I. Ұйымдастыру кезеңі

Бөлім: 10 бөлім. Компьютерлікжелі, Интернет

Курс тақырыбы :10.6. тақырып. WEB-беттеріндегі фреймдер мен графиканы қолдану.

Сабақтың тақырыбы:HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін.

Сабақтың типі:аралас

Сабақтың түрі:тәжірибе

Оқушылардың дайындық деңгейіне қойылатын талаптар
Базалық құзыреттілік Ақпарат және ақпараттық үрдістер. Компьютерлік вирустар. Компьютерлік курстардан қорғанудың негізгі әдісі. Архивациялық бағдарлама. Архивтік файл, архиваторлық бағдарламаның қолданылуы. Жұмыс үстелі операциялық жүйесі. Windows. Негізгі ұғымдары. Windows – тағы терезелерінің түрлері. Файлдармен жұмыс. Жарлықтар мен бумалар құру және өшіру Windows-тағы сілтеме терезесі. Дискілермен жұмыс. Ақпаратты санау және жазу. Word бағдарлама терезесі. Текстік редакторы. Excel бағдарламасы. Бағдарлама терезесі. Графикалық мүмкіндіктері. Локальдік желі. MS Network бағдарламасы.
Кәсіптік құзыреттілік Paint графикалық редакторымен жұмыс. Фигура құру оны жазу. Paint бағдарламасында сурет салу. Мәтін теру. Бағдарламада құжатты ашу, құру, сақтау. Мәтін фрагметтерін өшіру, ұйымдастыру. Калькулятор бағдарламасында қарапайым күрделі есептеулерді шығару. Excel- ді сандық іздеу үшін қолдану. Желіде жұмыс істеу.
 
Сабақ мақсаттары оқытушылық HTML – дегі фреймдер түсінігін меңгеру. HTML – дегі фреймдер туралы түсінікті қалыптастыру. HTML – дегі фреймдерге түсінік беру. HTML – де фреймдер салуға дағды мен қабілттерін қалыптастыру.
тәрбиелік «Информатики» пәнінде 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің адамгершілік қасиеттерін тәрбиелеуге жәрдемдесу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің өзіндік тәуелсіздігін қалыптастыруға жәрдемдесу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің әлемді эстетикалық қабылдауға тәрбиелеу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің көзқарасын тәрбиелеу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің таңдаған мамандықтарына қызығушылығын тәрбиелеу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің еңбек мәдениетін қалыптасытыру.
дамытушылық Тәлімгерлердің HTML – дегі фреймдер құрылымын логикалық ойлай алуын дамыту. «Информатика» пәніне арналған жалпы қабілеттерін дамыту. Тәлімгерлердің «Информатика» пәніне қызығушылықтарын ояту. Есте сақтау, сөйлеу, елестету, ойлау(логическалық, абстрактілі) дамыту. Қабілеттерін қалыптастыру жұмыстарын жалғастыру. Бұрынғыдан да ортағырақ қорытынды жасау мен байқауды іске асыру.
       

Пәнаралық байланыс

Қамтамасыз ететін Пән: Информатика Курс тақырыбы: 10.5 HTML құжатын құрылуы.
Қамтамасыз етілетін Пән: «Компьютерлік желілер және жүйе әкімшілігі» Курс тақырыбы: 6.1 HTML. Құжаттарды құру және редакциялау.

Сабақтың жабдықталуы

Көрнекілік құралдар Тірек конспект
Таратпа материалдар ДК, карта, электронды материалдар
Оқытудың техникалық құралдары HTML, Браузер, Блакнот
Әдебиет: негізгі Балафанов Е.К.30 уроков по информатике.
Қосымша Стив Джонсон. «М.Microsoft Office» Романов Ю.Д. «Ақпараттық технологилар»,

Сабақ мазмұны

№ эле-мента Сабақ элементі, қарастырылатың сұрақтар, оқытудың әдістері мен тәсілдері Қосымшалар, өзгерістер
1. Ұйымдастыру (2 мин) 1) Кабинеттің сабаққа дайындығын тексеру 2) Компьютерлердің сабаққа дайындығын тексеру 3) Оқушылармен амандасу 4) Оқушыларды түгендеу 5) Сабақтың мақсатымен таныстыру  
2. Өткен материалдарды қайталау (10 мин) (Тест «Айрен» бағдаламасы арқылы) 1. Где мы выбираем «Юникод»? А. HTML В. в СУБД Microsoft Accessе С. В Cisco Packet Tracer Studentе Д.В ISO/OSI Е.В IP-адресах 2. Уникальный адрес отдельного компьютера в сети? А. HTML В. WAN С. TCP/IP Д. ISO/OSI Е. IP 3. Связь 1->1 в в СУБД Microsoft Accessе как называется? А. Мастер запросов В. Реляционная модель С. Сетевая модель Д. Ключевое поле Е. Иерархическая модель  
3. Жаңа сабақ(10 мин) Сабақтың тақырыбы:HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін. Жоспар: 1. HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін.  
4. Тәжірибелік сабақ (40 мин) Жоспар: 1. Жаңа сабаққа арналған тәжірибелік жұмыс үлгісін орындау 2. Өздік тәжірибелік жұмысты орындау 3. Өздік тәжірибелік жұмысты тексеру  
5. Жаңа сабақты бекіту (10 мин) 1. Фреймы в HTML ? 2. Независимыми окна ? 3. Вложенными окна ? 4. <HTML> 5. <BODY LINK=A26714 VLINK=D7B483 ALINK=937E5F><br><br> 6. <a href=egypt.png target="OKNO">Древний Египет</a><br><br> 7. <FONT COLOR=E5C69A> 8. <H2> 9. <p align=center>Одежда разных эпох </p> 10. <BR></H2> 11. </FONT> 12. <FRAMESET noscroll COLS="250,*"> 13. <FRAME SRC="menu.html" > 14. <FRAMESET BORDER=1 FRAMEBORDER=no rows="50,*"> 15. <FRAME SRC="top.html" > 16. </FRAMESET> 17. <FONT COLOR=E5C69A> 18. <p align=center>Одежда разных эпох </p>  
Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау (5 мин) «Көршісін-көршісі бағалау парағы»
Тапсырма түрі Бағасы
1. Үй жұмысы  
2. Жаңа сабақты меңгеру  
3. Жаңа сабаққа арналған тәжірибелік жұмыс үлгісін орындау  
4. Өздік тәжірибелік жұмысты орындау  
5. Өздік тәжірибелік жұмысты тексеру  
6. Жаңа сабақты бекіту сұрақтары  
Қорытынды баға  
   
 
Рефлексия (2 мин) -Интелектті IQ-тілегі  
Үйге тапсырма беру (1 мин) Қайталау 8-ші тәжірибелік жұмыс  

 

Оқытушы __________ Раева Р.С.

 

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі

а) Дәрісхананың гигиеналық тазалығын тексеру;

ә) Интерактивті тақтаны қосып, сабаққа дайындау

б) Студенттерді түгендеу;

д) Кезекшілерден үйге не берілгендігі жөнінде сұрау

в) Студенттердің сабаққа дайындығын тексеру;

г) Сабақтың мақсатымен, барысымен таныстыру.

 

Сәлеметсіздер ме! Отырыңыздар! Кім кезекші? Сабақта кім жоқ? Үйге не берілді?

Дәптерлеріңізді ашып, бүгінгі күнді және сабақтың тақырыбын жазып алыңыздар.

 

Сабақтың оқытушылық мақсаттары:

HTML – дегі фреймдер түсінігін меңгеру. HTML – дегі фреймдер туралы түсінікті қалыптастыру. HTML – дегі фреймдерге түсінік беру. HTML – де фреймдер салуға дағды мен қабілттерін қалыптастыру.

Сабақтың тәрбиелік мақсаттары:

«Информатики» пәнінде 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің адамгершілік қасиеттерін тәрбиелеуге жәрдемдесу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің өзіндік тәуелсіздігін қалыптастыруға жәрдемдесу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің әлемді эстетикалық қабылдауға тәрбиелеу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің көзқарасын тәрбиелеу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің таңдаған мамандықтарына қызығушылығын тәрбиелеу. 2 негізгі ВТ-1 топ студенттерінің еңбек мәдениетін қалыптасытыру.

Сабақтың дамытушылық мақсаттары:

Тәлімгерлердің HTML – дегі фреймдер құрылымын логикалық ойлай алуын дамыту. «Информатика» пәніне арналған жалпы қабілеттерін дамыту. Тәлімгерлердің «Информатика» пәніне қызығушылықтарын ояту. Есте сақтау, сөйлеу, елестету, ойлау(логическалық, абстрактілі) дамыту. Қабілеттерін қалыптастыру жұмыстарын жалғастыру. Бұрынғыдан да ортағырақ қорытынды жасау мен байқауды іске асыру.

Сабақты аралас сабақ типінде өткізудің мақсаты:

· Аралас сабағын топтық жұмыс, оның ішінде көршісі-көршісін бағалау-түсіндіру-сұрау-тексеру-көмектесу арқылы өткізу оқушылардың өткен және жаңа тақырыптарды қалай меңгергенін тәжірибелік жұмыс арқылы тексеру, көршісіне және өзіне деген сенімін, адалдық қасиеттерін қалыптастыру. Сабақтың түрі тәжірибелік болғанымен қысқаша дәріс арқылы өтілетін тақырыпқа жаңаша ойды қалыптастыру.