ПӘН БОЙЫНША СТУДЕНТТЕРДІҢ СӨЖ ТАПСЫРМАЛАРЫН ОРЫНДАУ ЖӘНЕ ТАПСЫРУ КЕСТЕСІ

Сабақ-тың тақы-рыбы СӨЖ тапсырмасы Сабақтың мақсаты мен мазмұны Ұсынылатын әдебиет Бақы-лау түрі Тап-сыру аптасы Баға-лау
ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан   1.Дәріске қатысу. 2.Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау. 1. ХХ ғ. басындағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық жағдайын талдау 2. Ұлт зиялыларының қызметіне тоқталу. 3. Ұлт-азаттық қозғалыстың ерекшеліктерін анықтау 1.Қазақстан тарихы. 5 –томдық. Т. 4, А. 2000. 2.Қазақстан тарихы. Очерк. А., 1993. 3.Артықбаев Ж.О. Қазақстан тарихы (оқулық-хрестоматия) Астана, 2000. 4. Мұхамедов М.Б, Сырымбетұлы Б. Қазақстан тарихы. А., 2007. 1.Дәріс конспектісі 2.Семи-нарға қатысу. 3.Тапсыр-маларды орындау конспектісі(СОӨЖ) I апта 50-100%
Қазақстан қос төңкеріс кезеңінде 1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Қазақстанда Кеңес өкіметінің орнау ерекшеліктеріне тоқталу. 2.Алаш Орда үкіметінің қызметіне талдау жасау. 3.Азамат соғысының барысын талдау. 1.Қазақстан тарихы. 5 –томдық. Т. 4, А. 2000. 2.Қазақстан тарихы. Очерк. А., 1993. 3. Әбдіәкімов Ә. Қазақстан тарихы. А., 1997. 4. Артықбаев Ж.О. Қазақстан тарихы (оқулық-хрестоматия) Астана, 2000.   1. Дәріс конспектісі 2. Топта жұмыс: кейстерді талдау. 3.Кестенің конспектісі II апта 50-100%    
Кеңестік тоталитарлық Қазақстанның қалыптасуы: сипаты, шаралары, сабақтары   1.Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.ЖЭС-тің мәніне тоқталу. 2. Тарихи материалды талдау және салыстыру. 3. Себеп, салдар байланыстарын анықтау 1.Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 4, А. 2000. 2.Қазақстан тарихы. Очерк. А., 1993. 3. Әбдіәкімов Ә. Қазақстан тарихы. А., 1997. 4. Омарбеков Т. Зобалаң. Алматы, 1994. 5. Махат Д. Қазақ зиялыларының қасіреті. Алматы, 2001. 1.Дәріс конспектісі 2.Топта жұмыс: семинар сабағына қатысу. 3.хроноло-гиялық диктант, конспект III апта 50-100%  
20-30-жж. Қазақстанның қоғамдық-саяси өмірі мен мәдениеті   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.ХХ ғ. 20-30 жж. қазақ мәдениетінің негізін салушы қайраткерлердің қызметіне тоқталу. 2. Сауатсыздықпен күрес барысында кездескен қиыншылықтарға тоқталу. 1. Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 4. А. 2000. 2.Қазақстан тарихы. Очерк. А., 1993. 3. Әбдіәкімов Ә. Қазақстан тарихы. А., 1997. 4. Артықбаев Ж.О. Қазақстан тарихы (оқулық-хрестоматия) Астана, 2000. 1.Дәріс конспектісі 2.Топта жұмыс істеу 3.Тапсырма конспектісі. IV апта 50-100%
Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Ұлы Отан соғысы бойынша тарихи материалды оқып-игеру. 2. Қазақстандық партизандардың ерліктеріне тоқталу. 3.ҰОС жылдарында депортацияланған халықтардың тағдырын сипаттау. 1. Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 4. А. 2000. 2.Қазақстан тарихы. Очерк. А., 1993. 3. Әбдіәкімов Ә. Қазақстан тарихы. А., 1997. 4. Артықбаев Ж.О. Қазақстан тарихы (оқулық-хрестоматия) Астана, 2000. 1.Дәріс конспектісі 2.Пікірта-лас әдісі арқылы топта талдау. 3.Таным-дық тап-сырмалар-ды ауызша тапсыру. V апта 50-100%
6. Соғыстан кейінгі жылдардағы Қазақстан (1946-1960 жж.)   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1. Соғыстан кейінгі Қазақстанның эономикалық дамуының ерекшеліктерін көрсету. 2.Қазақстанның шикізаттық бағытын айқындау. 3.Тың және тыңайған жерлерді иерудің салдарын талдау. 1. Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 4. А. 2000. 2.Қазақстан тарихы. Очерк. А., 1993. 3. Әбдіәкімов Ә. Қазақстан тарихы. А., 1997. 4. Артықбаев Ж.О. Қазақстан тарихы (оқулық-хрестоматия) Астана, 2000. 1.Дәріс конспектісі 2.Карталарды қолдана отырып, ауызша сұрау 3.Таным-дық тап-сырмалар конспектісі VI апта 50-100%
1960 – жж. ортасы мен 1980-жылдардағы Қазақстан 1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Тақырып бойынша пікірталас жүргізу. 2. Ұлттың мәселенің ушығу себептерін талдау. 3. Оқиғалардың барысын, Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуын сипаттау, дағдарыс құбылыстарының себептерін анықтау. 1. Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 4. А. 2000. 2.Қазақстан тарихы. Очерк. А., 1993. 3. Әбдіәкімов Ә. Қазақстан тарихы. А., 1997. 4. Артықбаев Ж.О. Қазақстан тарихы (оқулық-хрестоматия) Астана, 2000. 1.Дәріс конспектісі сі 2.Кішігірім топтармен жұмыс істеу. 3.Орындалған тапсырма-лардың конспектісі VII апта 50-100%
Кеңестік Қазақстанды қайта құру әрекеттері   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1. Қайта құрудың кезеңдеріне тоқталу. 2. Желтоқсан көтерілісінің себептері мен тарихи маңызын талдау.   1.Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 5, А. 2010. 2. Назарбаев Н.Ә. Қазақстан - 2030. Ел Президентінің Қазақстан халқына жолдауы. А., 1997. 3.Қазақстан Республикасының Конституциясы. Алматы, 1995. 4.Назарбаев Н.А. Стратегия становления и развития Казахстана как суверенного государства. Алматы, 1992. 5.Назарбаев Н.Ә. Тәуелсіздік белестері. Алматы, 2003. 1.Дәріс конспектісі 2.Сызба, кесте, конспекті 3.Тапсырма кестесі,хронологиялық диктант. VIII апта 50-100%
Қазақстан Республикасының мемлекеттік құрылысын қалыптастыру   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Тақырыптың материалын толық көлемде игеру. 2. Кішігірім топтарда жұмыс істеу. 3. ҚР Президентінің Қазақстан халқына Жолдаулары.     1.Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 5, А. 2010. 2. ҚР Президенінің Қазақстан халқына Жолдаулары (2004, 2011 жж.) 3. Назарбаев Н.Ә. Қазақстан жолы. Астана, 2007. 4.Назарбаев Н.Ә. Бейбітшілік кіндігі. Астана, 2002. 5.Назарбаев Н.А. Евразийский Союз. Идеи, практика, перспективы. Москва, 1997. 6.Современный казахстан: стратегия успеха/ под ред.М.Е.Шайхутидинова. Алматы, 2008. 1.Дәрістер конспектісі 2.конспект,ауызша сұрау 3.Тапсырмалардың конспектісі. IX апта 50-100%
Тәуелсіз Қазақстанның экономикалық қайта құрулары   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Тақырыптың материалын толық көлемде игеру. 2. Кішігірім топтарда жұмыс істеу. 3. Индустриалдық-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасына тоқталу.   1.Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 5, А. 2010. 2.Назарбаев Н.Ә. Ғасырлар тоғысында. Алматы, 1996. 3. Назарбаев Н.Ә. Жүз жылға татитын он жыл. Алматы, 2001. 4.Назарбаев Н.А. В потоке истории. Алматы, 2003. 5.Образование в Республике Казахстан. Статистический сборник. Алматы, 2006. 1.Дәріс конспектісі 2. Топта жұмыс істеу: талдауға қатысу. 3.Глоссарий, конспект X апта 50-100%
ҚР әлеуметтік-демографиялық үдерістер   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Тақырыптың материалын толық көлемде игеру. 2. Кішігірім топтарда жұмыс істеу. 3. «Нұрлы көш» бағдарламасын талдау. 1.Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 5, А. 2010. 2.Қазақстан: мемлекеттілік кезеңдері. Констиутциялық актілер / Құрастырған Ж.Бәйішев. Алматы, 1997. 3. Назарбаев Н.Ә. Қазақстан жолы. Астана, 2007. 4. Назарбаев Н.А. Критическое десятилетие. Алматы, 2003. 5.Ертысбаев Е.К. Казахстан и Назарбаев: логика перемен. Асатан, 2001. 1.Дәріс конспектісі 2. топтық әдісіпен жұмыс істеу. 3.тапсырмалар конспектісі. XI апта 50-100%
Қоғамдық-саяси дамудағы алға басулар   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Тақырып бойынша пікірталас жүргізу. 2.Жастар ісі бойынша саясаттың негізгі бағыттарына тоқталу. 3. Қазақстандағы конфессиалдық саясаттың мәнін түсіндіру. 1.Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 5, А. 2010. 2. Назарбаев Н.Ә. Жүз жылға татитын он жыл. Алматы, 2001. 3.Назарбаев Н.Ә. Қазақстан жолы. Астана, 2007. 4.Один год молодежной политики: сценарий лидеров. Астана, 2006. 1.Дәріс конспектісі. 2.Пікірта-лас әдісі арқылы семинар сабағында жұмыс ітеу. 3.Тапсырма конспектісі XII апта   50-100%
Тарихи сананы және дүниетанымды қалыптастыру саясаты   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Тақырыптың материалын толық көлемде игеру. 2. Кішігірім топтарда жұмыс істеу. 3. «Мәдени мұра» бағдарламасының маңыздылығына тоқталу. 1.Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 5, А. 2010. 2.Баймаганбетов С. Современная социально-культурная политика. Астана, 2001. 3.Назарбаев Н.Ә. Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі – Мәңгілік Елдің Ұлы тарихы. Егемен Қазақстан, 16 желтоқсан 2014 ж. 1.Дәріс және семинар конспектісі 2.Тапсырмаларды ауызша тапсыру 3.Тапсырмалар конспектісі XIII aпта 50-100%
«Қазақ хандығының 550 жылдығының» аталып өтуінің тарихи маңызы және «Мәңгілік ел» идеясы 1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1.Тақырыптың материалын толық көлемде игеру. 2. Кішігірім топтарда жұмыс істеу. 3.«Мәңгілік ел» идеясының тарихи маңызын талдау.   1.Қазақстан тарихы 5 томдық. Т. 5, А. 2010. 2.Тоқаев Қ.К. Қазақстан Республикасының дипломатиясы. Алматы, 2002. 3.Тоқаев Қ.К. Беласу. Дипломатиялық очерктер. Алматы, 2003. 4.Приоритеты Казахстанской дипломатии на рубеже веков. Москва, 2008. 1.Дәріс және семинар конспектісі . 2.Семинарға белсенді қатысу: тақырыпты қорғау. 3.Тапсырма конспектісі. XIV апта 50-100%
Қазақстан халықаралық аренада   1. Дәріске қатысу. 2. Семинар сабақтарына дайындалу. 3. Танымдық тапсырмаларды орындау 1. Елбасының өмірбаянымен танысу. 2.Азаматтық біртектілік: мәні мазмұны. 3. Еуразия идеясына тоқталу. 1. Қазақстан тарихы. 5 томдық. Т. 5., А., 2010. 2.Назарбаев Н.Ә. Ғасырлар тоғысында. Алматы, 1996. 3.Назарбаев Н.Ә. Жүз жылға татитын он жыл. Алматы, 2001. 4.Назарбаев Н.Ә. Қазақстан жолы. Астана, 2007. 1.Дәріс конспектісі 2.Тақырып-ты талдау. 3.Тапсырма конспектісі. XV апта 50-100%

ДЕБИЕТТЕР ТІЗІМІ

Негізгі әдебиет

1. Қазақстан тарихы. 5 томдық. Т. 1. А., 1996; Т. 2. А., 1997; Т. 3. А., 2000...

2. Қазақстан тарихы. Очерктер. А., 1994.

3. Назарбаев Н.Ә. Ғасырлар тоғысында. А., 1997.

4. Мусин Ч. Қазақстан тарихы. А.,2008

6. Артықбаев Ж.О. Қазақстан тарихы (оқулық - хрестоматия). Астана, 2000.

7. Қазақстан. Көпшілікке арналған 9 томдық анықтамалық. А., 1998.

8. Мұхамедов М.Б., Сырымбетұлы Б. Қазақстан тарихы. А., 2007.

Осымша әдебиет

1.Аманжолов Қ., Рахметов Қ. Түркі халықтарының тарихы. А., 1996

2.Бекмаханов Е. Б. Қазақстан 19 ғасырдың 20-40 жылдарында. А., 1994

3.Берденова Қ. және т.б. Қазақстанның мемлекет ретінде қалыптасуы мен экономикалық даму негіздері. А., 1998

4.Гумилев Л. Н. Көне түріктер. А., 1994

5.Қозыбаев М. Ақтаңдақтар ақиқаты. А., 1992

6.Қозыбаев М. Тарих зердесі. 2-томдық. А., 1998

7.Маданов Г., Мусин Ч. Ұлы дала тарихы. А., 1993

8.Назарбаев Н. Ә. Тарих толқынында. А., 1997

9.Нұрпейісов К. Алаш һәм Алашорда. А., 1995

10. Әубәкірова Х., Абишева Ж. Қазақстан тарихы. ОӘК.Астана.,2010

КУРСТЫҢ САЯСАТЫ

1. Сабаққа кешікпей келу, кешіккен жағдайда студент сабаққа жіберілмейді.

2. Сабақ үстінде сөйлемеу, газет оқымау, сағыз шайнамау, ұялы телефонды сөндіріп қою.

3. Сабақты босатпау, босатқан жағдайда анықтама қағазын көрсету.

4. Оқу үрдісіне белсенді қатысу.

5. Курстастарымен және оқытушылармен төзімді, ашық, мейрімді болу.

6. Сабаққа сай киіну.

7.Сабақ барысында тек қазақ тілінде сөйлеу.