Повідомлення теми і мети уроку.

Урок в 3 класі №24

Тема: Багатогранність розвитку музики

Мета:

Навчальна:

- повторити і закріпити знання за темою «Розвиток музики»;

- навчити учнів знаходити асоціативні зв’язки у змісті прослуханих творів;

Розвивальна:

- розвивати логічне мислення;

- розвивати вокальні навички, любов до співу.

Виховна:

- виховувати естетичні смаки учнів та співочу культуру;

Тип уроку: урок-вікторина

Музичний матеріал для сприймання: Т. Альбіноні, «Адажіо», Ф. Шуберт, «Вальс»; Ф. Шуберт «Алегрето», Й. Брамс «Угорський танець», М. Завадський «Шумка», Ф. Шопен, «Вальс»; Ф. Шопен «Полонез», П. Чайковський «Симфонія №4» (фінал); В. Сокальський «Симфонія соль мінор» (І частина), М. Лисенко хор «А вже весна» з опери «Зима і Весна».

Наочні посібники: роздатковий матеріал, презентація.

Обладнання: комп’ютер, фонохрестоматія, синтезатор.

Хід уроку

Організаційний момент.

Музичне вітання.

Вправи на розвиток дихання.

Виконання розспівок.

Девізом сьогоднішнього уроку будуть такі слова:

Розум і фантазію прояви!

Активним і уважним будь!

І про кмітливість не забудь.

Все це нам знадобиться на уроці.

Тож вперед! Часу не гаймо

І урок наш починаймо.

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні відбудеться узагальнюючий урок із теми „Розвиток музики ”. Ми проведемо його у формі музичної вікторини. Під час її проведення ви продемонструєте свої знання, уміння та навички у музичній галузі, яких ви набули впродовж 8 уроків. Напевно ви помічали що все навколо змінюється – і природа і власне людина. Зміни ці відбуваються завдяки розвитку. Розвивається музика завдяки різним елементам музичної мови. Давайте складемо таблицю розвитку музики.

 

3. Завдання «Складання таблиці»

На дошці наклеєний і розчерчений ватман. Кожній дитині роздається правдивий і не правдивий розвиток музики. Правдивий: інтонаційно- мелодичний, авторський, виконавський, ладовий, динамічний, темповий, варіаційний, жанровий, симфонічний, тембровий. Неправдивий: смішний, характерний, небесний, духовний, культурний, гарний, письмовий, різний, мовленнєвий, пасмурний, сонячний, кольоровий, вітряний.

 

 

Розвиток музики
Інтонаційно- мелодичний                          
Авторський                          
Виконавський                          
Ладовий                          
Динамічний                          
Темповий                          
Варіаційний                          
Жанровий                          
Симфонічний                          
Тембровий                          

4. Музична вікторина:

Після прослуханого твору діти визначають який розвиток музики в творі і вписують у таблицю «+» на потрібне місце.

1. Томазо Альбіноні «Адажіо» в інструментальному виконанні;

2. Ф. Шопен, «Вальс»;

3. Томазо Альбіноні «Адажіо» в вокальному виконанні Лари Фабіан;

4. М. Завадський «Шумка»;

5. Ф. Шуберт, «Вальс»;

6. С.Прокофєв Симфонічна казка «Петрик та вовк»;

7. Укр. нар. пісня «Грицю Грицю до роботи»;

8. Й. Брамс «Угорський танець»;

9. В. Сокальський «Симфонія соль мінор» (І частина);

10. Ф. Шопен «Полонез»;

11. Ф. Шуберт «Алегрето»;

12. П. Чайковський «Симфонія №4» (фінал);

13. М. Лисенко хор «А вже весна» з опери «Зима і Весна».

5. Гра «Знайдіть композитора і його твір»

Вчитель роздає дітям портрети композиторів та назви прослуханих вище творів. Дитина в якої портрет, має об’єднатися з тою дитиною в кого назва твору. Учитель допомагає питаннями.

Композитор Твори Твори
Томазо Альбіноні «Адажіо»  
Ф. Шопен «Вальс» «Полонез»
М. Завадський «Шумка»  
Ф. Шуберт «Вальс» «Алегрето»
Й. Брамс «Угорський танець»  
В. Сокальський «Симфонія соль мінор»  
П. Чайковський «Симфонія №4»  
М. Лисенко опера «Зима і Весна».  
Укр. нар. пісня «Грицю Грицю до роботи»  

Фізкультхвилинка.

«Імпровізація» - на увагу учнів. Вчитель каже куди треба підняти руки діти виконують, прискорюючи.