємозалежності між максимально допустимою довжиною кабелю і числом жил в ньому відповідно для 2-провідної та 5-провідної схем керування стрілками. 4. Електрообігрів стрілочних ЕП. 5. Автоматичну очистку стрілок. 6. Загальні положення кабельної мережі світлофорів. Визначення числа проводів та жил до світлофорів. 7. Визначення кількості жил та проводів до світлових маршрутних покажчиків, покажчиків напряму, зеленої смуги та покажчиків зі стрілками, що світяться. 34 хв
ІІІ. Повідомлення нового матеріалу: 1. Загальні положення кабельної мережі рейкових кіл. 2. Визначення кількості проводів та жил в кабельній мережі релейних трансформаторів.   Для рейкових кіл складають кабельні мережі релейних і живлячих трансформаторів (окремо). При складанні кабельних мереж РТ керуються тим, що гранична довжина кабеля без дублювання жил в проводах між колійним реле (пост ЕЦ) і РТ чи ДТ при будь якому виді тяги складає 3000 м. При більшому віддаленні – жили кабеля дублюють: жильність визначають розрахунком по падінню напруги на колійному реле. На кресленні ДТ позначають як кінцеві тому, що в них нема зажимів для розподілу кабелю, крім тих, що підключають до даного РК. А колійні коробки з РТ можна включати як прохідні. Якщо в одній коробці встановлено один РТ, то в ній можна розподілити кабель ще на шість РТ. Якщо в колійній коробці встановлено 2 РТ – то можна розподілити кабель ще на три РТ. 40 хв.
ІV. Закріплення нового матеріалу: · відповіді на запитання, які виникли у студентів під час ознайомлення з новим матеріалом; · повторення основних пунктів, перевіряючи студентів на сприйняття нового матеріалу. 8 хв.
V. Аналіз роботи на уроці. Повідомлення домашнього завдання: 1) Вивчити матеріал за літературою Л.1 на ст. 329-331 + конспект і додаткова література. 2) Закріпити знання з попередніх тем. 3) Володіти технічною мовою. 2 хв.
Примітка: з метою оперативного закріплення нового матеріалу відповіді на запитання студенти отримують протягом викладання нового матеріалу, але в декілька етапів.

Викладач С.В. Половко