Завдання № 1. Складання бухгалтерського балансу

ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1

Тема: «Облік доходів»

Робоче місце:Кабінет 48 бухгалтерського обліку Тривалість занять:2 години

Матеріально-технічне забезпечення:Інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, схема обліку доходів та видатків, баланс бюджетної установи.

1.Організаційна частина заняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета:Навчити студентів складати бухгалтерські проводки з обліку доходів загального та спеціального фондів.

3.Актуалізація опорних знань:

1. Охарактеризуйте принципи бюджетного фінансування та назвіть розпорядників бюджетних коштів.

2. У чому особливість фінансування бюджетних установ за відомчою структурою та через органи Державного казначейства?

3. Поняття, склад і класифікація коштів спеціального фонду.

4. Завдання та основні вимоги до організації обліку коштів спеціального фонду.

5. Склад і відображення в обліку надходження і використання спеціальних коштів бюджетних установ.

6. Характеристика рахунків з обліку доходів загального фонду.

7. Характеристика рахунків з обліку доходів спеціального фонду.

 

4.Мотивація навчальної діяльності.

5. Методичні вказівки.

1. Уважно прочитайте завдання.

2. На підставі запропонованих даних скласти бухгалтерські проводки з обліку доходів загального фонду та обліку доходів спеціального фондів.

3.В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку
бюджетних установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку?

4.При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

6.Виконання практичної роботи.

Умова завдань.

Завдання № 1

Умова:

Обласним відділом народної освіти (головний розпорядник бюджетних коштів) отримано бюджетні кошти в обсязі 1 млн. грн, у тому числі:

• на власні видатки - 200 тис. грн.;

• для фінансування підвідомчих бюджетних установ - 800 тис. грн., у тому числі міського відділу народної освіти (розпорядник бюджетних коштів другого рівня) - 500 тис. грн.;

• на власні видатки та для переказу нижчим бюджетним установам - 500 тис. грн.;

у тому числі середній школі № 500 (розпорядник бюджетних коштів третього рівня) - 5 тис. грн.

№ з/п Зміст господарських операцій Кореспонденція рахунків Сума, тис. грн.
Дебет Кредит
Головного розпорядника бюджетних коштів (обласний відділ народної освіти)
Отримано обласним відділом народної освіти із загального фонду бюджету грошові кошти на покриття власних видатків      
Отримано обласним відділом народної освіти грошові кошти для фінансування бюджетних установ нижчого рівня      
Перераховано грошові кошти міському відділу народної освіти      
У розпорядника бюджетних коштів другого рівня (міський відділ народної освіти)
Отримано міським відділом народної освіти грошові кошти на покриття власних видатків і переказу бюджетним установам      
Перераховано грошові кошти середній школі № 500      
У розпорядника бюджетних коштів третього рівня (середня школа № 500)
Отримано середньою школою № 500 грошові кошти від міського відділу народної освіти на утримання установи      

Завдання. Скласти бухгалтерські проводки по господарським операціям.

Завдання№2

Умова:

Бюджетною установою (платник ПДВ) реалізовано автомобіль ВАЗ-2107, придбаний за рахунок коштів спеціального фонду. Первісна вартість автомобіля становить 24000 грн., знос -18000 грн. Автомобіль продано на конкурсній основі ТзОВ "Фонтан" за 13200 грн. (у т.ч. ПДВ ─ 2200 грн.).

 

з/п Зміст господарських операцій Кореспонденція рахунків Сума, грн.
Дебет Кредит
Відображено списання залишкової вартості автомобіля та суми нарахованого зносу    
Відображено продаж автомобіля ВЛЗ-2107 на конкурсній основі    
Відображено суму ПДВ при реалізації    
Отримано кошти від покупця за реалізацію ВАЗ-2107 на спеціальний реєстраційний рахунок    

Завдання׃ скласти бухгалтерські проводки по господарським операціям

Завдання №3

Умова:

Бюджетною установою, яка не є платником ПДВ, надано транспортні послуги на суму 240 грн.

№ з/п Зміст господарських операцій Кореспонденція рахунків Сума, грн.
Дебет Кредит
Нараховано плату за надані транспортні послуги    
Отримано кошти за надані транспортні послуги на реєстраційний рахунок      

Завдання׃ скласти бухгалтерські проводки по господарським операціям

 

8.Контрольні запитання.

1.Назвіть завдання та основні вимоги до організації обліку надходження і використання спеціальних коштів бюджетних коштів.

2.Назвати розпорядників бюджетних коштів

3.Назвати склад коштів спеціального фонду

4.Дати характеристику рахунків з обліку доходів загального фонду.

5.Дайте характеристику спеціальному фонду, назвіть його склад.

9.Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи.

10. Домашнє завдання.

Повторити тему: «Облік доходів », закінчити практичну роботу.

Після виконання практичної роботи

Студент повинен знати: облік доходів загального фонду та облік доходів спеціального фонду.

Студент повинен вміти: складати бухгалтерські проводки з обліку доходів загального фонду та обліку доходів спеціальних фондів.


ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2

Тема: «Облік видатків»

Робоче місце:Кабінет 48 бухгалтерського обліку

Тривалість занять:2 години

Матеріально-технічне забезпечення:інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, схема обліку видатків, баланс бюджетної установи.

1.Організаційна частина заняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета: Навчити студентів складати бухгалтерські проводки за господарськими операціями з обліку касових та фактичних видатків.

3.Актуалізація опорних знань:

1. Що розуміють під видатками.

2. Дати визначення касовим видаткам.

3. Дати визначення фактичним видаткам.

4. Де ведеться аналітичний облік касових видатків.

5. Де ведеться аналітичний облік фактичних видатків.

6. Дати характеристику рахункам 30, 31, 32.

7. Дати характеристику рахункам 80, 81.

8. Наведіть приклади касових і фактичних видатків.

4.Мотивація навчальної діяльності.

5.Методичні вказівки

1.Уважно прочитайте завдання.

2.На підставі запропонованих даних скласти бухгалтерські проводки з
обліку касових видатків (завдання №1, таблиця 1).

3. На підставі запропонованих даних (завдання №2, таблиця 2) скласти бухгалтерські проводки з обліку фактичних видатків.

В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку
бюджетних установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку.

4.При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

6.Виконання практичної роботи.

Умова завдань.

Завдання № 1

Умова:

Відобразити господарські операції на синтетичних рахунках (скласти бухгалтерські проводки).

Назвати усно облікові регістри, в яких треба записати операції.

Рішення задачі оформити у вигляді таблиці.

Таблиця №1

№ з/п Зміст операції Кореспонденція рахунків
        Дебет Кредит
Отримано в касу готівку чеками з поточних,реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків    
Перераховано з поточних, реєстраційних,спеціальних реєстраційних рахунків суму утримань із заробітної плати за дорученням працівників    
Перераховано в дохід бюджету з доходу фізичних осіб податок, утриманий із заробітної плати працівників    
Перераховано суми внесків за розрахунками зі страхування(єдиний соціальний Внесок)    
Перераховано суми постачальникам згідно з пред'явленими рахунками за придбані матеріальні цінності:    
5.1 — у порядку планових платежів    
5.2 — шляхом попередньої оплати    
5.3 — шляхом надходження матеріальних цінностей    
Перераховано суми оплати за комунальні послуги та енергоносії    
Надійшли на поточний, реєстраційний, спеціальний реєстраційний рахунок із каси суми депонованої заробітної плати    

 

Завдання № 2

Умова:

Відобразити господарські операції на синтетичних рахунках (скласти бухгалтерські проводки).

Назвати усно облікові регістри, в яких треба записати операції. Рішення задачі можливо оформити у вигляді таблиці. Таблиця №2

 

 

№ з/п Зміст операцій Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
Нараховано заробітну плату працівникам бюджетних установ    
Нараховано внески до державного соціального страхування    
Затверджені авансові звіти підзвітних осіб    
Списані продукти харчування    
Списані медикаменти на лікування хворих    
Списані матеріали на утримання установи    
Нараховано стипендії студентам і аспірантам    
Придбано основні засоби за рахунок коштів загального та спеціального фондів    
Нараховано плату за комунальні послуги та енергоносії    

 

8.Контрольні запитання:

1.Розкрийте поняття касових видатків.

2.Назвіть документи призначені для ведення аналітичного обліку фактичних видатків.

3.Назвіть облікові регістри для обліку касових видатків

4.Охарактеризуйте рахунки для обліку касових видатків

5.Навести приклади касових видатків

6.Навести приклади фактичних видатків

 

9.Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи

10. Домашнє завдання.

Повторити тему: «Облік видатків», закінчити практичну роботу.

Після виконання практичної роботи

Студент повинен знати: облік касових, фактичних видатків.

 

Студент повинен вміти: складати бухгалтерські проводки з обліку касових, фактичних видатків.

 

ПРАКТИЧНА РОБОТА № 3

Тема: «Облік фінансово-розрахункових операцій»

Робоче місце:Кабінет 48 бухгалтерського обліку

Тривалість занять:2 години

Матеріально-технічне забезпечення:інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, облікові документи, меморіальний ордер № 2, баланс бюджетної установи.

1.Організауійна частина заняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета:Навчити студентів складати бухгалтерські проводки з господарських операцій по обліку розрахункових операцій

3.Актуалізація опорних знань

1. Охарактеризуйте форми безготівкових розрахунків бюджетних установ.

2. Дайте характеристику рахунків для обліку фінансування за відомчою структурою.

3. Дайте характеристику рахунків 30, 31, 32, 34.

4. Дайте характеристику рахунків 35, 36.

5. Дайте характеристику рахунків 67, 68.

6. Назвіть документи з обліку касових операцій.

7. Назвіть документи з обліку банківських операцій.

8. Де ведеться аналітичний облік касових операцій.

9. Де ведеться аналітичний облік банківських операції.

 

4.Мотивація навчальної діяльності.

5.Методичні вказівки.

1. Уважно прочитайте завдання.

2. На підставі запропонованих даних скласти бухгалтерські проводки з обліку розрахункових операцій.

3. В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку.

4. При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

 

 

6.Виконання практичної роботи.

Умова завдань

Завдання №1

1.Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями з обліку розрахункових операцій. Рішення оформити в таблиці №1.

Умова:

Бюджетною організацією, що утримується за рахунок коштів держбюджету, в червні 2015 року було здійснено такі господарські операції:

Таблиця 1

№ з/п Дата операції Зміст операції   Дебет   Кредит Сума, грн.
03.06.15 Отримано бюджетні асигнування на утримання установи    
05.06 Оплачено рахунок за ремонт обладнання    
07.06 Перераховано з реєстраційного рахунка податки і збори (внески), стягнуті з заробітної плати:      
        — збір до Фонду соціального страхування (ЄСВ)    
        — прибутковий податок (ПДФО)    
07.06 Оплачено рахунок «Харківобленерго» за спожиту електричну енергію    
07.06 Оплачено рахунки комунальних служб за спожиті комунальні послуги    
07.06 Отримано в касу кошти на виплату заробітної плати    
07.06 Виплачено заробітну плату працівникам за травень    
11.06 Отримано бюджетні асигнування на утримання установи    
12.06 Перераховано передоплату за продукти харчування    
12.06 Депоновано суми вчасно не отриманої заробітної плати    
12.06 Внесено грошові кошти на реєстраційний рахунок    
14.06 Оприбутковано попередньо оплачені продукти харчування    
14.06 Віднесено на витрати установи суму ПДВ, сплаченого при придбанні продуктів    
21.06 Отримано бюджетні асигнування на утримання установи    
24.06 Отримано кошти в касу для видачі авансу    
24.06 Отримано з реєстраційного рахунка кошти для видачі під звіт на відрядження    
24.06 Видано аванс працівникам за червень    
24.06 Видано кошти з каси під звіт    
26.06 Затверджено авансовий звіт    
26.06 Повернуто підзвітною особою залишок невикористаних сум    
27.06 Внесено кошти на реєстраційний рахунок    
27.06 Списано вартість витрачених протягом місяця продуктів харчування    

 

8.Контрольні запитання.

1. Назвіть документи з обліку касових операцій.

2.Назвіть документи з обліку банківських операцій.

3.Де ведеться аналітичний облік касових операцій.

4.Де ведеться аналітичний облік банківських операції.

5.Дайте характеристику рахунку 31 «Рахунки в банках».

6. Дайте характеристику рахунків 30, 32, 34.

7.Дайте характеристику рахунків 35, 36.

8.Дайте характеристику рахунків 67, 68.

9.Охарактеризуйте форми безготівкових розрахунків бюджетних установ.

10.Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи.

11. Домашнє завдання.

Повторити тему: «Облік фінансово – розрахункових операцій», закінчити практичну роботу.

 

Після виконання практичної роботи

 

Студент повинен знати: облік доходів розрахункових операцій.

 

Студент повинен вміти: складати бухгалтерські проводки за господарськими операціями з обліку розрахункових операцій.


 

ПРАКТИЧНА РОБОТА № 4

Тема: «Облік розрахунків з оплати праці,

страхуванню та стипендіях»

 

Робоче місце:Кабінет 48 бухгалтерського обліку

Тривалість занять: 2 години

Матеріально-технічне забезпечення:інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, облікові документи з оплати праці, баланс бюджетної установи

 

1.Організаційна частина заняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета׃ Навчити студентів нараховувати заробітну плату в разі погодинної відрядної оплати праці, відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності, стипендій, надбавок

3.Актуалізація опорних знань:

1. Розкрийте особливості організації й оплати праці в бюджетних установах та завдання її обліку.

2.Документальне оформлення і порядок нарахування зарплати працівникам
бюджетних установ.

Порядок нарахування заробітної плати при погодинній і відрядній оплаті праці.

3.Порядок нарахування допомоги за час тимчасової непрацездатності та оплати за
період відпустки.

4.Види відрахувань із заробітної плати, порядок їх визначення та відображення в

обліку.

5.Рахунки для обліку розрахунків з оплати праці та порядок відображення на них нарахування й відрахувань з оплати праці..

4.Мотивація навчальної діяльності.

5.Методичні вказівки.

1.Уважно прочитайте завдання.

2.На підставі запропонованих даних завдань нарахувати заробітну плату
працівникам бюджетних установ в разі погодинної, відрядної оплати праці, відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності, стипендій, надбавок.

3.В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних

установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку.

4.При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

 

6.Виконання практичної роботи.

Умова завдань

Завдання №1

Умова:

Учитель прийнятий на роботу з 01.09.2014 р. Відпустка надається 01. 06. 2015 р. терміном на 56 календарних днів. З 01.04 по 11.04.2014 р. була надана відпустка без збереження заробітної плати. Сумарний заробіток за відпрацьований період з 01.09.2014р. по 31.05.2015р. - 25000 грн.

Завдання:

1. Розрахувати суму відпускних.

2. Відобразити нарахування відпускних бухгалтерськими проводками.

 

Завдання №2

Умова:

Посадовий оклад працівника бюджетної установи бібліотекаря складає 1850 грн. Робочих днів 21 (у звітному місяці), відпрацював 18 днів.

Завдання:

1. Визначити середньоденний заробіток працівника.

2 Відобразити нараховану заробітну плату бухгалтерськими проводками.

 

Завдання №3

Умова:

Учитель ЗОШ №58, спеціаліст II категорії має оклад 1600 грн.

Завдання:

1. Розрахувати середню заробітну плату вчителя, якщо:

- обсяг річного навчального навантаження - 1000;

- годинна ставка вчителя – 22,23 (1600 грн : 72);

- кількість навчальних місяців - 10;

- середньомісячна форма навантаження - 72.

2. Відобразити нарахування заробітної плати вчителю бухгалтерськими
проводками.

 

Завдання №4

Умова:

Вчителю ЗОШ № 58, який відпрацював місяць, в табелі зазначено заміну у старших класах 12 годин. Тарифна ставка вчителя 1600 грн., місячна заробітна плата - 1900 грн.

Завдання:

1. Нарахувати заробітну плату, визначити суму.

2. Скласти бухгалтерські проводки по господарським операціям з нарахування заробітної плати та доплати за заміну у старших класах.

Завдання №5

 

Учитель ЗОШ № 58, спеціаліст II категорії має оклад 2000 грн. Розрахувати середню заробітну плату вчителя, якщо:

- обсяг річного навчального навантаження — 1000;

- годинна ставка вчителя – 27,78 грн. (2000 : 72);

- кількість навчальних місяців - 10;

- середньомісячна форма навантаження - 72.

Завдання׃

Відобразити нарахування заробітної плати вчителю бухгалтерськими проводками.

Завдання №6

Визначити середньоденний заробіток працівника навчального закладу (бухгалтера) Іванова, посадовий оклад якого складає 2500 грн. Робочих днів 20 (у звітному місяці), відпрацював 17 днів.

Завдання׃

Ø Відобразити нараховану заробітну плату бухгалтерськими проводками.

Ø Здійснити утримання із заробітної плати

Ø Визначити суму зарплати до видачі працівнику

Завдання №7

Нарахувати заробітну плату вчителю, який відпрацював місяць, в табелі зазначено заміну у старших класах 18 годин. Тарифна ставка вчителя 1800 грн., місячна заробітна плата — 2100 грн.

Завдання׃

Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями з нарахування заробітної плати та доплати за заміну у старших класах. Здійснити утримання із зарплати вчителя.

 

8.Контрольні запитання:

1.Назвіть первинні документи з обліку чисельності працівників та відпрацьованого часу.

2. Розкрийте особливості організації й оплати праці в бюджетних установах, та завдання її обліку.

3.Як нарахувати заробітну плату погодинно та відрядно?

4.Назвіть порядок нарахування допомоги за час тимчасової непрацездатності.

5.Як нарахувати відпускні працівникові бюджетної установи?

6.Дайте характеристику рахунку 66 «Розрахунки з оплати праці».

9.Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи.

10. Домашнє завдання.

Повторити тему: «Облік розрахунків з оплати по страхуванню та стипендіях», закінчити практичну роботу.

Після виконання практичної роботи

Студент повинен знати: методику нарахування заробітної плати .

Студент повинен вміти:нараховувати заробітну плату в разі погодинної відрядної оплати праці, відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності, стипендій, надбавок.


 

ПРАКТИЧНА РОБОТА №5

Тема: «Облік розрахунків із заробітної плати ,

страхування та стипендії»

 

Робоче місце: Кабінет 48 бухгалтерського обліку

Тривалість занять: 2 години

Матеріально - технічне забезпечення:інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, облікові документи з оплати праці, баланс бюджетної установи, меморіальний ордер № 5

1.Організаційна частина заняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета:Навчити студентів складати бухгалтерські проводки з господарських операцій по обліку заробітної плати та стипендій

3.Актуалізація опорних знань:

1. Що таке фонд оплати праці?

2. Назвіть складові основної заробітної плати.

3. Що таке додаткова заробітна плата? Назвіть її складові.

4. Назвіть форми і системи оплати праці.

5. Які зміст і призначення розрахункової відомості, розрахунково-платіжної відомості, розрахункового листка із заробітної плати, особового рахунка?

6. Назвіть види утримань із заробітної плати.

7. Назвіть види відрахувань на соціальні заходи.

8. Дайте класифікаційну характеристику рахунка 661 «Розрахунки з оплати праці».

9. Назвіть види сум і синтетичних рахунків, що кореспондують з рахунком 66 за дебетом, за кредитом.

10. Як ведуть аналітичний облік розрахунків з оплати праці?

11. Які ще розрахунки підприємство веде з працівниками крім оплати праці?

 

4.Мотивація навчальної діяльності.

5.Методичні вказівки.

1. 1.Уважно прочитайте завдання.

2. На підставі запропонованих даних завдань №1 скласти бухгалтерські проводки за змістом операцій.

3. В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку.

4. При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

6.Виконання практичної роботи.

Умови завдання.

Завдання № 1

Умова׃

Вищий навчальний заклад фінансування з державного бюджету. У зв'язку з недостатністю фінансування ВНЗ надає платні послуги (згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України) у сфері освітньої діяльності, у результаті чого отримано дохід у сумі 50000 грн. Маючи заборгованість із заробітної плати викладачам за загальним фондом кошторису на суму 15000 грн., установа погасила її за рахунок спеціальних коштів. Крім того, здійснено оплату працівникам, зайнятих у наданні платних послуг (20000 грн.), а також виплату стипендій студентам. Суму спеціальних коштів, що залишилася, навчальний заклад спрямував на поточний ремонт будівлі.

Завдання׃

Скласти кореспонденцію рахунків за господарськими опера­ціями

 

 

 

 

№ З/п Зміст господарських операцій Кореспонденція рахунків Сума, грн.
Дебет Кредит
Нараховано плату за навчання груп студентів на платній основі    
Відображено плату за навчання    
Нараховано заробітну плату працівникам за рахунок бюджетних коштів    
Нараховано заробітну плату працівникам, зайнятих у наданні платних послуг, за рахунок спеціальних коштів    
Спрямовано спеціальні кошти на погашення заборгованості із заробітної плати, передбаченої в загальному фонді кошторису    
  6.1   Нараховані:
Збір на обов'язкове со­ціальне страхування - єдиний соціальний внесок    

 

Завдання №2

Акціонерний комерційний банк "КІТО" перерахував 8200 грн. ПТУ № 11
на виплату стипендій учням.

Завдання׃

Скласти бухгалтерські проводки за господарськими
операціями

№ з/п Зміст господарських операцій Сума, грн. Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
Одержано кошти від АКБ "КІТО" на виплату учням стипендій    
Нараховано стипендію учням    
Отримано до каси готівку на виплату учням стипендії    

 

Завдання №3

Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями бюджетної
установ – навчального закладу.

№ з/п Зміст господарських операцій Сума, грн. Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
Нараховано заробітну плату викладачам за загальним фондом      
Спрямовано доходи спеціального фонду на виплату зарплати, нарахованої по загальному фонду      
Отримано грошові кошти в касу з реєстраційного рахунку      

8.Контрольні запитання

1.Назвіть форми розрахункових документів з оплати праці.

2.Дайте характеристику рахункам для обліку розрахунків з оплати праці.

3.Назвіть порядок розрахунків з органами соціального страхування та їх відображення в обліку.

4.Дайте характеристику субрахунку 66 «Розрахунки з оплати праці».

5.Рахунки для обліку розрахунків з оплати праці та порядок відображення на них нарахування й відрахувань з оплати праці.

6.Наведіть приклади кореспонденції рахунків, обліку зарплати та стипендії.

9.Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи

10. Домашнє завдання.

Повторити тему: «Облік розрахунків із заробітної плати, страхування та стипендій», закінчити практичну роботу.

Після виконання практичної роботи

 

Студент повинен знати: синтетичний та аналітичний облік розрахунків з оплати праці.

 

Студент повинен вміти: складати бухгалтерські проводки з господарських операцій з обліку нарахування зарплати, стипендій та утримань із зарплати.


ПРАКТИЧНА РОБОТА №6

Тема: «Облік необоротних активів»

Робоче місце:Кабінет 48 бухгалтерського обліку

Тривалість занять:2 години

Матеріально-технічне забезпечення:інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, відомість нарахування зносу основних засобів, бухгалтерський баланс бюджетної установи.

1.Організаційна частина заняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета:Навчити студентів нараховувати знос на основні засоби

3.Актуалізація опорних знань

1. Назвіть види і охарактеризуйте оцінки основних засобів.

2. Назвіть первинні документи, які відображають рух основних засобів.

3. Як ведуть аналітичний облік основних засобів?

4. Дайте класифікаційну характеристику рахункам 10, 11, 12, 13 .

5. Порядок нарахування зносу основних засобів бюджетних установ.

6. Синтетичний і аналітичний облік наявності, надходження, вибуття основних засобів.

4.Мотивація навчальної діяльності.

5.Методичні вказівки.

1. Уважно прочитайте завдання.

2. На підставі запропонованих даних скласти відомість нарахування зносу основних засобів.

3. В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку.

4. При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

 

6.Виконання практичної роботи.

Умова завдань

Завдання №1

Умова׃

Бюджетна установа має в наявності основні засоби.

Вихідні дані׃

 

№ з/п Інвентарний номер Номер субрахунки Найменування основних засобів Первісна (балансова) вартість, грн. Річна норма зносу Сума на початку року, грн.
б
Будівля головного корпусу 708990-00 5% 120100-00
Будівля адміністративного корпусу 306780-00 5 % 60824-00
3 Будівля корпусу № 1 820310-00 5% 123048-00
Будівля гуртожитку № 1 530250-00 5% 76539-00
      Усього 2366330-00   380516-00
Монітор «Samsung» 1230-00 25% 500-00
Принтер НL Раckard 1500-00 25% 640-00
Системний блок 1600-00 25 % 750-00
Ксерокс КL-3 2100-00 25% 420-00
      Усього     2390-00
Автомобіль ГАЗ-3111 20400-00 25% 9825-00
Автомобіль ВАЗ-2114 LADA - 114 18200-00 25% 4350-00

Завдання׃ нараховувати знос на основні засоби;скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями.

 

8.Контрольні запитання

1.Дайте поняття основних засобів та охарактеризуйте способи їх оцінки в бюджетних установах.

2.Наведіть класифікацію основних засобів.

3.Назвіть порядок нарахування зносу та його відображення в обліку.

4.Дайте характеристику організації інвентарного обліку основних засобів.

5.Що таке нематеріальні активи та який порядок їх оцінки і обліку

6.Дайте характеристику рахунку 13 «Знос необоротних активів»

9.Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи.

10. Домашнє завдання.

Повторити тему: «Облік необоротних активів», закінчити практичну роботу.

Після виконання практичної роботи

Студент повинен знати: порядок складу, класифікації, оцінки обліку необоротних активів та облік зносу основних засобів.

Студент повинен вміти: проводити розрахунок нараховування зносу на основні засоби, складати бухгалтерські проводки з обліку нарахування та списання зносу основних засобів.


ПРАКТИЧНА РОБОТА № 7

Тема: «Облік необоротних активів»

Робоче місце:Кабінет 48 бухгалтерського обліку

Тривалість занять:2 години

Матеріально-технічне забезпечення:інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, облікові документи, бухгалтерський баланс бюджетної установи

 

1.Організаційна частина заняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета:Навчити студентів складати бухгалтерські проводки по господарським операціям з обліку необоротних активів

3.Актуалізація опорних знань:

1. Дайте поняття основних засобів та охарактеризуйте способи їх оцінки в
бюджетних установах.

2. Наведіть класифікацію основних засобів бюджетних установ.

3. Назвіть первинні документи з обліку руху основних засобів та інших необоротних активів.

4. Дайте характеристику субрахунків для обліку основних засобів та наведіть приклади їх кореспонденції.

5. Наведіть приклади відображення в обліку операцій з надходження основних засобів.

6. Охарактеризуйте порядок списання основних засобів у бюджетних установах та його відображення в обліку.

7. Дайте характеристику організації інвентарного обліку основних засобів.

8. Порядок проведення інвентаризації основних засобів та оформлення її
результатів.

 

4.Мотивація навчальної діяльності.

5.Методичні вказівки.

1. Уважно прочитайте завдання.

2. На підставі запропонованих даних скласти бухгалтерські проводки з обліку необоротних активів.

3. В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку.

4. При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

6.Виконання практичної роботи.

Умови завдань.

Завдання №1

Умова:

Бюджетною установою, що утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, в березні ц.р. було здійснено такі операції:

ü перераховано кошти в рахунок попередньої оплати постачальнику (за рахунок коштів загального фонду) в сумі 1800,60 грн.;

ü отримано лабораторне обладнання вартістю 1800,60 грн. (у тому числі ПДВ-300,10 грн.);

ü оплачено послуги за транспортування необоротного активу

(за рахунок коштів загального фонду) в сумі 120 грн.

Бюджетна установа не є платником ПДВ.

У бухгалтерському обліку ці операції будуть відображені в таблиці.

Умова:

 

 

з/п Зміст господарських операцій Кореспондуючі рахунки Сума, грн.
Дебет Кредит
Здійснено попередню оплату постачальнику   1800,6
Отримано лабораторне обладнання     1600,0
    1600,00
Списано копійки на видатки бюджетної установи     0,50
Віднесено на видатки установи суму ПДВ     300,10
5 Оплачено послуги з транспортування необоротного активу     120,00
Списано на видатки установи вартість послуг 3транспортування     120,00

Завдання. Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями.

Завдання № 2

Умова:

Бюджетною установою, що утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, в березні ц.р. було здійснено такі операції:

· перераховано кошти в рахунок попередньої постачальнику (за рахунок коштів спеціального фонду) в сумі 3246,96 грн., в тому числі ПДВ -541,16 грн.;

· отримано виробничий інвентар і обладнання вартістю 3246,96 грн. (у тому числі ПДВ-541,16 грн.);

· оплачено послуги з транспортування (за рахунок коштів спеціального фонду) в сумі 90 грн., в тому числі ПДВ -15 грн.

Бюджетна установа є платником ПДВ.

У бухгалтерському обліку ці операції будуть відображені в таблиці.
Умова:

Зміст Кореспондуючі рахунки  
з/п господарських операцій Дебет Кредит Сума, грн.
Здійснено попередню оплату постачальнику     3246,96
Відображено суму податкового кредиту ПДВ     541,16
Оприбутковано основні засоби     2705,00
          2705,00
Списано копійки на видатки бюджетної установи     0,80
Списано суму податкового кредиту щодо ПДВ     541,16
Оплачено послуги з транспортування необоротного активу     90,00
Відображено суму податкового кредиту ПДВ     15,00
Списано на видатки установи вартість послуг з транспортування     75,00
Списано суму податкового кредиту щодо ПДВ     15,00

Завдання. Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями.

Завдання №3

Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями бюджетної
установи, що утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.

 

 

 

Зміст господарських Сума, грн. Кореспонденція рахунків
з/п операцій Дебет Кредит
Здійснено попередню оплату постачальнику 3246,96    
Відображено суму податкового кредиту з ПДВ 541,16    
Оприбутковано основні засоби 2705,00    

8.Контрольні запитання

1.Назвіть завдання обліку необоротних активів у бюджетних установах.

2.Назвіть первинні документи з обліку руху основних засобів та інших необоротних активів.

3.Дайте характеристику субрахунків для обліку основних засобів та наведіть приклади їх кореспонденції.

4.Назвіть джерела надходження основних засобів у бюджетних установах .

5.Наведіть приклади відображення в обліку операцій з надходження основних засобів.

6.Охарактеризуйте порядок списання основних засобів у бюджетних установах та його відображення в обліку.

9.Підбиття підсумків зайняття та оцінка виконаної роботи.

10. Домашнє завдання.

Повторити тему: «Облік необоротних активів», закінчити практичну роботу.

Після виконання практичної роботи
Студент повинен знати: синтетичний і аналітичний облік надходження, переміщення та вибуття основних засобів, облік нематеріальних активів.

Студент повинен вміти: складати бухгалтерські проводки по господарським операціям з обліку необоротних активів.


ПРАКТИЧНА РОБОТА № 8

Тема: «Облік запасів»

Робоче місце:Кабінет 48 бухгалтерського обліку

Тривалість занять: 2 години

Матеріально-технічне забезпечення:інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, первинні документи, баланс бюджетної установи.

1.Організаційна частина зайняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета:Навчити студентів складати бухгалтерські проводки за господарськими операціями з обліку запасів

3.Актуалізація опорних знань:

1. Охарактеризуйте класифікаційні групи та порядок оцінки запасів у бюджетних установах.

2. Назвіть основні завдання та особливості організації обліку запасів у бюджетних установах.

3. Назвіть основні первинні документи з обліку надходження та вибуття матеріальних цінностей в бюджетних установах.

4. Охарактеризуйте організацію зберігання та складського обліку матеріальних запасів.

5.Дайте характеристику методів аналітичного обліку запасів у бухгалтерії.

6.Перелічіть рахунки для обліку виробничих запасів і господарських матеріалів, дайте їх коротку характеристику.

7.Наведіть приклади основних господарських операцій з обліку руху матеріальних цінностей та їх відображення на рахунках.

8.Дайте характеристику рахунків з обліку тварин на вирощуванні та відгодівлі у підсобних (навчальних) сільських господарствах.

 

4.Мотивація навчальної діяльності.

5.Методичні вказівки.

1. Уважно прочитайте завдання.

2. На підставі запропонованих даних скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями з обліку запасів.

3. В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку.

4. При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

6.Виконання практичної роботи.

Умови завдань

Завдання №1

Підзвітна особа бюджетної установи придбала ПММ (паливно-мастильні матеріали) на суму 180 грн. На господарські потреби видані кошти в сумі 200 грн., бюджетна установа не є платником ПДВ.

Завдання׃

Скласти бухгалтерські проводки

 

 

з/п Зміст господарських операцій Сума, грн. Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
Видано кошти в підзвіт особі на придбання ПММ    
Оприбутковано ПММ (на підставі затвердже­ного авансового звіту)    
Повернено до каси ус­танови залишок коштів не використаних підзвітною особою    

Завдання №2

Зі складу бюджетної установи протягом місяця відпущено продукти хар­чування.

Завдання׃

Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями.

 

№ з/п Зміст господарських операцій Сума, грн. Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
Списано вартість витрачених продуктів в харчуванні навчального закладу
Придбаних за рахунок коштів загального фон­ду      
Придбаних за рахунок коштів спеціального фонду    
Отриманих як гуманітарна допомога      

Завдання №3

Бюджетна установа що утримується за рахунок коштів місцевого бюдже­ту, за рахунок коштів спеціального фонду придбала ПММ на суму 630 грн. (у т. ч. ПДВ — 105 грн.). Бюджетна установа не є платником ПДВ.

 

Завдання׃

Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями

 

№ з/п Зміст господарських операцій Сума, грн. Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
Перераховано поперед­ню оплату      
Оприбутковано ПММ, що надійшли      
Віднесено на видатки установи суму ПДВ, сплачену при придбанні ПММ      

 

Завдання №4

Скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями бюджетної
установи

 

№ з/п Зміст господарських операцій Сума, грн. Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
Перераховано в поряд­ку планових платежів за продукти      
Отримано продукти харчування, придбані в порядку планових платежів      
Отримано тару      

8.Контрольні запитання:

1.Охарактеризуйте класифікаційні групи та порядок оцінки запасів у бюджетних установах.

2.Назвіть основні первинні документи з обліку надходження та вибуття матеріальних цінностей в бюджетних установах.

3.Дайте характеристику методів аналітичного обліку запасів у бухгалтерії.

4.Наведіть приклади основних господарських операцій з обліку руху матеріальних цінностей та їх відображення на рахунках.

5.Назвіть порядок проведення інвентаризації запасів та відображення в обліку її результатів.

9.Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи.

10. Домашнє завдання.

Повторити тему: «Облік запасів», закінчити практичну роботу.

Після виконання практичної роботи

 

Студент повинен знати:поняття, склад, класифікацію, документальне оформлення запасів бюджетних установ та їх синтетичний і аналітичний облік .

 

Студент повинен вміти: складати бухгалтерські проводки за господарськими

операціями з обліку запасів бюджетних установ.


ПРАКТИЧНА РОБОТА № 9

Тема: «Облік запасів»

Робоче місце:Кабінет 48 бухгалтерського обліку

Тривалість занять:2 години

Матеріально-технічне забезпечення:інструкційна картка, план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, первинні документи,, бухгалтерський баланс бюджетної установи.

 

1.Організаційна частина заняття.

2.Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Мета:Навчити студентів складати бухгалтерські проводки за господарськими операціями з обліку малоцінних швидкозношувальних предметів (МШП).

3.Актуалізація опорних знань:

1. Охарактеризуйте організацію зберігання та складського обліку матеріальних запасів, МШП.

2. Назвіть основні первинні документи з обліку МШП, надходження та вибуття МШП в бюджетних установах.

3. Перелічіть рахунки для обліку виробничих запасів, МШП, дайте їх коротку характеристику.

4. Назвіть первинні документи, якими оформляють рух тварин на вирощування та відгодівлі, наведіть приклади бухгалтерських проведень за відповідними операціями.

5. Порядок проведення інвентаризації запасів, МШП та відображення в обліку її результатів.

4.Мотивація навчальної діяльності.

5.Методичні вказівки.

1. Уважно прочитайте завдання.

2. На підставі запропонованих даних скласти бухгалтерські проводки за господарськими операціями з обліку МШП.

3. В роботі використовуйте план рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, баланс бюджетних установ, облікову техніку.

4. При розв’язуванні задач на складання бухгалтерських проводок використовуйте інструкцію про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ за №61 від 10.07.2000 та прикладами господарських операцій з бухгалтерськими проводками.

6.Виконання практичної роботи.

Умови завдань.


Завдання№1

Умова:

Бюджетна установа (не є платником ПДВ) за рах