Оголошення теми, мети, завдань уроку.

Тема уроку. Форматування тексту.

Мета:

ü навчальна: ознайомити учнів з правилами введення і редагування тексту; сформувати вміння вводити і редагувати текст; удосконалювати навички роботи з текстовим процесором;

ü розвивальна: розвивати мислення, увагу; формувати вміння узагальнювати, міркувати;

ü виховна: виховувати увагу, грамотність.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація.

Програмне забезпечення: Microsoft Office Word.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

· привітання

· перевірка присутніх

· перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Хто мені скаже шо ви вчили на попередньому уроці? (Редагування тексту, форматування абзацу)
Якою лінією підкреслюються слова з помилками в програмі Word Pad?(червоною хвилястою)
Так слова підкреслюються червоною хвилястою лінією за для того щоб привернути увагу користувача
Які найчастіше виникають помилки при введені тексту?(зайвий символ, пропущений символ, неправильний символ)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Мотивація пізнавальної діяльності.

Ми вивчили різні прийоми роботи з текстом та його фрагментами, але текст у нас одного кольору, а літери однакового розміру! На цьому уроці ми вивчатимемо форматування тексту, тобто зміну шрифту, розміру, накреслення, кольору тощо.

 

Оголошення теми, мети, завдань уроку.

3. Осмислення нових знань , умінь.

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

Змінення зовнішнього вигляду тексту називається форматуванням тексту.

До форматування тексту входить:

· Шрифт

· Розмір

· Колір

· Розташування

Для змінення зовнішнього вигляду тексту:

1. Виділи фрагмент тексту.

2. Вибери відповідну кнопку для роботи з виділеним фрагментом тексту.

Властивості символів:

· шрифт (гарнітура) визначає графічну форму символів. Існує кілька тисяч різних комп'ютерних шрифтів. Кожний з них має свою назву, наприклад Times New Roman, Impact, Monotype Corsiva тощо;

· розмір символів указують у спеціальних одиницях — пунктах (1 пт. ≈ 0,353 мм.). Розмір можна вибрати зі списку від 8 до 72 пунктів або встановити свій від 1 до 1638 з точністю до 0,5;

· стиль (накреслення) визначає особливості накреслення символів і може набувати таких величин: звичайний, напівжирний,курсив, напівжирний курсив;

· колір символів може набувати різних величин — червоний, синій, зелений тощо згідно з наявною палітрою кольорів.

вибрати вигляд шрифту можна

  • або зі списку Шрифт на панелі інструментів Форматування;
  • або в контекстному меню викликати Шрифт;
  • або в вікні діалогу Символ на вкладці Шрифт.

Виконати форматування можна одним із двох способів:

· спочатку встановити формат текстових об'єктів, а потім уводити текст уже в заданому форматі;

· спочатку ввести текст у форматі, встановленому як усталено, а потім задати потрібний формат. В цьому випадку необхідно виділити частину, що підлягає форматування. Якщо частину не виділено, то форматування застосовують до того слова (для властивостей символів) або абзацу (для властивостей абзацу), в якому розташовано курсор.

Відмінність форматування тексту від редагування полягає в наступному:
Форматування передбачає зміну зовнішнього вигляду, редагування – зміна структури, форми і змісту.

ІV. Фізкультхвилинка

А ми зовсім не втомились! Вправо, вліво подивились,

Встали. Спинку розігнули, руки вгору підтягнули.

Опустили їх на боки та надули свої щоки.

Видихнули та присіли. Підстрибнули і на місце сіли.

 

V. Закріплення, систематизація та узагальнення навчального матеріалу.

1. Робота з зошитом.

V.Практична робота.

1. Правила техніки безпеки;

2. Динамічна пауза;

3) Вправи для очей.

Поглянемо вправо, поглянемо вліво, і вгору, й додолу, і навкруги,

Від праці очі нехай відпочинуть, зарядку для них я зроблю разів три!

VІІ. Підбиття підсумків уроку

Рефлексія

Продовж речення.

− Сьогодні на уроці я дізнався про …..

− Сьогодні на уроці я навчився …..

− На уроці мені було …..

 

VII. Домашнє завдання

Підручник § 6