VІІ. Практична робота на ПК.

УРОК 13

Клас _______ Дата ______

Тема: Поняття веб-сторінки, її адреси. Гіперпосилання

Мета:

- дати поняття «Всесвітня павутина»;

- розглянути основні особливості «Всесвітньої павутини».

- з’ясувати принцип роботи «Всесвітньої павутини»;

- розвивати пам’ять і логічне мислення;

- виховувати дисциплінованість, обережність.

Обладнання: комп’ютери, наочність, книжки, зошити.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

На уроці не дрімати,

Треба дружно працювати,

Щоб змогли на всі питання

Повні відповіді дати.

II. Актуалізація опорних знань учніав.

Розминка

1. Дідусь Борис святкує кожний свій день народження.

У 2008 році він відсвяткував його п’ятнадцятий раз. Коли народився дідусь Борис?

2. Ганнуся має підсмажити 6 сирників. На сковороді може поміститися лише 4. кожний сирник

треба смажити 3 хвилини з одного боку і 3 хвилини з другого. За який найкоротший час можна підсмажити всі сирники? 16

- Зі слова ІНФОРМАТИКА утвори 8 нових слів, переставляючи букви у будь-якому порядку

«Мозковий штурм»

- Що таке “комп’ютерна мережа”?

- Яка мережа називається “локальною”, “глобальною”?

- Яку найвідомішу глобальну мережу ви знаєте?

- Що таке “модем”?

2. Повторення правил ТБ в класі

- Як правильно сидіти за комп’ютером?

- На якій відстані від очей повинен повинен знаходитися екран монітора?

- Якими повинні бути руки у працюючого за комп’ютером?

- Чи можна розпочати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?

ІІІ. Вивчення нової теми.

1. Розповідь учителя

- Про Інтернет чув сьогодні, мабуть, кожний. А що ви про нього знаєте? – запитав учитель.

- Користуватися Інтернетом дуже цікаво, - почав розповідати Олесь.

- У ньому можна знайти відповідь майже на всі запитання. Дізнатися про погоду, останні новини, результати спортивних змагань, прочитати статтю з енциклопедії, переглянути програму телепередач, навіть самі телепередачі.

- А якщо я хочу дізнатися про життя тварин? – запитала Ганнуся.

- Будь-ласка! Є спеціальні веб-сайти про тварин, рослинний світ. Є сайти бібліотек. Заходь – і читай будь-яку книгу. На сайтах можна подивитися картини з колекцій відомих музеїв світу. Навіть з дому не треба виходити, - відповів Олесь.

- Що означає “веб-сайт”? – запитала Марійка.

- Сайт можна порівняти з книжкою. Сторінки веб-сайту називаються веб-сторінками. Кожен сайт має свою адресу в Інтернеті й головну сторінку, з якої можна потрапити на інші сторінки сайту, - сказав учитель.

Крім того, з веб-сторінок можна перейти на сторінки інших сайтів. Ця система зв’язків між різними сторінками сайтів по всьому світу охоплює планету ніби павутина. Саме тому її називають веб (від англійського слова web – павутиння).

Всесвітня павутина (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: веб або тенета — найбільше багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: мільйони пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах розміщених на всій земній кулі.

Вважається найпопулярнішою і найцікавішою службою-мережею в Інтернет, яка дозволяє одержувати доступ до інформації незалежно від місця її розташування.

- Існують сайти, на яких можна розміщувати свої розповіді, повідомлення, ставити запитання, обговорити їх, ділитися враженнями, - продовжив учитель.

- А давайте ми теж будемо розміщувати інформацію про наш клас та про цікаві уроки в нашій школі на сайті. Діти з усієї України дізнаються про нас, і ми познайомимося один з одним, - запропонував Василько.

- І не тільки діти України. Користувачі Інтернету з усього світу зможуть прочитати

ваші розповіді, а також побачити малюнки й фотографії, - додав учитель.

2. Робота з підручником ст.62-64

IV. Закріплення вивченого.

Робота із зошитом

V. Фізкультхвилинка.

VІІ. Практична робота на ПК.

- Для перегляду веб-сайтів використовують спеціальні програми – веб-оглядачі. Одна з таких програм – Internet Explorer. Запустіть її, скориставшись значком на Робочому столі, або таким самим

значком у меню Пуск.

Відкриється вікно програми, і в ньому одразу відобразиться домашня сторінка – це веб-сторінка, з якої користувач хоче починати свою роботу в Інтернеті. Кожен встановлює її на свій смак. Це може бути сторінка улюбленого сайту, сторінка для пошуку сайтів або навіть сторінка власного сайту. Якщо у нашій школі є шкільний сайт, імовірно, ви потрапили саме на одну з його сторінок. Сторінки сайту містять заголовки, тексти, малюнки, фотографії тощо. Деякі слова, фрази і зображення є “дверцятами” до інших веб-сторінок. Як правило, такі слова підкреслені і виділені кольором. Якщо встановити вказівник на ці “дверцята”, він стає таким: . Тепер досить клацнути ліву кнопку миші, і у вікні відкриється нова сторінка. Такі “дверцята” називають гіперпосиланням.

На сторінці може бути багато гіперпосилань. Роздивіться першу сторінку сайту школи. Знайдіть посилання до інших сторінок. gimn14lutsk.byethost3.com 18

Переходячи з однієї сторінки сайту на іншу, прочитайте інформацію про останні шкільні новини, про історію школи, про вчителів, які працюють у ній. Якщо хочете повернутися до попередньої сторінки, натисніть кнопку Назад. Інколи сторінка велика і може не вміщатися у вікні. Тоді скористайтеся

коліщатком миші або прокруткою збоку на екрані, щоб прогорнути її донизу.

VІІІ. Підсумки уроку.

- Що таке “всесвітня павутина”?

- Що таке “веб-сайт”?

- Що таке “веб-сторінка”?

- Яка сторінка називається “домашньою”?

- Що таке “гіперпосилання”?

- Як повернутися до попередньої сторінки?

- Якого вигляду набуде вказівник, якщо навести ним на гіперпосилання?