кожен бігун має бігти не заважаючи іншим учасникам. Бігун, що обганяє не повинен штовхати, навалюватись тулубом або пересікати бігуну, що попереду дорогу і обганяти справа

6. Кількість команд в низькому та високому старті:

7. В яких видах легкої атлетики виконується низький старт:

8. В яких видах легкої атлетики виконується високий старт:

в кросах, марш-кидках, в бігу на середні та довгі відстані.

9. Правила бігу по окремій доріжці:

бігти тільки по своїй доріжці

10. Правила фінішування:

закінчившим дистанцію є учасник що пересік всім тілом і без сторонньої допомоги площину фінішної лінії

16. Назвіть види класичних стрибків в легкій атлетиці:

в довжину з розбігу, в висоту з розбігу, з жердиною з розбігу, потрійним з розбігу

біг, стрибки, метання та багатоборства

Індивідуальне завдання №4 «Правила змагань з баскетболу»

1. Розміри баскетбольного майданчика:

28 х 15 м

2. Розміри баскетбольного щита:

1,80 х 1,05 м

3. Правило 3-х секунд:

гравець не повинен залишатися більше 3-х секунд підряд в обмеженій зоні (штрафній) суперника коли його команда контролює живий м’яч на майданчику і ігровий годинник включений

4. Правило 5-ти секунд:

– щільно опікуваний гравець повинен передати, кинути по кільцю, покотити чи повести м’яч протягом 5-ти секунд;

– на виконання штрафного кидка надається більше 5-ти секунд;

– гравець повинен вкинути м’яч за 5 секунд

5. Правило 8-ми секунд:

щоразу, коли гравець установлює контроль над живим м’ячем у своїй (типовій) зоні його команда повинна протягом 8-ми секунд перевести м’яч в зону (передову) суперника

6. Вага баскетбольного м’яча:

довжина окружності м’яча повинна бути не менше 74,9 см і не більше 78 см (розмір 7) вага не менше 567 г і не більше 650 г

7. Скільки суддів на майданчику обслуговує гру з баскетболу:

старший суддя і суддя – всього 2

8. Що таке штрафний кидок:

штрафний кидок – це можливість, надана гравцю, набрати одне очко кидком у кошик без перешкод з позиції за лінією штрафного кидка й усередині півкола

9. Скільки гравців знаходиться на майданчику під час гри:

на майданчику під час гри знаходяться 10 гравців. П’ять гравців кожної команди повинні знаходитись на майданчику протягом ігрового часу. Вони можуть бути замінені

13. Що таке «пробіжка»

«пробіжка» - заборонене переміщення однієї чи обох ніг у будь-якому напрямку під час контролю живого м’яча на майданчику

- не можна бігати з м’ячем у руках;

- не можна вести м’яч обома руками одразу;

- не можна після зупинки з м’ячем у руках вести м’яч вдруге;

- не можна змінювати положення опорної ноги;

- не можна переміщатися з м’ячем сидячи на підлозі

14. Що таке «подвійне ведення»;

«подвійне ведення» - заборонене ведення м’яча обома руками одночасно, а також ведення м’яча вдруге після зупинки

15. Відстань від підлоги до баскетбольного щита:

2,90 м

16. Відстань від підлоги до баскетбольного кільця:

3,05 м.

17. Що таке «правило зони»:

«правило зони» - повернення гравця з м’ячем в типову (свою) зону з передової зони (суперника)

18. Скільки часу триває зустріч (гра в баскетбол):

гра складається з чотирьох періодів по 10 хв

19. Де застосовується «подвійний крок» в грі з баскетболу:

«подвійний крок» застосовується після ведення м’яча з подальшою його передачею, або після ведення м’яча з подальшим кидком у кошик

20. Які основні передачі м’яча є в баскетболі:

– передача двома руками від грудей та з відскоком від підлоги;

- передача однією або двома руками з відскоком від підлоги;

- передача однією або двома руками від плеча, із-за голови, зверху, знизу

Індивідуальне завдання №5 «Правила змагань з волейболу»

1. Розміри волейбольного майданчика:

18 х 9 метрів

2. Висота «чоловічої» волейбольної сітки:

2,43 метри

3. Висота «жіночої» волейбольної сітки:

2,24 метри

4. Порядок розташування номерів на волейбольному майданчику з кута лицевої лінії по годинниковій стрілці:

1, 6, 5, 4, 3, 2

5. Кількість гравців в одній команді на волейбольному майданчику:

6 гравців

6. Кількість партій (сетів) у грі в волейбол:

3, 5

7. До якого рахунку продовжується гра в партіях (сетах) при умові різниці рахунку в два очки (крім останньої партії (сету)):

до 25

8. До якого рахунку продовжується гра в останньому сеті (партії):

до 15

9. При якому рахунку відбувається обмін гральних майданчиків командами під час гри в останньому сеті (партії):

14. Порядок подач м’яча:

однією рукою або будь-якою частиною руки після того як м’яч підкинутий або випущений з руки

15. Помилки гравців біля сітки:

торкання сітки чи антени, м’яча або суперника в просторі суперника під час атакуючого удару суперника, заступання за центральну лінію волейбольного майданчика

Індивідуальне завдання №6 «Самоконтроль та профілактика травматизму»

1. Основні об’єктивні чинники самоконтролю:

довжина та маса тіла, коло грудної клітини, частота сердечних скорочень, частота дихання, життєвий об’єм легенів, силові показники м’язів, спортивні результати

2. Важливість розминки для занять фізичною культурою:

розминку важливо проводити перед кожним заняттям і змаганням з видів спорту та фізичного виховання, після неї м’язи розігріваються і стають еластичними, кров швидше несе кисень та енергетичні речовини дол. М’язів і т.п.. Розминка ефективний засіб попередження травм

3. Послідовність виконання вправ в розминці:

ходьба, легкий біг, ходьба вправи в русі; вправи на місці, виконання вправ послідовно: голова, верхні кінцівки, тулуб, нижні кінцівки. Включаються вправи без предметів та з предметами, циклічні та комбіновані, з коловими рухами, стрибками, наприкінці можливі силові суворо регламентовані вправи та спеціальні вправи

4. Відповідність одягу для занять фізичною культурою.:

одяг має відповідати температурним умовам, не заважати виконанню вправ, легкий спортивний костюм або майка чи футболка і спортивні труси не менше ніж 20см вище коліна і т.п.

5. Відповідність взуття до занять фізичною культурою:

тільки спортивне взуття: кросівки, кеди товщина гнучкої підошви не більше 2 см, легкі, які не заважають руху

6. Основні суб’єктивні чинники самоконтролю:

самопочуття, настрій, відчуття утоми, бажання чи небажання займатися фізичними вправами, острах змагань, порушення сну та апетиту, відчуття працездатності

7. Вплив зовнішніх факторів на заняття фізичною культурою:

негативно впливають на заняття фізичною культурою підвищена та знижена температура повітря, висока вологість, кількість пилу, погане освітлення

8. Вплив режиму харчування на здоров’я спортсменів:

харчуватися треба 3-4 рази на день, їсти не пізніше двох годин до тренування

9. Вплив режиму відпочинку на здоров’я спортсменів:

добовий режим, здоровий сон 8-10 годин позитивно впливає на здоров’я спортсменів

10. Важливість лікарського обстеження та допуску лікаря до занять фізичною культурою:

лікар розподіляє на групи (основна, підготовча, спеціальна), бере на облік на нагляд підготовчу та спеціальну групу, проводить диспансеризацію та видаю дозвіл на участь в змаганнях

Індивідуальне завдання №7 «Правила змагань з настільного тенісу»