II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

УРОК 4

Тема. Чому люди хворіють. Твоя аптечка.

Мета: формувати уявлення про збудників інфекційних хворобі

і шляхи їх поширення; повторення правил особистої гігієни; ознайомити з деякими лікарськими рослинами! та їх цілющими властивостями; попередити про нещасні випадки, пов'язані з небезпечними для життя і здоров'-предметами.

Обладнання: ілюстрації із зображенням різних режимних моментів; предметні малюнки із зображенням предметів особисто: гігієни та речей, якими користуються під час прибирання тощо; малюнки із зображенням лікарських рослин.

ХІД УРОКУ


І. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО

ЗАВДАННЯ 1. Фронтальне опитування.

— Яку тему вивчали на минулому уроці?

— Що таке режим дня?

— Яке значення для людини має режим дня? Навіщо його необхідно дотримуватися?

— Розкажіть, що ви встигаєте зробити протягом дня? Що ви встигаєте зробити за 10 хвилин? за годину?

— На які заняття вам не вистачає часу? Чому?

— Хто з вас уміє економити свій час? Як ви це робите, розкажіть.

— Як ви розумієте вираз втрачений час?

Послухайте повідомлення про режим дня, складені вашими
товаришами.

 

- Як ви вважаєте, чому у ваших режимах є відмінності?

■ Чи різняться режими дня дівчаток і хлопчиків?

- Які справи є спільними й обов'язковими для всіх учнів?

- Виберіть серед ілюстрацій ті, на яких зображені корисні справи, що заповнюють ваш вільний час після школи.

- Які ще улюблені заняття у вас є? Розкажіть про них. Хто з вас запам'ятав, як відпочивали Оксана, Сергій і Богдан з оповідання, що ви читали вдома?

- Що можна сказати про відпочинок Богдана? Чи подобається вам так відпочивати? Чому?

-

— Поділіться досвідом щодо того, як найкраще провести вільний час. Які цікаві справи ви можете запропонувати своїм друзям у вільний час?

— Чи змінюється ваш режим дня у вихідний день? Чому?

— Які зміни в ньому відбуваються?

Робота з прислів'ями.

Від лінощів хворіють, від праці здоровіють. Праця здоров'я, лінощі —. хвороба. Спорт і праця здоров'я дарують.

Дидактична гра «Дружимо з режимом дня».

Кожний учень (група учнів) може підготувати інсценування яко-го-небудь режимного моменту (ранковий туалет, ранкова гімнасти­ка, заняття у школі, допомога батькам, приготування до сну тощо).

Учні, дивлячись сценку-пантоміму, відгадують, про який режим­ний момент ідеться. До інсценування можна залучити весь клас: один учень говорить, що треба показати, учні — показують рухами.

Індивідуальна робота з пам'яткою.

Кожен учень, прочитавши пам'ятку, нараховує собі по одному балу за кожний виконаний пункт цієї пам'ятки. Якщо в сумі вийде більше 7 балів, то це означає, що учень уміє добре організувати свій день.

Пам'ятка

• Заздалегідь плануй свій день.

• Визнач основні й другорядні справи дня.

• Щоранку роби зарядку.

• Уживай їжу 4—5 разів на день у той самий час.

• Після занять у школі відпочинь на свіжому повітрі протягом півтори-двох годин. Гуляй на вулиці не менше двох разів на день.

• Займайся фізкультурою і спортом. Дружи із сонцем і водою.

• На виконання домашнього завдання тобі повинно вистачити однієї години.

• Відводь час на домашні справи, допомогу батькам, молодшим братам і сестрам.

• Не забувай уранці й увечері прийняти душ, вимити обличчя, руки, ноги, почистити зуби.

• Лягай спати не пізніше дев'ятої години вечора.

— За що ви не нарахували собі бали? Чому?:

— Подумайте, як це можна виправити?

— За цією пам'яткою підраховуйте бали щомісяця. Це допоможе вам навчитися правильно планувати свій день.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Отже, щоб бути здоровим, добре вчитися і все встигати робити,! необхідно дотримуватися порядку в житті та роботі: у визначений час вставати і лягати спати, гуляти й готувати уроки, приймати їжу, у вільний від занять час допомагати батькам, щоденно пра­цювати фізично та займатися улюбленою справою. Але, на жаль, іноді цього буває недостатньо. Сьогодні, продовжуючи вивчати тему «Щоб бути здоровим і все встигати робити », ми поговоримо про те і що може зашкодити здоров'ю людини і як можна цьому запобігла як сама природа стає на захист нашого здоров'я.