ІІ. Згуртованість учнів класу

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН РОБОТИ

студента-практиканта 43 групи IV курсу

факультету іноземної філології

Інституту філології та суспільствознавства

Уманського державного педагогічного університету

імені Павла Тичини на період педагогічної практики

з 11.02. до 24.03.2013 року

В Шепетівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3

Савчука Юрія Васильовича


 

Зміст і види роботи Термін виконання Відмітка про виконання Зауваж. метод.
  I. Початковий етап педагогічної практики 1. Участь у настановчій конференції, у груповій роботі з методистом та керівником педпрактики від кафедри педагогіки.   2. Знайомство зі школою, директором, завучем, заступ­ником директора з виховної роботи, вчителями школи.   3. Знайомство з планом роботи вчителя іноземної мови – Гребенюк Валентини Миколаївни, конспектами її уроків.   4. Знайомство з учнями класу, з планом роботи класного керівника Гребенюк Валентини Миколаївни, особовими справами учнів.   5. Ознайомлення з порядком ведення класного журналу.   6. Складання індивідуального плану та його затвердження.     10.02.2013     11.02.2013     11.02.2013   11.02.2013     14.02.2013   16.02.2013     Виконано     Виконано     Виконано   Виконано     Виконано   Виконано  
  II. Навчально-виховна робота з іноземної мови 1. Складання тематичного плану уроків іноземної мови на період педпрактики.   2. Відвідування уроків учителя іноземної мови Гребенюк Валентини Миколаївни, їх аналіз.   3. Відвідування демонстраційних уроків, їх аналіз.   4. Проведення уроків іноземної мови в 5-А класі.   5. Відвідування та аналіз позакласних заходів з іноземної мови, які проводять учителі.   6. Проведення позакласних заходів англійською мовою в 5-А класі.   7. Виготовлення наочних посібників.     8. Перевірка зошитів учнів.       14.02.2013   11.02.2013-13.02.2013 11.02.2013-11.03.2013 04.03.2013-23.03.2013 06.03.2013   27.02.2013, 06.03.2013 20.02.2013 – 07.03.2013 13.03.2013-18.03.2013     Виконано   Виконано   Виконано Виконано   Виконано   Виконано   Виконано Виконано  
  ІІІ. Виховна робота з учнями 1. Ознайомлення з системою навчально-виховної роботи у школі та 5-А класі.   2. Ознайомлення з системою роботи класного керівника.   3. Вивчення учнів 5-А класу.   4. Виконання функцій та обов’язків класного керівника (перевірка щоденників, індивідуальні бесіди).   5. Підготовка та проведення позакласного виховного заходу у 5-А класі.   6. Відвідування та аналіз позакласних виховних заходів, які проводять учителі.         14.02.2013   14.02.2013   15.02.2013   14.02.2013-18.03.2013   06.03.2013   28.02.2013     Виконано   Виконано   Виконано   Виконано   Виконано   Виконано  
  IV. Науково-дослідницька робота 1. Вивчення колективу класу та складання психолого-педагогічної характеристики класу.   2. Виконання анкетування та психологічних тестування.     11.02.2013-22.03.2013   25.02.2013, 11.03.2013     Виконано     Виконано  
  V. Завершальний етап 1. Звіт про результати практики на педагогічній раді школи.   2. Підготовка звітної документації з педагогічної практики.   3. Участь у підсумковій конференції з педагогічної прак­тики в університеті.     18.03.2013   11.02.2013-22.03.2013         Виконано   Виконано  

 

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Інститут філології та суспільствознавства

Факультет іноземної філології

 

Кафедра загальної педагогіки,

педагогіки вищої школи та управління

 

Лицарський турнір

(Виховний захід до Дня Захисника Вітчизни для 5-А класу)

проведений студентом 43 групи

Савчуком Юрієм Васильовичем

 

 

Методист

з виховної роботи

__________ Кудла Марія Валеріївна

(підпис)

 

 

Класний керівник

_________ Гребенюк Валентина Миколаївна

(підпис)

 

Умань 2013

Лицарський турнір

(Виховний захід до Дня Захисника Вітчизни)

Цілі: дати уявлення про лицарство, повторити ввічливі слова, розвивати фантазію, мислення, кмітливість, творчі здібності, спритність, виховувати повагу до жінки, дівчини, справедливість та почуття честі.

Клас: 5-А

Кількість учасників: 15 учнів

Місце проведення: класна кімната

Обладнання: записи фонограм, ватман, кольорові олівці, канат, відро, ґудзики, лялька, горох і квасоля та інші різні предмети для конкурсів

 

ХІД ЗАХОДУ

Ведуча: 23 лютого у календарі позначено як День Захисника вітчизни. І вже стало традицією вітати у цей день усіх чоловіків, хлопчиків. Напевне, цим жінки хочуть зайвий раз підкреслити у чоловіків риси, як мужність, сміливість, милосердя, шляхетність.

Дівчинка: Ой це раніше були часи, раніше були лицарі. Вони все вміли.

Хлопчик: А хіба ми не лицарі?

Дівчинка: Та де вам? У них було стільки честі, шляхетності, вони захищали даму свого серця… Послухай ось я тобі розповім. Коли їх посвячували у лицарі, вони повинні були пройти ніби іспити.

Хлопчик: І тут іспити? Невже тобі віриться, що тоді були екзамени? Адже це було так давно!

Дівчинка: Безперечно так. А ти вдумайся? Отже, вони повинні були пройти декілька випробувань; перевірити їхні вміння фехтування, їздити верхи, стріляти, плавати та складати пісні, пісні – серенади дамі свого серця.

Хлопчик: Ну давай по черзі. Що там було перше?

Дівчинка: Так , пісня дамі серця.

Хлопчик: Вийди на вулицю, там сидять хлопці з гітарами та співають пісні.. Там не тільки про даму почуєш , а й таке…

Дівчинка: Ну, добре, далі – Фехтування.

Хлопчик: Ти що забула., як вправно фехтують наші хлопці під час прибирання пришкільної ділянки.

Дівчинка: Далі йде – їзда верхи

Хлопчик: Хлопці непогано катаються верхи … на перилах!

Дівчинка: Далі гра у шахи.

Хлопчик: Та наші вміють не тільки у шахи, а й «морський бій» та в « хрестики нулики» … навіть на уроках під пильним оком учителя.

Дівчинка: А ще плавання.

Хлопчик: А хіба ви ніколи не спостерігали, як біля дошки « плавають» ті, хто не вивчив урок?!

Дівчинка: Ще можна наводити багато прикладів. Та не будемо заходити дуже далеко. Я вважаю, що таких не можна назвати лицарями!

Ведуча: Невже серед вас не знайдеться чесних, благородних справжніх лицарів? ( Виходять учасники турніру)

Ведуча: Сьогодні наші хлопці спробують себе в різних видах змагань та обов’язково отримають титул лицарів школи! Давайте познайомимось з кожним орденом. ( Презентація команд: назва, девіз)

Конкурс 1. « Букет із лагідних слів» (конкурс капітанів)

Щоб у лицарстві перемогу здобути, треба ввічливим, люб’язним і культурним бути. Ви повинні зібрати букет з лагідних та ніжних слів дівчині. При цьому за кожне слово ви отримуєте очко, просуваєтесь на один крок.

Конкурс 2. «Портрет принцеси»

Лицарі вчилися гарно малювати. І В нас зараз відбудеться конкурс живопису. Лицарі кожної команди намалюють портрет принцеси. Свій ідеал жіночої краси, свою мрію.

(Усі члени команди малюють по черзі деталі портрета)

Конкурс «Майстри на всі руки»

Чи знаєте ви, що лицарі мали вміти робити все. А іноді навіть і у наш час хлопчики можуть деяку роботу зробити краще за дівчаток.

Зараз кожен з вас вийме своє завдання, яке потрібно швидко і якісно виконати. Максимальний час у вас 3 хв.

- Перебрати квасолю та горох;

- Почисти картоплю;

- Пришити ґудзик;

- Зашнурувати взуття;

- Заплести косу

- Вдягнути ляльку.

Конкурс « Дівоча краса»

Лицарі повинні добре орієнтуватися в будь – яких обставинах. Навіть у темряві. Ми запрошуємо всіх лицарів відгадати загадки дівчат: навпомацки назвати речі добре відомі кожні дівчинці. Завдання складне. Але рицарі нічого не лякаються

( На столі лежать різноманітні речі, яким и користуються дівчатка. Усе це вкрито хусткою. Грають усі хлопці по черзі від кожної команди. Сідає за стіл, кладе руки під хустку достає предмет. На кожному предметі цінник з кількістю балів.)

Конкурс пісень

Уміти співати і грати на музичному інструменті входить до кодексу честі лицарства. Серед наших команд теж є таланти.

Конкурс «Фехтування»

Мистецтво фехтування виникло давно. Його вважають дуже красивим змаганням. Треба вміти володіти зброєю – шпагою, бути уважним і сильним. Наші хлопці зможуть перемогти навіть хитрих ворогів. Якими на нашому турнірі є повітряні кільки.

( Представники команд мають загнати повітряну кульку у відро)

 

Справжні лицарі повинні бути сильними, бо ж їм доводилося носити лицарські облаштунки та меч, який важив найменше 25 кг. То, що ж прийшов час і наших лицарів силу перевірити.

Конкурс « Богатирів»

1. Віджимання від підлоги ( по одному учаснику з команди)

2. Конкурс « Орлине око»

3. Стрибки у мішку.

4. «Кенгуру»- Біг з м’ячем між ногами

5. «Гусячий крок»

6. Перетягування канату

Ведуча: За ходом нашого свята уважно стежило журі, тому зараз ми просимо підрахувати бали і оголосити переможців.

Що там вирішили в раді?

Ми почути результати раді? (Оголошення балів).

Висновок: Після проведення такої виховної години можна дізнатися про взаємовідносини дітей в колективі, про вміння підтримати один одного.

 

 

Список використаної літератури

1. http://teacherjournal.com.ua

2. Федоренко В. Л. Енциклопедія інтелектуальних ігор на уроках української мови. – Х.: Вид. група «Основа», 2008. – 424, [67] с.

3. http://pedagogika.at.ua

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Інститут філології та суспільствознавства

Факультет іноземної філології

 

Кафедра загальної педагогіки,

педагогіки вищої школи та управління

 

День 8 Березня

(Виховний захід для 5 класу)

проведений студентом 43 групи

Савчуком Юрієм Васильовичем

 

 

Методист

з виховної роботи

__________ Кудла Марія Валеріївна

(підпис)

 

 

Класний керівник

_________ Гребенюк Валентина Миколаївна

(підпис)

 

Умань 2013

Виховний захід на тему "День 8 Березня"

Мета: поглибити знання учнів щодо традицій святкування Дня 8 березня; пронести на святі світлий образ матері, жінки, дівчини, витканий з поезії; формувати в дітей почуття глибокої поваги і шани до вчительки, матері, дівчинки; розвивати кмітливість і спритність, через створену в класі атмосферу добра, дружби і гумору; виховувати любов до жінки.

Форма проведення: розважально-конкурсна програма.

Місце проведення: клас

Обладнання: крейда, дошка, 2 апельсини, 2 повітряні кульки, 2 картоплини, завдання на картках.

Хід заходу

І. Вступна частина.

Учень: Хоч Земля ще в холоднім тремтінні,

Та для тебе я світ обійду.

Оживлю напівмертве коріння

І живих тобі квітів знайду.

Принесу тобі сонця келих,

Той, що в серці ношу своїм,

Відблиск дум твоїх – і веселих,

І тривожних про нас у нім,

Може так, як у тебе скроні

Запорошить мені життя,

І баскі понесуть мене коні

У далекі шляхи майбуття.

Ти дала мені жити вміння,

З ним до щастя свого я йду

Оживлю напівмертве коріння.

І живих тобі квітів знайду.

(Під час читання вірша 2 учні підходять до вчительки, беруть її за руки і виводять на центр класної кімнати. Коли учень закінчує декламацію, всі інші діти встають, низько кланяються учительці, а 2 попередніх учні дарують їй дарунок, вітаючи зі святом. Всі займають свої місця.)

Ведуча: (виходить на центр класу) Коли настає весна і на вулицях з’являються перші весняні квіти, в кожному домі, в селі і в місті відзначається величне свято – Міжнародний день – 8 Березня. Ось і сьогодні ми зібралися на свято весни, свято кохання. Ми вітаємо жінок, наших мам, бабусь, сестер. Всіх, кого ми знаємо і не знаємо. Всіх, хто живе поруч з нами і далеко від нас. Посивілих жінок і молодих дівчат.

Кланяюсь Тобі, мати роду людського, ім’я якій жінка. Миру і щастя дому твоєму, сім’ї твоїй, роду твоєму. Миру і щастя, Землі, по якій ти ідеш, Жінко!

8 Березня – це свято не тільки мам, бабусь, а й свято наших дівчаток, майбутніх мам і жінок. Отже, запрошуємо винуватців нашої зустрічі на центр класу.

(Хлопчики по двоє підходять до дівчинки і запрошують на центр кімнати)

Ведуча: І в це величне світле свято

Ми вам хочемо побажати

Добра, здоров’я, щастя, долі,

Щоб ви учились гарно в школі.

Росли розумні, не хворіли

І щоб батьки за вас раділи.

(Хлопчики вітають дівчат)

ІІ. Основна частина.

Ведуча: А тепер від ліричної нотки нашого свята ми перейдемо до розважальних конкурсів.

(Звучить музика)

Ведуча: Наше свято продовжується. Тепер вам потрібно поділитись на дві команди з рівною кількістю гравців і придумати назву для вашої команди. Отже, оголошую перший конкурс.

Конкурс перший.

(“Соковита естафета”)

Команди діляться по парам і кожна з них отримує апельсин. Завдання: покласти апельсин між лобами двох учасників і, швидко рухаючись, пробігти до лінії і назад, потім передати іншим гравцям. Перемагає та команда, яка швидше справиться з завданням.

В руки брати апельсин можна тільки на старті, щоб встановити його, і на фініші, щоб передати іншим гравцям. Якщо апельсин упав, то гравці зупиняються, кладуть його на місце і рухаються далі. (Ведуча визначає переможців і оголошує другий конкурс)

Конкурс другий.

(“Малюнки у темряві”)

Кожна команда вибирає одного учасника. Йому зав’язують очі і просять намалювати на дошці свій будинок з садком біля нього (квіти, дерева).

Перемагає той, чий малюнок буде найкращим і досконалішим.

(Визначається переможець).

Ведуча: А зараз ми перевіримо наскільки наші учні обізнані із процесом приготування деяких страв.

Конкурс третій.

(“Кухарі”)

Кожна команда отримує назву страви на папері і конверт з інгредієнтами, що входять до неї або ні. Ваше завдання: вибрати складові продукти страви і обґрунтувати їх використання.

Переможець: команда, що дасть правильну відповідь.

(Оголошується команда переможець)

Ведуча: Ви вже, мабуть, стомились від сидіння, отож наступний наш конкурс із рухливих, прошу.

Конкурс четвертий.

(“Кенгурята”)

Кожна команда дістає повітряну кульку. Ви повинні, підтримуючи кульку колінами, проскакати як кенгуру і передати її іншому.

Руками не торкатись, якщо кулька падає, то гравець зупиняється, кладе її на місце і продовжує гру.

(Ведуча оголошує переможців).

Ведуча: Ну що, стомились? Якщо так, то ви маєте змогу трохи відпочити. У наступному конкурсі перевірятиметься ваша спритність і кмітливість у господарчій роботі.

Конкурс п’ятий.

(“Господарочка”)

Запрошуються по 1 представнику із кожної команди. Ваше завдання – почистити картоплю, знявши з неї шкірку однією смужкою.

Перемагає той, чия смужка довша, але не товста.

(Визначення переможців)

Ведуча: Наша програма продовжується. У наступному конкурсі ви матимете змогу проявити свої артистичні дані.

Конкурс шостий.

(“Театр мініатюри”)

Кожна команда отримує папірець, на якому зазначено дитячий віршик:

“Наша Таня гірко плаче:

Упустила в річку м’ячик!

Годі, Танечко, не плач,

Не потоне в річці м’яч!”

 

“Впав ведмедик на підлогу.

Відірвали йому ногу…

Всеодно він самий кращий,

Не віддам його нізащо!”

Ваше завдання – зобразити це за допомогою пантоміми (тобто без слів), за допомогою рухів, міміки і жестів. Протилежна команда відгадує. Перемагають ті, хто покаже своє завдання найточніше, найближче де змісту і, відповідно, відгадане глядачами.

ІІІ. Заключна частина.

Ведуча: На жаль, наш час підходить до кінця, і наша конкурсно-розважальна програма завершується. Сьогодні у нас немає переможців і переможених. Ви всі поводили себе чудово, приймали належну участь у конкурсах, показали свої знання, не боялись виявити власні здібності і таланти. Отже ви всі є переможцями.

Я хочу ще раз привітати наших любих дівчаток із святом. Побажати їм щастя, радості, добра, успіху в усіх починаннях, у досягненні власної менти. І пам’ятайте, ви повинні дбати про ваших милих мам, бабусь, сестричок і учителів; не звертати увагу на їхні недоспані ночі і натруджені руки не тільки у дні свят, але й у будні, любити і поважати їх, допомагати їм. Хай у їхніх серцях поселиться гарний настрій, а усмішка стане постійним супутником життя. З святом вас, любі друзі!

 

Список використаної література:

1. Буган Ю.В., Тимчишин О.І., Борисюк С.В. Дозвілля школярів (збірник сценаріїв на допомогу педагогічним працівникам загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти). – Тернопіль, 1997.

2. Позакласний час: на допомогу вчителю. – Київ, 2001. – №3.

3. Дж. Моррісон. Досуг на вечеринке. – Харьков, 2001.

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Інститут філології та суспільствознавства

Факультет іноземної філології

 

Кафедра загальної педагогіки,

педагогіки вищої школи та управління

 

День Святого Валентина

(Виховна година для 5 класу)

проведений студентом 43 групи

Савчуком Юрієм Васильовичем

 

 

Методист

з виховної роботи

__________ Кудла Марія Валеріївна

(підпис)

 

 

Класний керівник

_________ Гребенюк Валентина Миколаївна

(підпис)

 

Умань 2013

День Святого Валентина

(Виховна година для 5 класу)

Мета: Розширити світогляд учнів; підвищити їх рівень культури; ознайомити учнів з етико, якої дотримуються закохані люди; за допомогою поезії виховувати високий естетичний смак

Форма проведення: виховна година.

Місце проведення: клас

Вступне слово вчителя: День Святого Валентина – свято закоханих сердець. Подарунки, квіти, цукерки, увага, поцілунки і милі зізнання – все це говорить про те, що наступило довгождане свято – День Святого Валентина. Його чекають всі закохані, адже 14 лютого можна ще раз нагадати дорогій людині про свої почуття або ж зізналися в цьому вперше.

Хід уроку:

Екскурс в історію свята

У сей истории путь длинный.

Давно то было. Древний Рим.

Рука Святого Валентина

Любовь тайком несла двоим.

Он отношения влюбленных

Обрядом церкви освящал.

Переступив черту закона,

Сам от доноса пострадал.

Хотя февральскою порою

Духовный пастырь был казнен,

Навеки имя золотое

Осталось средь святых имен.

Когда последние снежинки,

Кружа, рисуют миражи,

Мы посылаем Валентинки

Тем, чей любовью дорожим!

День Святого Валентина – свято древнє. Доки дійсна історія дійшла до наших часів, вона обросла безліччю легенд. Християнська легенда свідчить, що Валентин жив в ІІІ столітті н.е. в римському місті Тернії. У цей період Римом правив імператор Юлій Клавдій ІІ, який хотів завоювати світ. Але на його шляху до мети встала проблема недоліку воїнів в римській армії. Мала чисельність солдатів не дозволяла здійснювати результативні військові походи. Корінь всіх проблем Клавдій бачив в шлюбі і тому заборонив обряд вінчання, оскільки в кожному неодруженому чоловіку він бачив потенційного солдата.

Святий Валентин

Святкування дня Святого Валентина відбулося з давньоримського свята Луперкалій, на честь бога Фавна, покровителя стад (Луперк - одне з його прізвиськ), який святкували щорічно 15 лютого. Це було свято достатку.

За день до свята Луперкалія святкували свято Римської богині браку, материнства і жінок Юнони і бога Пана. Цього дня дівчата писали любовні листи. Листи поміщали у величезну урну, а потім чоловіки тягнули листи. Потім кожен чоловік починав доглядати ту дівчину, любовний лист якої він витягнув.

День святого Валентина колись називали "Пташиним весіллям". Раніше вважали, що птахи утворюють шлюбні пари саме в другий тиждень другого місяця року.

У стародавньому Римі колись жив лікар на ім'я Валентин. Його можна навіть назвати "доктор гастроном", оскільки він завжди був стурбований тим, щоб ліки, які він виписував приймати хворим, мали приємний смак. Для надання чудового смаку лікам він змішував гіркі мікстури з вином, молоком або медом. Він промивав рани вином і використовував трави для полегшення болю.

Святий Валентин також був проповідником. Хоча в ті часи християни в Римі переслідувалися, він став священиком. Валентин жив за часів Клавдія Другого, такого, що проводив безліч загарбницьких воїн. Коли у Клавдія виникли проблеми з набором нових солдатів в армію, він вирішив, що причина криється в прихильності солдатів до своїх дружин і сімей. І скасовував весілля і заручини.

Валентин молився про здоров'я своїх пацієнтів, а також таємно вінчав закохані пари. Одного дня тюремник римського імператора постукав в двері Валентина. За руку він тримав свою сліпу дочку. Він дізнався про здібності Валентина, і благав Валентина вилікувати дочку від сліпоти. Валентин знав, що недуга дівчини практично невиліковна, проте він дав слово, що зробить все можливе, щоб її вилікувати. Він призначив дівчині мазь для очей, і сказав прийти ще через деякий час.

Минуло декілька тижнів, але зір до дівчини так і не повернувся. Проте чоловік і його дочка не сумнівалися в своїй вірі в лікаря Валентина і продовжували призначений ним курс лікування. Одного дня римські солдати увірвалися в житло Валентина, знищили ліки і узяли його під арешт із-за релігійних переконань.

Коли батько хворої дівчини дізнався про арешт Валентина, він хотів втрутитися, але був не в силах чим-небудь допомогти. Валентин знав, що швидко його стратив. Він попросив у тюремника папір, ручку і чорнило і швидко написав дівчині прощальний любовний лист. Валентина стратили того ж дня, 14 лютого 270 року.

Коли тюремник повернувся додому, його зустрічала дочка. Дівчина відчинила записку і знайшла всередині неї жовтий шафран (крокус). У записці було написано "Від твого Валентина". Дівчина узяла шафран на долоню і побачила його виблискуючі кольори. Відбулося диво: зір дівчини відновився.

За іншими даними, дочка тюремника сама полюбила Валентина, але він, давши обітницю безшлюбності, не міг відповісти взаємністю на її почуття і в ніч перед стратою (тобто 13 лютого) прислав їй зворушливий лист.

Як було насправді – нам вже не розібратися, але ясно що Валентин загинув в ім'я Любові.

У 496 році Папа Римський Геласиус оголосив 14 лютого вдень Святого Валентина. Завдяки цьому указу цей день почали відзначати як день всіх закоханих.

День Святого Валентина наголошується в Європі з XIII ст., в США – з 1777 р. Хоча на Русі було своє свято закоханих, яке наголошувалося 8 липня і пов'язане з історією любові Петра і Февронії.

Любовна географія

У кожній країні день всіх закоханих наголошується по-різному і має свої неповторні і оригінальні традиції.

Англія

У Англії було прийнято вибирати собі «Валентину». Вибір супроводжував незвичайний ритуал: молоді люди, зібравшись разом, на папері писали імена дівчат, потім перемішували їх в капелюсі і тягнули. Дівчина, ім'я якої випало парубкові, на рік ставала його «Валентиною», а він її «Валентином». У обов'язки парубка входило написання сонетів, гра на лютні і постійний рицарський супровід дами.

В Уельсі закохані обмінювалися «Ложками любові», які треба було самостійно вирізувати з дерева. Вони несли в собі таємниче послання, оскільки прикрашалися сердечками, замочними щілинами, які твердили: «Ти знайшов шлях до мого серця».

На сьогодні особливістю святкування Дня Святого Валентина у Великобританії є те, що британці посилають любовні листи не тільки друзям і знайомим, але і своїм домашнім тваринам.

Америка

У Америці було приємно посилати марципани своїм нареченим і нареченому, оскільки ці тістечка були символом міцних і цінних взаємовідносини. Марципани містили цукор, який був дуже дорогий. Широкий розмах «марципанове зізнання» придбало з 1800 року, коли цукровий буряк увійшов до виробництва. Налагодивши виробництво карамелі, американці почали випускати червоно-білі цукерочки і продавати в коробочках у формі серця. Червоний колір символізував пристрасть, а білий – чистоту любові і щирість відчуттів.

Японія

У 30-ті роки минулого століття свято придбало масовість і в Японії. Японці трансформували традиційне свято в так званий «8 Березня для чоловіків», адже подарунки цього дня отримують в основному представники чоловічої статі. Як презент японець одержує різноманітні чоловічі аксесуари – портмоне, бритви, запонки, краватки і ін.

Франція

Французи вважають за краще дарувати (і отримувати) коштовності. До речі, їх внеском в розвиток свята стало написання в «валентинках» чотиривіршове з зізнанням в коханні.

Саудівська Аравія

Саудівська Аравія – єдина країна, в якій святкування 14 лютого офіційно заборонене. Ті, що не послухалися повинні будуть заплатити величезний штраф. Причиною такої заборони послужило виведення Саудівської Комісії з впровадження чесноти і запобігання гріху. Він свідчив, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки це свято «бентежить розуми підростаючого покоління Саудівської Аравії, і свята такого роду культивують як гріх». Всім магазинам країни заборонено законом торгувати плюшевими ведмедиками, валентинками і рештою атрибутів цього свята. Квітковим магазинам цього дня заборонено продавати червоні троянди.

Слова кохання на інших мовах

Як звучать три заповітні слова, які так хочеться почути і сказати коханому, на різних мовах світу? Саме 14 лютого ці визнання є самою повторюваною фразою в історії. Різне поєднання звуків несе одні і ті ж емоції у росіянина і шведа, українця і француза, японця і китайця. Можна сказати своєму коханому/ій «Я тебе кохаю» на 16 мовах миру.

Український « Я тебе кохаю»

Російський «Я тебе люблю»

Білоруський «Я цябе кахаю» (Я цабе кохаю)

Ангийський«I love you» ( Айлавю)

Польський «Kohamcie» (Кохам цие)

Італійський «Tiamo» (Ті амо)

Французький «Jet’aime» (Же тем)

Іспанський «Teamo» (Ті амо)

Німецький «Ichliebedich» (Іх либе дих)

Японський «Aishiteimasu» (Аі шите имасу)

Китайський «Woainei» (Во ай ні)

Португальський «Teamo» ( Ті амо)

Єврейський «Aniohevotakh» (Анни охев отах)

Ірландський «Thaimingrabhleat» ( Тайм ин гра літ)

Грецький «S’agapo» ( С’агапо)

Шведський «Jagalsakardig» (Яг алскар диг)

Символи дня Святого Валентина

Роза

Згідно легенді, улюбленою квіткою Венери була червона троянда. Вперше штучно вирощені троянди побачив світ близько 5 тисяч років назад в Азії, а дикі троянди прикрашають Землю вже 35 мільйонів років. По різним даним в день Святого Валентина в світі продають від 3 до 5 мільйонів троянд. Ця тенденція зростає.

Про походження троянди існує така історія: богиня Флора, побачивши красиву дівчину, перетворила її на квітку, яку Афродіта наділила красою, а три Грациі обдарували квітку блиском і шармом. Діоніс підніс йому в подарунок божественний ароматний нектар. З часом цей шедевр був дарований боові любові Еросу і названий «Королевою квітів – трояндою».

Згідно римської версії, прекрасна дівчина на ім'я Троянда була улюблена всіма хлопцями невеликого села. Але Троянда була холодна до всіх поклонників, оскільки їх визнання відрізнялися банальністю. Одного разу хлопці збунтувалися проти Троянди, виламали двері її будинку і убили дівчину. Богиня Діана була дуже обурена цією подією, тому Розу вона перетворила на прекрасну квітку, а хлопців – в шипи троянди.

Троянда має свою мову, залежно від кольору. Якщо ви хочете зробити правильний вибір, потрібно знати, що:

Червоні троянди означають «Я люблю тебе»;

Букет, що поєднує червоні і білі троянди символізує дружбу і тепле відношення;

Рожеві троянди несуть в собі витонченість і елегантність;

Жовті – радість;

Коралові – бажання;

Бордові троянди – комплімент жінці і її зовнішності;

Білі троянди говорять: «Ти божественна»;

Роза блідих відтінків символізує дружбу;

Букет троянд, що розпустилися, символізує подяка;

Пелюстки троянд говорять про надію.

Серце

Відвіку люди вірили, що такі відчуття як любов, ненависть, успіх, гнів, подяка і дружба знаходяться в людському серці. З популяризацією свята всіх закоханих, серце стало символом любові.

Птахи

Барвисті африканські папуги вважаються за «птахів любові» через те, що коли збираються в пари, сідають дуже близько один до одного і періодично сполучають дзьоби, як би «цілуючись».

За улюблених птахів Венери прийнято вважати блакитний, адже саме ці птахи утворюють пару на все життя і спільно піклуються про пташенят. Голуби – символ не тільки миру, але і любові, вірності.

Валетінки

Перша валентинка побачила мир в 1415 році з легкої руки Чарльза, Герцога Орлеанського. Він знаходився у в'язниці і писав своїй дружині любовні послання з камери.

Сама старовинна валентинка, що збереглася до наших днів, знаходиться в Британському музеї. У Англії валентинками відвіку обмінювалися замість подарунків, роблячи листівки з кольорового паперу і підписуючи різноколірним чорнилом.

Розквіт валентинок був в 18 столітті, а в 19 – вони придбали серійне виробництво. Тоді валентинки друкували чорно-білим чорнилом, а малюнки робили на фабриках вручну.

Шоколад

Шоколад і цукерки – невід’ємний атрибут 14 лютого. Шоколад був відкритий ацтеками в Центральній Америці. Колумб привіз какао-боби в Європу, але виготовляли з них шоколад стали лише в 1847 році. Казанова під час зваблювання дам, віддавав перевагу шоколаду як приманці, на відміну від шампанського. Першу коробочку шоколаду у формі серця створив Річард Кадбері в 1861 році.

 

Використана література

 

1. Виховна робота в школі - 2009 - Січень (№ 1), ст. 51 - 52;

2. Позакласний час - 2009 - Січень - Лютий (№ 1-2), ст. 55 - 57;

3. Шкільний світ - 2009 - Січень (№ 3), ст. 10 - 11.

 

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Інститут філології та суспільствознавства

Факультет іноземної філології

 

Кафедра загальної педагогіки,

педагогіки вищої школи та управління

 

Дружба

(Виховна година для 5 класу)

проведений студентом 43 групи

Савчуком Юрієм Васильовичем

 

 

Методист

з виховної роботи

__________ Кудла Марія Валеріївна

(підпис)

 

 

Класний керівник

_________ Гребенюк Валентина Миколаївна

(підпис)

 

Умань 2013

Виховна година на тему ‘’Дружба’’

Мета: розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, виховувати відповідальність, зібраність, прищепити учням повагу до цінностей дружби; сприяти розвиткові критичного ставлення до себе і своїх особистих якостей, терпимості й коректності в спілкуванні з друзями.

Форма проведення: виховна година

Місце проведення: клас

Обладнання: Малюнки, роздатковий матеріал, картки з тестом.

Очікувані результати: Після цього заняття учні зможуть:

• визначати, у яких випадках людину можна назвати другом;

• аналізувати життєві ситуації та робити із них висновки;

• розрізняти поняття «приятель», «знайомий» та «друг».

Вступне слово вчителя: У житті кожного з нас є друзі, приятелі, знайомі. Спілкування з ними, як правило, приносить радість. Але в нашому оточенні є й такі люди, яких ми недолюблюємо, якими нехтуємо, і спілкування з такими людьми нас дратує. Іноді трапляється, що наш найближчий друг виявляється недругом. Як же уникнути таких неприємних ситуацій? Напевно, самий вірний спосіб — розібратися у своєму оточенні.

Хід уроку:

Отож, сьогодні тема нашої виховної години «Дружба». Подумайте півхвилини і продовжте речення, записане на дошці: «Від сьогоднішнього заняття я очікую…»

Варіанти учнівських відповідей:

-… з’ясувати, у яких випадках людину можна назвати другом

-…чи можна вважати людину другом (чи ворогом) лише за один вчинок

Вчитель. Хто такий друг?

Варіанти учнівських відповідей:

-Одному друг потрібен, щоб допомагав, був беззавітно відданий і до якого в любу хвилину можна було звернутися по допомогу. Але часто ми нарікаємо на те, що друг зрадив. А що таке зрада? Це коли друг не поділяє твоїх поглядів або дружить з твоїм недругом?

-Справжній друг- це людина, яка ніколи тебе не залишить ніколи тебе у біді. завжди допоможе і підтримає

-Друг це той хто поважає тебе,кому можна довіряти.

-Багато для кого друг - це той хто поділяє його погляди, допомагає йому в складних ситуаціях, тобто той кому можна довіряти особисте, знаючи, що він тебе не зрадить. Дуже часто навіть зла і огидна Вам людина може зробити більше ніж найкращий друг якого ви знаєте все своє життя, якщо людина не поділяє ваших поглядів це не означає, що вона погана і навпаки. Найкраще видно друзів в скрутний момент коли у вас, стається якась біда тоді зразу видно де справжній друг.

-Справжній друг - це людина, яка завжди тебе підтримує,яку ти поважаєш і ділишся з нею власними таємницями!!!

Вчитель. Багато хто прикидається другом для когось, щоб використати його в корисних для себе цілей.

— відносини між людьми зміцнюють почуття впевненості в собі;

— спілкування допомагає нам учитися, працювати, жити;

— це про дружбу, що позбавляє нас самітності, робить нас добріше і краще.

Дружба-чудова річ. Але знайти справжнього друга дуже важко, а ще важче зберегти цю дружбу.

Усі ми хочемо мати гарного друга, на якого можна покластися. Але чи відповідаємо ми тим вимогам, що пред'являємо до друга?

Учитель. Так, правильно, якщо хочеш зберегти дружбу, пам'ятай, що твоя думка назавжди залишиться твоєю, а твій друг завжди буде думати по-своєму. І цей факт треба приймати як даність. Будеш намагатися нав'язувати іншому свою правду і не помітиш, як зруйнуються ваші дружні взаємини.

Тест «Чи гарний ви друг»:

1. Ви знаєте багато цікавих історій про одного зі своїх приятелів. Що ви зробите:

а) розповісте їх іншим людям;

б) розповісте, не назвавши імен;

в) залишите історії при собі?

2. Ваш друг часто бере щось у вас, але ніколи не повертає взяту річ. Зараз він хотів би взяти коштовну відеокамеру. Що ви будете робити:

а) скажете, що зараз камери у вас немає;

б) дасте її;

в) відмовите, пояснивши причину?

3. Друг випадково розбив ваш годинник. Ваші дії:

а) відмовитесь від нового годинника, але влаштуєте маленький скандал.

б) вимагатимете гроші;

в) скажете, що і без того збиралися купити новий;

4. Ваш друг підтримує відносини з людиною, яку ви не любите. У такому випадку:

а) скажете другові, що він повинен вибрати між вами й іншим.

б) припините стосунки з другом; :

в) нічого не скажете і будете продовжувати дружні відносини;

5. Почуваєте, що у вашого друга незабаром будуть великі неприємності. Тоді ви:

а) порвете стосунки з ним, щоб не постраждати самому;

б) продовжите дружбу.

в) відверто поговорите з ним;

6. Вважаєте, що дійсний друг повинен:

а) ділитися з вами всім;

б) залишати свої думки і проблеми при собі.

в) говорити тільки те, що хоче;

7. Вам відомо, що другові потрібні гроші, і у вас їх досить, щоб, йому їх дати. Ви говорите:

а) «переб'єшся! Мені вони й самому стануть у нагоді».

б) «візьми їх, доставиш мені задоволення»;

в) «згадай, скільки разів ти мені допомагав. Моя послуга ніщо в порівнянні з цим»;

8. Що ви зробите, якщо вам потрібно позичити гроші в друга:

а) натякнете здалеку;

б) попросите в борг;

в) нічого йому не скажете.

9. Ваш друг купив одяг, що, як вам здається, йому не пасує, тоді ви:

а) скажете, що він виглядає смішно;

б) скажете, що ця річ не для нього, і поясните, чому;

в) нічого не скажете.

10. Ви вважаєте, що ваш друг:

а) менш розумний, ніж ви;

б) більш розумний, ніж ви;

в) ви обидва на одному інтелектуальному рівні.

Підрахунок балів

а б в

1 2 3

Результати :

21—З0 балів: ви справжній друг, ви будете робити так само.

15—20 балів: у вас є друзі, але, як більшість з нас, ви іноді не виказуєте в стосунках належного розуміння. Коли не знаєте, як реагувати, спробуйте поставити себе на місце іншої людини.

10—14 балів: ви схильні більше звертати увагу на себе, ніж на інших. Ця ваша риса — бар'єр перед справжньою дружбою. Щоб стати гарним другом, потрібно виявляти більше _ інтересу до інших людей.

Хвилинка відпочинку «Я можу».

У центрі стає вчитель, ставить руку на пояс (спочатку праву, потім ліву) і говорить: «Я можу...». Діти стають поруч, наслідуючи позу вчителя й говорять: «Я теж можу...» Потім ставлять на пояс другу руку зі словами: «А ще я можу...» Діти знаходять пару відповідно до своїх можливостей і виконують дії парами.

Вчитель. Подивіться, як багато ми можемо зробити разом зі своїми друзями, а не поодинці!

Щоб знайти собі друзів, потрібно самому стати справжнім другом.

Дейл Карнегі у своїй всесвітньо відомій книзі «Як придбати друга і впливати на людей» дає такі поради:

1. Виявляйте щирий інтерес до людей, виключну увагу до того, хто з вами розмовляє, — той забезпечує успіх.

2. Частіше посміхайтесь.

3. Пам'ятайте, що кожна людина вважає своє ім'я найкращим. її цікавить своє власне ім'я більше, ніж решта імен, разом узятих. Пам'ятайте ім'я людини, з якою розмовляєте, вимовляйте його легко, невимушено, це вам замінить будь-який комплімент або лестощі. Але забувши або перекрутивши ім'я співбесідника, ви опинитесь у досить невигідному становищі.

4. Вмійте уважно слухати співбесідника, заохочуйте його говорити про себе.

5. Починайте розмову на тему, що цікавить вашого співбесідника.

6. Прагніть дати людині можливість відчути її вищість. Робіть це щиро.

7. Варто врахувати слова Авраама Лінкольна: «Недаремно кажуть, що крапля меду приваблює більше мух, ніж галон жовчі. Так і з людьми. Якщо хочете, щоб вашу точку зору прийняв хтось інший, доведіть йому, що ви його щирий друг. Це та крапля меду, яка приваблює всіх. Це найкоротший і вірний шлях до людського розуму».

Заключне слово вчителя: Ми завжди, у будь-якій ситуації, повинні пам'ятати про те, що відповідальність за наші вчинки буде лежати на нас. Тому задумайтесь над тим, як зробити в житті правильний вибір. На цьому наша виховна година підходить до кінця. І на завершення хочу побажати вам, що всі ви мали добрих та вірних друзів. До побачення!

Висновок: Після проведення такої виховної години можна дізнатися про взаємовідносини дітей в колективі, про вміння підтримати один одного, прищепити цінність такого поняття як дружба та пояснити різницю між

‘’дружбою’’ та ‘’товаришуванням’’.

 

 

Список використаної літератури

1. http://teacherjournal.com.ua

2. Федоренко В. Л. Енциклопедія інтелектуальних ігор на уроках української мови. – Х.: Вид. група «Основа», 2008. – 424, [67] с.

3. http://pedagogika.at.ua

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Інститут філології та суспільствознавства

Факультет іноземної філології

 

Кафедра загальної педагогіки,

педагогіки вищої школи та управління

 

Проблеми виховання

(Розробка батьківських зборів для 5 класу)

проведений студентом 43 групи

Савчуком Юрієм Васильовичем

 

Методист

з виховної роботи

__________ Кудла Марія Валеріївна

(підпис)

 

 

Класний керівник

_________ Гребенюк Валентина Миколаївна

(підпис)

 

Умань 2013

Батьківські збори: проблеми виховання

Мета: На конкретних прикладах проаналізувати випадки виховання, які викликають найбільше проблем у батьків, дійти спільної думки, залучати батьків до читання педагогічної літератури. Допомогти батькам у виборі правильних методів виховання дітей у сім'ї , та дати поради щодо безпеки дітей. Ознайомити з правами дитини, виховувати повагу до дитини, як до рівноправного члена сім'ї.

Обладнання: Плакати з крилатими висловами:

«Вихователь сам має бути тим, ким хоче зробити вихованця».

В Даль

«У вихованні вся справа в тому, хто вихователь».

Д. Писарєв

«Вихователю треба глибоко знати життя, щоб до нього готувати».

Л.Толстой

«Батьки — приклад для дитини».

«Виховувати — ховати від зла».

Ведуча. Доброго дня, шановні гості! Ми раді вітати вас на сьогоднішній діловій грі. Хто з батьків не мріє, щоб його дитина виросла найрозумнішою, найвродливішою, найсильнішою, найдобрішою і наймужнішою, хто не сподівається, що люди поважатимуть сина чи доньку за працьовитість і знання справи, за вихованість. Одним словом, ми мріємо про всебічну досконалість наших дітей.

Ведучий. Всебічний, гармонійний розвиток — наш ідеал. Ідеал і сімейного, і суспільного виховання. Але скільки треба наполегливої і кваліфікованої праці батьків і вчителів, щоб наші діти ввібрали все багатство інтелектуальної, моральної культурної спадщини, виробленої людством.

Ведуча. Виховувати — це значить творити людину. Сьогодні ми поговоримо про деякі складні випадки, з якими зустрічаються батьки у вихованні дітей. Та спочатку давайте познайомимося з нашими учасниками. (Називає імена учасників, які зголосилися прийняти участь).

Ведучий. Ви всі працюєте в різних сферах, спілкуєтесь з різними людьми, але всіх вас об'єднує те, що у вас є діти.

Слово вчителя. Сім'я міцний та дружній коллектив. Добрі сімейні взаємини не виключають розбіжностей думок, суперечок. Але в дружній см'ї їх розв'язують без роздратувань, приниження людської гідності, за будь-яких обставин тут не буде крику, взаємних образ, люди поважатимуть думку один одного, цінуватимуть авторитет батька і матері.

Довіра у вихованні. Це означає – надання самостійності. Якщо дитина бачить, що дорослі вірять в його сили, чесність і доброту, порядність, вірять в те що він зможе перебороти труднощі в навчанні, виправити поведінку, то це довіра вселяє в нього впевненість в своїх силах, окриляє, породжує бажання стати кращим. Дитина буде намагатись і обов'язково виправдає вашу довіру, і буде прагнути потішити вас новими досягненнями.

Ставлення до найстарших членів родини. Нерідко в сім'ях з легкої руки деяких молодих батьків вкорінюєтьтся зниважливе ставлення до думок, порад дідусів і бабусь.а вони ж пройшли великий життєвий шлях, багато чого доброгозробили для вас. Чи хотіли б ви щоб ваші онуки ставились до вас таким же чином як ваші діти до них?

Єдність вимог усіх дорослих до у ставленні до дітей. Головне правило – ні за яких обставин не допускати в сім'ї різних дій щодо дитини, неузгоджених методів та впливів. Один сварить, інший жаліє. В результаті не маємо ніякого результату окрім величезної образи на «кривдника». З нашої вини маленька дитина часто вирішуєтакі проблеми, які їй не під силу, більш того таким чином ми травмуємо свідомість дитини.

Ведуча. Розпочнемо ми з вами зустріч з простого тестування, яке дасть вам можливість перевірити ще раз ваші педагогічні здібності. Можливо, саме це тестування не дасть вам в майбутньому припуститися помилок у вихованні вашої дитини. Результати цього тесту знатимете тільки ви, тому, якщо ви відверто дасте відповіді на питання тесту, дізнаєтесь, який ви вихователь.

(Усім батькам пропонується тест і простий олівець)

Тест для батьків «Чи можете ви?»

- У будь-який момент залишити всі свої справи і зайнятися дитиною.

- Порадитися з дитиною, не зважаючи на її вік.

- Зізнатися дитині в помилці, якої ви припустилися в ставленні до неї.

- Вибачитися перед дитиною, якщо ви не праві.

- Стримати себе, якщо вчинок дитини роздратував вас.

- Поставити себе на місце дитини.

- Повірити хоча б на хвилинку, що ви — добра фея.

- Розповісти дитині про повчальний випадок із свого дитинства, який невигідно свідчить про вас.

- Пообіцяти дитині, що виконаєте її бажання за хорошу поведінку.

- Завжди утримуватися від слів, які боляче вразять дитину.

- Надати один день, коли б вона робила все, що їй заманеться, і поводила себе так, як схоче, а ви ні в що не втручалися.

- Не відреагувати, коли ваша дитина вдарила, грубо штовхнула або просто незаслужено образила іншу дитину.

- Встояти проти дитячих прохань і сліз, якщо впевнені, що це — примха, забаганка.

Відповіді:

А — можу і завжди так роблю (3 бали).

Б — можу, але не завжди так роблю (2 бали).

В — не можу (1 бал).

Підрахуйте очки.

Якщо ви набрали 30 — 39 балів, це означає, що дитина — найбільша цінність у вашому житті. Ви дієте правильно, й можете сподіватися на добрі результати. Сума 16 — 30 балів: піклуватися про дитину — для вас питання першорядне. Ви схильні до компромісів, які послаблять виховний ефект. Вам слід серйозно замислитися над підходом до виховання. Менше ніж 16 балів — перед вами постали серйозні проблеми стосовно виховання дитини.

Ведуча. А тепер переходимо до нашої гри. На сьогоднішнє засідання винесено декілька запитань, які стосуються кожного з нас, адже рано чи пізно кожен намагається дати на них відповіді.

1. Теперішня молодь уся з якимись викрутасами, їм обов'язково хочеться відрізнятися від старших. І одяг, і манери — все неприродне, нарочите.

(Обговорення ситуації. Виступи батьків).

2. Інтереси до навколишніх, чуйність, щедрість. Малюк, наділений ними, завжди. Чому, підростаючи, він часом втрачає їх?

(Обговорення питання. Виступи батьків).

Слово вчителя. Тому, всяку добру якість треба закріплювати. І тут головне не тільки приклад старших, а необхідно і власне тренування дитини в моральних вчинках.

3. Ніхто не хоче, щоб його дитина виросла жадібною, грубою, злою. І все ж таке трапляється, навіть у гарних родинах.

Отже, батьки просто-напросто не розуміють, звідки береться доброта, егоїзм, гуманність, байдужість. Виростити дитину нелегко. Доводиться багато чим жертвувати. Добре, якщо жертви розумні. Пожертвуйте, наприклад, поганими звичками. Чому таке трапляється? Ваша думка.

(Обговорення питання. Виступи батьків).

Ведуча. Ось і добігає кінця наша зустріч. Ми вдячні за те, що ви відгукнулися на наше прохання, прийшли на ділову гру, щоб поділитися своїми думками, поглядами, переживаннями. Згадкою про нашу зустріч нехай будуть пам'ятки для батьків. (Роздати пам'ятки).

Пам'ятка для батьків

Шановні батьки, пам'ятайте!

· У дітей, які не знають, що їм робити у час дозвілля, псуються і голова, і серце, і моральність. Допоможіть своїй дитині вибрати корисне заняття.

· Турбуйтеся про те, щоб дитяче серце не стало грубим, злим, холодним, байдужим і жорстоким в результаті «виховання».

· Батьки, пам'ятайте! Фізичне покарання — це показник не тільки вашої слабкості, розгубленості, безсилля, а й педагогічного безкультур'я. Ремінь та тумак вбивають у дитячому серці витонченість і чутливість, розбещують людину. Одурманюють її отрутою брехні.

· Не ставте вашу дитину в становище, коли вона змушена оборонятися брехнею.

· Говоріть з дитиною так, щоб не залишилося ніякого сумніву в тому, що ви керуєтеся турботою й тривогою за неї, а не бажанням відмахнутися, образити.

· Будьте, навіть у дрібницях, до кінця правдивими і чесними зі своїми дітьми. Незначну домішку брехливості, штучності дуже добре помічають діти.

· Не забувайте поділитися зі своїми дітьми досягненнями й невдачами, тоді вони відкриватимуть вам свої таємниці чекатимуть вашої поради, підтримки.

· Батьки, пам'ятайте! Вашу дитину виховує кожна хвилина життя, кожний куточок землі, кожен ваш крок, слово, справа, з якими її особистість стикається ніби випадково, мимоволі.

Виступ вчителя. Дозвольте нагадати вам, що сьогодні ми говоримо з вами про виховання наших дітей. І я наостанку хочу звернути вашу увагу на дитячі емоції. Позитивні емоції. Негативні емоції. Поставте ці слова в дві колонки. Скільки разів ви сьогодні дитину: хвалили-докоряли, заохочували, підбадьорювали — пригнічували, принижували, цілували — звинувачували, обіймали — засуджували, були лагідними — відганяли, співпереживали — розвінчували, лаяли, усміхалися — читали нотації, гордилися — залишали без чогось необхідного. Якщо на долю однієї негативної емоції випадає три і більше позитивних, дитина не почуватиметься в сім'ї ізгоєм. Якщо ж не так, і дитина капризувала, виявляла непослух, обдурювала вас, може, Ви й винні, бо «розряджалися» на ній методом агресії. А може, причина така банальна — саме сьогодні син чи донька вирішили пізнати світ і «бігали по східцях дитинства». І як на зло, наступали лише на ті східці, де накопичилась впертість, образи страхи, ревнощі, роздратування, сваволя, конфліктність, агресивність — не найкращі ознаки дитинства. А ви ж у своїй голові створили ідилію. Ні, ваша дитина не може жити без негативних емоцій. Вона їх зазнає сама і їх же породжує.

Грамматика дисциплін:

1) Перше й безумовне правило – ніякого насилля! Тілесні покарання неприпустимі!

2) Подавайте добрі приклади!

3) Проявляйте наполегливість!

4) Проявляйте сталість!

5) Чітко визначайте межі дозволерного!

6) Вводьте в «уроки дисципліни» гру!

7) Убезпечте оселю!

8) Осуджуйте не дитину, а її вчинки!

9) Не читайте довгих нотацій!

Як ставитися до скарг дітей:

1) Дитина потребує уваги дорослих.

2) Скарга – є сигналом того, що дитина відчуває дискомфорт часом фізичний, а здебільшого духовний, конфліктний, з чого малеча не можесама виборсатись.

3) У скарзі відбмвається негативнее переживання дитини ( тривога, обурення) і прагнення поділитись ним з дорослими.

4) Скарга дитини дорослому своєрідний прояв її прогнення спілкуватись з ним, гостре бажання розповісти про свої труднощі й незгоди у сфері взаємин із іншими людьми.

5) Скаржачись дитина шукає співчуття і співпереживання, то обминати увагою її звертання довас аж ніяк не можна. Часом можна просто пригорнути малечу, щоб припинити її плач, діти насправді сумуютьза вашою ласкою. А ще можна організувати взаємодіюзоднолітками. Усе це допоможе дитині оволодіти нормами взаємин з іншими людьми.

Загальні поради щодо вашої поведінки:

1) Не кричіть на дитину.

2) Дайте дитині час перебудуватися.

3) Ваші накази дитині щодо того, як їй чинити, мають бути короткими, змістовними.

4) Перш ніж звертатись до сина чи доньки, переконайтесь, що вас чують.

5) Ставтесь до проблеми серйозно.

6) Дотримуйтесь режиму.

7) Уникайте усього, що відвертає увагу.

8) Не напружуйтесь, виховання має бути спокійним і природним, усьому свій час.

 

Список використаної літератури

1. http://teacher.at.ua

2. http://schoollife.at.ua

3. http://teacherjournal.com.ua

4. http://varvaschool1.org.ua

 

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УЧНІВСЬКОГО

СКЛАДУ 5-А КЛАСУ

I. Склад учнівського колективу:

1. Кількісний склад ( всього 15 ; дівчаток 7; хлопчиків 8 )

2. Віковий склад учнів:

10-11 років

3. Успішність учнів:

учні, успішність яких відповідає початковому рівню:

Кашперук Іван, Шаровський Максим, Ковальчук Вікторія

учні, успішність яких відповідає середньому рівню:

Біляк Богдана, Кондратюк Дмитро, Колесник Сергій, Лебейчук Мирослав, Федорчук Світлана

учні, успішність яких відповідає достатньому рівню:

Бойко Богдан, Циган Наталія, Єрошин Максим, Борщевська Оксана

учні, успішність яких відповідає високому рівню:

Продан Дар’я, Шарапова Наталія, Гуменюк Петро

4. Традиції класу:

Традицій, як таких в класі немає

5. Виконання доручень:

відповідальні учні:

Продан Дар’я, Шарапова Наталія, Єрошин Максим, Борщевська Оксана

пасивні учні:

Гуменюк Петро, Бойко Богдан, Циган Наталія, Біляк Богдана, Кондратюк Дмитро, Колесник Сергій, Ковальчук Вікторія

безвідповідальні учні

Шаровський Максим, Кашперук Іван, Лебейчук Мирослав, Федорчук Світлана

6. Дисциплінованість:

учні, які мають незадовільну поведінку

Ковальчук Вікторія, Лебейчук Мирослав, Федорчук Світлана, Шаровський Максим

учні, які мають задовільну поведінку

Бойко Богдан, Циган Наталія, Біляк Богдана, Кондратюк Дмитро, Колесник Сергій, Кашперук Іван

учні, які мають зразкову поведінку

Шарапова Наталія, Єрошин Максим, Борщевська Оксана, Гуменюк Петро, Продан Дар’я,

учні, які перебувають на обліку в міліції

7. Соціальний стан:

учні з багатодітних сімей

Біляк Богдана, Федорчук Світлана

учні з малозабезпечених сімей

Кондратюк Дмитро Анатолійович

учні з неповних сімей

Циган Наталія, Шарапова Наталія, Єрошин Максим, Бойко Богдан

8. Стан здоров’я:

учні, у яких виявлені хронічні хвороби:

Продан Дар’я, Лебейчук Мирослав

учні, які хворіли інфекційними хворобами:

учні із хворобами зору:

Колесник Сергій

учні з хворобами опорно-рухової системи:

ІІ. Згуртованість учнів класу

1. Формальні лідери класу:

Єрошин Максим

2. Неформальні лідери класу:

Гуменюк Петро

3. Мовчазні виконавці:

Шарапова Наталія, Шаровський Максим

4. Групи за спільними інтересами:

Циган Наталія, Борщевська Оксана, Продан Дар’я, Лебейчук Мирослав

5. Групи негативного характеру:

Лебейчук Мирослав, Шаровський Максим

ІІІ. Творчий потенціал учнів класу:

Учні, які мають художні здібності:

Колесник Сергій, Шарапова Наталія

Учні, які мають хореографічні здібності:

Борщевська Оксана

Учні, які мають спортивні здібності:

Колесник Сергій, Лебейчук Мирослав, Кашперук Іван

Учні, які мають музичні здібності:

IV. Висновки

1. Заходи, яких потрібно вжити для підвищення рівня успішності учнів класу:

Консультація для батьків з питань організації читання дітьми книг

2. Заходи, яких потрібно вжити для підвищення рівня дисципліни у класному колективі:

Консультація для батьків «труднощі підліткового віку», батьківський лекторій «важкі діти»

3. Заходи щодо збереження та зміцнення здоров'я учнів, дотримання правил техніки безпеки:

Бесіда «Наслідки переохолодження», бесіда-тренінг «Як правильно користуватися електроприладами»

4. Заходи щодо розвитку творчих здібностей учнів:

Фестиваль української народної пісні

 

 

Звіт

з державної педагогічної практики

студента 4 курсу 3 групи

факультету іноземної філології

Савчука Юрія Васильовича

Державну педагогічну практику проходив в Шепетівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 в період з 11 лютого по 24 березня 2013 року. Був закріплений у 5-А класі (класний керівник – Гребенюк В.М.).

11.02.2013 року - взяв участь у настановній конференції, у бесіді з методистами та керівником практики;

11.02.2013року - познайомився з керівництвом школи, вчителями та класним керівником;

11.02.2013 року - познайомився з учнями класу та їхнім класним керівником, планом виховної роботи.

Впродовж практики мною була проведена наступна робота:

1. Ознайомився зі шкільною документацією;

2. Частково виконував обов’язки класного керівника;

3. Відвідував уроки у закріпленому за мною класі;

4. Підготував та провів виховну годину на тему: «Дружба» (19.02.2013); «День Святого Валентина»

5. Підготував та провів виховний захід «Лицарський турнір», присвячений 23-ому Лютому (21.02.2013); «День 8 Березня» (04.03.2013)