Хто заснував династію Хань?

УРОК 27

(Всесвітня історія. Історія України 6 клас)

Тема: Практичне заняття. Як у Стародавньому Китаї розвивались наукові знання, писемність та освіта

Мета: На основі раніше отриманих знань і опорних умінь у новій навчальній ситуації учні самостійно вирішують проблемно-пізнавальні завдання, публічно представляють результати індивідуальної та колективної творчої діяльності, освоюють складніші способи вивчення історичного минулого. Формувати та розвивати в учнів дослідницькі уміння, навички пошуково - дослідницької роботи (виявлення проблем, збір інформації), спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати аналітичне мислення; сприяти підвищенню особистої впевненості у кожного учасника проекту. Забезпечити механізм розвитку критичного мислення дітей, уміння шукати шляхи вирішення проблеми. Виховувати почуття любові до історії.

Обладнання: Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О.І. Пометун, П.В.Мороз, Ю.Б. Малієнко.-К.: Видавничий дім «Освіта», 2014 - 256 с., наочність.

Тип уроку:урок практичного застосування знань, навичок і умінь.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

- застосовувати та пояснювати на прикладах поняття: «конфуціанство»;

- характеризувати релігійні погляди і культурні здобутки мешканців давнього Китаю;

- оцінювати внесок Китаю у світову культуру.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.Самостійна робота, ключ – 1.В 2.В 3.Б 4.А 5.Г 6.В 7.Б 8.В 9.Г 10.Б

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Ваш підручник надрукований на папері. І папір, і найдавніший спосіб друкарства тисячі років тому були винайдені в далекому Китаї. Також важко собі уявити корабель або літак без компаса, який так само винайшли в цій давній країні. Китайські майстри вдягали в шовкові одежі заможних людей в усьому стародавньому світі.

Сьогодні на нашому практичному занятті ми дізнаємось не тільки про наукові знання, а й про писемність та освіту Стародавнього Китаю.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Урок проходить у роботі в парах

1. Складіть у зошитах таблицю «Винаходи стародавніх китайців». Доповніть таблицю назвами винаходів, про які ви дізнались з §22-23

Винахід Де (для чого) використовувався
   

Обговорення винаходів.

2. Визначте за таблицею типи письма, що набули поширення у Єгипті, Дворіччі, Фінікії та Китаї. Порівняйте їх.

3. Хто такий Конфуцій? Обговоріть у парах основні положення його вчення. Представте свої думки класу.

4. Складіть план тексту с.113-114. Спираючись на нього й ілюстрацію, розкажіть про особливості освіти в Стародавньому Китаї.

V. Закріплення знань учнів

Закінчіть речення: « Після практичної роботи я знаю…; вмію …; розумію …»

VІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати матеріал § 24

2. Скласти тематичний кросворд

 

Додаток до уроку №27

Самостійна робота ________________

(прізвище, ім’я учня)

1. На якому континенті розташований Китай?

А) Європа Б) Австралія

В) Азія Г) Африка

2. Які великі річки протікають у Китаї?

А) Ніл та Тигр Б) Янцзи та Євфрат

В) Хуанхе та Янцзи Г) Інд та Ніл

 

3. Яка пустеля розташована біля Китаю?

А) Сахара Б) Гобі В) Каракум Г) Бетпак – Дала

 

4. Які гори відгороджують Китай?

А) Тибет Б) Кавказькі В) Карпати Г) Анди

 

5. Який торговельний шлях поєднував Китай

З іншими країнами?

А) Із Китаю в Індію Б) Із варяг у греки

В) Янцзиський шлях Г) Великий шовковий шлях

 

6. Яка імперія утворилася в Китаї в 221 році до н. е.?

А) Інь Б) Янь В) Цінь Г) Хань

 

7. Що почали будувати китайці для захисту

Від кочовиків?

А) Великі палаци Б) Велику Китайську стіну

В) Великі кургани Г) Кордонні застави

 

8. Що в перекладі означає «Хуанхе»?

А) Сильний воїн Б) Піднебесна

В) Жовта ріка Г) Високі гори

 

9. Що було основою сільського господарства Китаю?

А) Пшениця Б) Корови В) Фініки Г) Рис

 

Хто заснував династію Хань?

А) Ши Хуанді Б) Лю Бан

В) Лю Юй Г) Сяо Янь

 

_________

Додаток до уроку №27

Самостійна робота ________________

(прізвище, ім’я учня)

1. На якому континенті розташований Китай?

А) Європа Б) Австралія

В) Азія Г) Африка

2. Які великі річки протікають у Китаї?

А) Ніл та Тигр Б) Янцзи та Євфрат

В) Хуанхе та Янцзи Г) Інд та Ніл

 

3. Яка пустеля розташована біля Китаю?

А) Сахара Б) Гобі В) Каракум Г) Бетпак – Дала

 

4. Які гори відгороджують Китай?

А) Тибет Б) Кавказькі В) Карпати Г) Анди

 

5. Який торговельний шлях поєднував Китай

З іншими країнами?

А) Із Китаю в Індію Б) Із варяг у греки

В) Янцзиський шлях Г) Великий шовковий шлях

 

6. Яка імперія утворилася в Китаї в 221 році до н. е.?

А) Інь Б) Янь В) Цінь Г) Хань

 

7. Що почали будувати китайці для захисту

Від кочовиків?

А) Великі палаци Б) Велику Китайську стіну

В) Великі кургани Г) Кордонні застави

 

8. Що в перекладі означає «Хуанхе»?

А) Сильний воїн Б) Піднебесна

В) Жовта ріка Г) Високі гори

 

9. Що було основою сільського господарства Китаю?

А) Пшениця Б) Корови В) Фініки Г) Рис