Казка про гномиків (презентація).

Урок в 2 класі №13

Тема: Який характер музики?

Мета:

- Навчальна: навчати учнів визначати особливості емоційного змісту, засоби музич­ної виразності, що відіграють вирішальну роль у створенні музичних образів; про­довжити формувати в учнів зорово-слухове сприйняття;

- Розвивальна: розвивати творчі здібності учнів;

- Виховна: прищеплювати учням любов до музики, пісні, творчої праці, бажання на­вчатися.

Тип уроку: урок-самопізнання.

Наочні посібники:нотна хрестоматія; портрети В. Дяченка, М. Сильванського, А. Житкевича.

Обладнання:ТЗН; роздатковий матеріал; фонохрестоматія.

Музичний матеріал для сприймання:В. Даченко, «Сердитий гном»; М. Сильванський, «Пташка і кицька», м/ф «Про те, як гном пішов з дому»;

Музичний матеріал для виконання:«Семеро гномів» сл. і музика А. Житкевича.

Хід уроку

Організаційний момент.

Музичне вітання.

Девіз уроку:

Посміхайся, добрим будь,

Сум печаль скоріш уйдуть.

Ми кмітливі, ми не злі

Ми щасливі та малі.

Мотивація навчальної діяльності.

Кожен з нас має характер: хтось — спокійний і мрійливий, хтось — жвавий і непосидючий. Поміркуймо: якщо музика виражає настрій, почуття людини, може, вона має і характер? І що може впливати на характер музичного твору?

(впливає ритм, темп, динаміка)

А щоб музиканти зрозуміли як грати твір, характер ставлять на початку музичного твору в нотах.

Слухання В. Сильванський «Пташка і кицька».

Пропоную послухати твір «Пташка і кицька».

- Якими засобами показана тут кицька і пташка?

Прослухаємо ще раз, давайте дівчатка будуть кицьками, а хлопчики пташками. Зобразіть в рухах характер музики.

Сьогодні в нас казковий гість, який допоможе нам зрозуміти характер музики. А хто це

ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.

Він носить замість шапки

Веселий ковпачок.

І зростом він всього лише

З хлоп’ячий башмачок.

З ліхтариком по лісу він

Йде з піснею разом.

Ні з ким його не сплутаєш!

Так хто це, діти?.. (Гном!)

Перегляд м/ф «Про те як гном пішов з дому».

Діти зараз ми подивимось м/ф про гномика і його дім. Прослідкуйте як буде змінюватися характер музики.

Спокійний Танцювальний Веселий Радісний Спокійний Сумний Лячний   Спокійний Схвильований Сумний Танцювальний Веселий Радісний Спокійний Танцювальний Веселий Радісний

Казка про гномиків (презентація).

У казках ми зустрічаємося з різними казковими героями.

У старому і дуже великому лісі жило багато різних тварин, а дерева у спекотний день перетворювалися на велетенські парасольки, що не пропускали промінчики вниз. І лише на галявинах, де дерев не було, яскраво світило соне­чко, даруючи лісовим мешканцям своє тепло. Біля однієї великої галявини ріс старий дуб, але він ще залишався могутнім деревом. Саме там улаштували собі домівку брати-гномики. Хатинка була невеличкою, але вигляд зовні мала ду­же охайний. Усередині ж було лише кілька кімнат — кухня, вітальня і спаль­ня, а ще велика комора, де брати тримали свої запаси.

Усі вони мали цікаві імена. Найстаршим братом був Буркотун. Ні, він не був злим братом, але все йому не подобалося, він постійно на всіх сердився, у всьому він вбачав якісь вади, ось тому й називався Буркотуном.

Далі — брат Веселун — ну дуже любив він звеселяти всіх навколо! Молодший брат — Бешкетник. Ох, і непосидющий він був! І дня не минало без його витівок.

Про одного з них композитор В. Дяченко написав п’єсу. Послухайте її уважно і дайте відповідь на запитання.

Якого гнома зображено у п’єсі?

6. Слухання твору «Сердитий гном» В. Дяченка.

Чому ви вирішили, що саме Буркотунові присвячено цю п’єсу?

Яким є її характер?

7. Фізкультхвилинка. «Міміка»

Вчитель пропонує показати мімікою та жестами різні прояви характеру.