V. Первинне застосування нових знань

Урок № 1

Тема: Арифметичний корінь n-го степеня. Його властивості.

Мета:

освітня: формувати вміння учнів перетворювати радикали: вносити множник під знак радикала, виносити множник з-під знака радикала, звільнятися від ірраціональності у знаменнику дробу, зводити подібні радикали;

розвиваюча: розвивати систематичність і послідовність мислення;

виховна: виховувати національну свідомість, самосвідомість.

Тип уроку:урок формування вмінь та навичок

Хід уроку

І. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

Учні самостійно перевіряють правильність виконання домашнього завдання за зразком, який заздалегідь підготовлений учителем на дошці.

№ 484.Знайдіть:

1. ; 2. ; 3. ;

4. ; 5.

Розв’язання:

1.

2.

3.

4. =270000

5.

№ 285. Обчисліть:

1. ; 2. ; 3. ; 4.

Розв’язання:

1.

2.

3.

4.

III. Актуалізація і корекція опорних знань

Перевірка знань фактичного матеріалу ( бліцопитування).

1. Що називають арифметичним коренем n-го степеня з невід’ємного числа а?

2. Для якої дії добування кореня є оберненою дією?

3. Як добути корінь n-го степеня з добутку невід’ємних множників?

4. Як добути корінь n-го степеня з частки від ділення невід’ємного числа а на додатне число b?

Відповідь:

1. Арифметичним коренем n-го степеня з невід’ємного числа а називається невід’ємне число, n-й степінь якого дорівнює а.

2. Для піднесення до степеня добування кореня є оберненою дією.

3.

4.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

V. Первинне застосування нових знань

Винесення множника з-під знака радикала

Завдання 1 – колективно, з розбором на дошці, завдання 2 – самостійно.

1. Винесіть множник з-під знака радикала:

2. Винесіть множник з-під знака радикала:

Розв’язання:

1.

2.

Внесення множника під знак радикала

Завдання 1 – колективно, з розбором на дошці, завдання 2 – самостійно.

1. Внесіть множник під знака радикала: .

2. Внесіть множник під знака радикала: .

Розв’язання:

1.

2.

Поняття подібних радикалів

Завдання 1 – колективно, з розбором на дошці, завдання 2 – самостійно.

1. Обчислити:

а) ;

Розв’язання:

2. Спростити вираз:

а) ;

Розв’язання:

VI. Формування вмінь та навичок

Самостійна робота в тестовій формі з подальшою взаємоперевіркою.

Варіант 1 1. Розв’яжіть рівняння . А 2 Б 2 В 4 Г 2. Знайдіть значення виразу . А 80 Б 2 В 8 Г 4 3. Знайдіть значення виразу . А Б В 4 Г 2 4. Обчисліть: . А В 32 Б Г 2 5. Спростіть вираз , якщо . А 1-х В х-1 Б Г   Варіант 2 1. Розв’яжіть рівняння . А -3 Б В 9 Г 3 2. Знайдіть значення виразу . А 20 Б 8 В 40 Г 2 3. Знайдіть значення виразу . А 7 Б В Г 3 4. Обчисліть: А В Б Г 2 5. Спростіть вираз якщо . А х-2 В Б 2-х Г

 

Відповіді до тестової самостійної роботи

Завдання
Варіант 1 Г Б А Г В
Варіант 2 Б Г В Г А

VII. Підсумок уроку

Рефлексія

1. Що нового ви дізналися на уроці?

2. На що треба звернути увагу ще раз(що не зрозуміли)?

3. Чи сподобався вам урок?

VIII. Домашнє завдання

Вчитель роздає карточки за рівнем складності

А 1. Винесіть множник з-під знака кореня: . 2. Внесіть множник під знак кореня: . 3. Порівняйте числа: а) і ; б) і ; в) і .
В 4. Винесіть множник з-під знака кореня: . 5. Внесіть множник під знак кореня: . 6. Звільніться від ірраціональності в знаменнику дробу: i. а) ; б) .
С 7. Винесіть множник з-під знака кореня: i. , якщо . 8. Внесіть множник під знак кореня: b. , якщо . 9. Звільніться від ірраціональності в знаменнику дробу .