Reading 1. Подання тексту для читання, впр. 1 (с. 14).

Урок 6

Підтема: Ми -європейці

Мета:Ознайомити учнів із назвами країн Європи.

Навчити давати відповідь на запитання Are you from Ukraine/England/etc?

О бладнання:Підручник, карта Європи, тематичні малюнки (с. 12—13), картки для самостійної роботи (НО1, НО2).

Хід уроку

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Greeting and Aim

1. Привітання.

T: Hello, children!

Ps: Hello, teacher!

T: А чи ви знаєте, як вітаються люди в різних країнах? Англійці при зустрічі ка-

жуть: Hello! У Франції люди вітають один одного словами: Bonjoir! В І спаніїї —

Buenos Dias! У Німеччині — Guten Tag! У Голандії — Goedemiddag! В І талії

— Ciao!

У Туреччині — Alo!

2. Повідомлення теми та мети уроку.

T: Сьогодні ви дізнаєтеся про найвідоміші європейські країни: про їхні столиці,

мешканців і мови, якими розмовляють у цих країнах. В и навчитеся давати відповідь

на запитання Are you from Ukraine/England/etc?

But first let’s check your homework.

Check on Homework

3. Перевірка домашнього завдання.

1) Перевірка лексики теми «Домашні улюбленці» відбувається як бесіда за схемою

T: What is your favourite pet? What colour is it? Is it fat/big/small/ugly/beautiful/funny?

Has it got a long/short tail/nose/neck/nose? Big/small ears/eyes? Who wants to tell

about a pet?

Учитель по черзі викликає учнів; вони показують малюнки, які приготували вдома,

й розповідають про своїх улюблених домашніх тварин.

2) Впр. 3 (с. 11). Учні хором читають речення тексту за вчителем. Потім текст повністю

читає один з учнів.

3) Для перевірки письмової впр. 4 (с.11) учитель збирає зошити наприкінці уроку.

Warming up 4. Уведення в іншомовну атмосферу.

Учитель роздає учням картки із заготовками для розфарбування прапорів різних

країн.

T: Look at your cards. There you can see flags. Let’s colour them.

Number 1. This is a flag of Ukraine. Colour it blue (in the top) and yellow (in the bottom).

Number 2. This is a flag of Italy. Colour it green, white and red.

Number 3. This is a flag of France. Colour it blue, white and yellow.

Number 4. This is a flag of Germany. Colour it black (in the top), red (in the middle) and

yellow (in the bottom).

Number 5. This is a flag of Britain. Colour it blue and colour the cross red.

Now let’s speak about these countries.

Number 6. This is a flag of Spain. Colour it red (in the top and in the bottom) and yellow

(in the middle).

Show me the flag of Ukraine/Italy/France/Germany/Britain/Spain.

ІІ. О СНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Presentation and Practice

1. Подання лексичного матеріалу.

1) Учитель вводить нові ЛО.

T (показує країни Європи на карті й називає їх): We live in Ukraine. This is Ukraine.

We are Ukrainians. This is England. Це — Англія. Repeat after me: England.

People who live in England are called English. They speak the English language.

This is France. Repeat after me: France. People who live in France are called French. They

speak the French language.

This is Germany. Repeat after me: Germany. People who live in Germany are called Germans.

They speak the German language.

This is Italy. Це — І талія. Repeat after me: Italy.

People who live in Italy are called Italians.

They speak the Italian language.

This is Spain. Repeat after me: Spain.

People who live in Spain are called Spanish. They speak the Spanish language.

This is Greece. Repeat after me: Greece.

Greece is a country in Europe. People who live in Greece are called Greek.

2) Гра: «Countries and Flags».

а) Учитель розподіляє клас на команди по чотири-п’ять учнів. Потім називає одну

з країн, назви яких було вивчено, а учні повинні якомога швидше підняти картки

з прапорами цієї країни. Якщо завдання виконано правильно усіма гравцями коман-

ди, команда отримує 1 бал. Перемагає команда, що набрала найбільше балів.

б) Учитель показує картку з прапором країни учням. Т а команда, гравці якої пра-

вильно й швидко назвуть цю країну, отримує 1 бал. Перемагає команда, що набрала

найбільше балів.

3) Бесіда з учнями.

T (звертаючись по черзі до кожного з учнів): Are you from England? Are you from

France? Are you from Germany? Are you from Italy? Are you from Spain? Are you from

Greece? Are you from Ukraine?

4) Робота в парах. Учні ставлять запитання та відповідають на них.

T: Т епер запитайте один одного: Are you from Greece? Are you from Ukraine? Etc.

Reading 2. Подання діалогу для читання, впр. 1 (с. 12).

1) Етап підготовки до читання. Бесіда з учнями за малюнками до тексту.

T: Have you ever been in a summer camp? What was the name of the camp? Were there

children from different countries or only from Ukraine? Did you like the camp?

Please open your books at page 12 and look at the pictures of exercise 1. Who can we see

here? How many children? How many boys/girls? Is the man a father of a child or a teacher?

How can we say that? Well, the teacher’s name is Mr Blake. Mr Blake and the children are

in the Greenwoods Summer Camp. The children are from different countries.

2) Етап читання.

T: Read the dialogues and complete the table.

НО 2:Прочитай діалоги й заповни таблицю.

Учні про себе читають діалоги й заповнюють таблицю.

 

Потім учні читають діалоги за ролями.

3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.

T: So, picture 1. Who can you see in this picture? What is the boy’s name? What is the

teacher’s name? Is Bill from England?

Picture 2. Who can you see in this picture? How many children can you see? What is the

boy’s name? What is the girl’s name? Is Alice from England? Is Alice from France? Що

таке «meet Alice/Nice to meet you»?

Picture 3. Who can you see in this picture? How many children can you see? What are

the children’s names? What is the teacher’s name? Is Taras from England? Is Taras from

France?

Picture 4. Who can you see in this picture? Can you see children? What is the teacher saying?

Pronunciation 3. Практикування у вимовлянні звуків.

1) Впр. 2 (с. 13), перша частина.

T: Please open your books at page 13. Exercise 2. Let’s practise the sounds.

Учні повторюють за учителем звуки, а також слова, в яких є ці звуки; учитель

контролює правильність вимовляння.

2) Скоромовки. Учні повторюють спочатку за вчителем, потім по черзі самостійно.

The day is bad, Sam is sad.

Don’t sit in this seat.

3) Гра «What sound is that».

T: А зараз я буду вимовляти слова; в деяких із них є звук [0]. Якщо ви почуєте слово

з цим звуком, плесніть у долоні. Bed, bad, name, pet, cat, that, neck, rat. А тепер складіть

подібне завдання для своїх однокласників.

Один з учнів називає слова, серед яких є окремі зі звуком [0]. І нші учні повинні по-

казати, що почули цей звук: плеснути в долоні. Аналогічно відпрацьовуються звуки

[i:], [], [%:], [1:], [e].

Reinforcement 4. Закріплення матеріалу уроку.

1) Впр. 2 (с. 13), друга частина.

T: Open your books again at page 13 and let’s read the sentences of exercise 2.

Учні хором читають речення за вчителем.

2) Гра «Who is it?».

T: Look at the children on page 13 again. They are from different countries: England,

Italy, Germany, France, Greece, Ukraine and Spain. Now I’ll think about one of the children

and you should guess who it is. Я зараз задумаю одного з дітей, зображених на ма-

люнку, а ви повинні здогадатися, хто це. For that you should ask me yes/no questions.

Для цього ви повинні поставити мені запитання, які потребують відповіді «так» чи

«ні». Наприклад, я загадала одного з цих учнів. В и питаєте мене: Is it a boy? — No.—

Is it a girl? — Yes.— Is her hair blond? — No.— Is her hair black? — Yes. — Is she from

Spain? — Yes.— Is she Stella? — Yes.

Учні ставлять учителеві загальні питання, намагаючись здогадатися, кого з дітей, зо-

бражених на малюнку, задумав учитель. Т ой з учнів, хто здогадається першим, задумує

далі й відповідає на запитання однокласників.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.

Вивчити діалоги впр. 1b, c (с. 12). Скласти письмово діалог за зразком впр. 1b (с. 12).

Вивчити і написати по одному рядку назви країн, що зустрічаються в діалозі.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.

Відбувається як бесіда за схемою T P1, P2, P3.

T: В и сьогодні дізналися багато нового. Що було найцікавішим? А чи можете прига-

дати назви країн Європи? Які країни Європи ви можете назвати англійською мовою?

Урок 7

Підтема: Звідки ти?

М ета:Повторити й активізувати ЛО теми.

Навчити давати відповідь на запитання Where are you from?

Практикувати учнів у вживанні конструкції Can you spell… ?

О бладнання:Підручник, карта Європи, картки для роботи в парах (HO1 ,HO2), тематичні малюнки (с. 13—15).

 Хід уроку

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Greeting and Aim

1. Привітання й повідомлення теми та мети уроку.

T: Сьогодні ми продовжимо розмову про європейські країни. В и навчитеся давати

відповідь на запитання Where are you from?

Ми також практикуватимемо називання слів по літерах.

Warming up 2. Уведення в іншомовну атмосферу.

1) Гра «Word clap».

Учні сідають у коло і разом відбивають ритм, спочатку повільно, потім все швидше:

тричі діти плескають по колінах, а четвертий раз — у долоні. З кожним четвертим

плеском один із учнів називає країну Європи. Назви можуть повторюватися, але не

раніше, ніж через одну. Наприклад:

Ps (three claps). Ps (three claps). Ps (three claps). Ps (three claps).

P1: England! P3: Germany! P2: Spain! P4: England! Etc.

2) Гра «Who is it?» (див. урок 5).

Check on Homework

3. Перевірка домашнього завдання.

1) Для перевірки письмової частини домашнього завдання учитель збирає зошити

наприкінці уроку.

2) Впр. 1b, c (с. 12). Учні спочатку читають і перекладають, а потім розповідають діалоги

за ролями.

ІІ. О СНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Reading 1. Подання тексту для читання, впр. 1 (с. 14).

1) Етап підготовки до читання.

T: Please open your books at page 14 and look at the pictures of exercise 1. Who can you

see in this picture? How many children can you see? What is the teacher’s name? Where

are the children and the teacher? Do you remember the children’s names? Where are

they from?

2) Етап читання.

T: Do you know the boy with dark hair? What’s his name? Where’s he from? Read the dialogue

and find the answer.

Учні про себе читають діалог і знаходять відповіді на запитання вчителя.

Потім учні читають діалог за ролями.

Grammar 2. Практикування учнів у вживанні конструкції Where are you from?

1) Бесіда.

T (звертаючись по черзі до кожного з учнів): Are you from Greece/France etc? Where

are you from?

2) Гра «Find your fellow countrymen».

Учні уявляють, що вони приїхали з різних країн (з якої саме вони дізнаються, отри-

мавши картку з назвою країни чи зображенням прапора цієї країни). Завдання учнів —

знайти

«співвітчизників», поставивши запитання «Where are you from?».

3) Робота в парах. В пр. 2 (с. 14).

Учні усно складають діалоги за зразком впр. 2 (с. 14).

P1: Where are you from?

P2: I’m from France. І т. д.

Spelling 3. Практикування учнів у вживанні конструкції Can you spell your name, please?,

а також у називанні імен по літерах.

1) Бесіда.

T (звертаючись по черзі до кожного з учнів): Can you spell your name, please?

Учні називають свої імена по літерах.

2) Робота в парах.

T: Now ask your neighbour. Т епер запитайте свого сусіда по парті.

P1: Can you spell your name, please?

P2: Yes, I can: M-y-k-o-l-a. Can you spell your name, please?

P1: Yes, I can: B-o-h-d-a-n.

3) Впр. 3 (с.15).

Учні по черзі називають імена з впр. 3 по літерах.

4) Гра «Spell me…».

Учитель читає дітям лічилку «Mother Goose Rhymes» (с. 15) і разом з учнями грає в гру

«Spell me…»: того учня, що «виходить», учитель просить назвати англійське слово по

літерах.

Oral Practice 4. Активізація мовного матеріалу.

1) Повторення назв країн Європи.

Учні працюють у парах: розв’язують кросворд на картках, потім показують свої

відповіді вчителеві.

НО 1:Across

3. European country whose capital is London.

5. People of these country are called Greeks.

6. The name of this country starts with letter «S».

Down

1. This country is our Motherland.

2. People of this country speak French.

4. The capital of this country is Berlin.

  1.  
     
  2.      
  3.            
    4.              
     
5.            
         
6.          
     
 

 

3) Складання діалогу.

Учні в парах складають діалоги за зразком впр. 1 (с. 14).

— What’s your name?

— My name is Olena.

— Can you spell it, please?

— Yes, I can. O-l-e-n-a. Where are you from, Olena?

— I’m from Ukraine.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.

Скласти письмово діалоги за зразком впр. 2 (с. 14). Підготуватися до словникового

диктанту за назвами країн Європи.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.

Відбувається як бесіда за схемою T P1, P2, P3.

T: Чим цей урок був корисним для вас? Чого ви навчилися? Що було найцікавішим?

Яке завдання було найскладнішим?

 

 

Урок 8

Підтема:Літній табір відпочинку.

М ета:Навчати розповідати про літній табір відпочинку «Грінвудз».

Навчати розрізнювати вказівні займенники this, that.

О бладнання:Підручник, тематичні малюнки (с. 16—17), малюнки до завдання на картках (НО1), картки для

самостійної роботи (HO2).

 Хід уроку

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Greeting and Aim

1. Привітання й повідомлення теми та мети уроку.

T: Сьогодні ми поговоримо про літній табір відпочинку «Грінвудз», у який приїхали

діти з різних країн Європи; дізнаємося, де живуть діти в таборі, де обідають, де займа-

ються спортом і відпочивають.

Check on

Homework

2. Перевірка домашнього завдання.

1) Повторення назв країн Європи.

Перед проведенням словникового диктанту вчитель спочатку ставить учням запитан-

ня на повторення назв країн Європи.

T: What’s the English for «Англія»?

P1: England.

T: Can you spell England, please?

P1: E-n-g-l-a-n-d.

Аналогічно повторюються назви інших країн Європи.

2) Словниковий диктант.

Учитель називає країну українською мовою, а учні повинні перекласти цю назву

англійською мовою й записати слово в зошитах.

Після проведення словникового диктанту вчитель збирає зошити для перевірки дик-

танту і впр. 2 (с. 14).

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Warming up 1. Уведення в іншомовну атмосферу.

T: Today we are speaking about a summer camp. Look at the pictures and tell which pictures

are related with the topic «Summer Camp» and which are not. Why do you think so?

What can we do in a summer camp and what can’t we do there?