Проведення групової вправи на картах

ПЛАН

з навчальної дисципліни «Тактика»

Тема 18: Механізоване відділення в наступі із положення безпосереднього зіткнення з противником.
Заняття 1: Час: Організація наступу відділення із положення безпосереднього зіткнення з противником.   6 годин
   
Місце: Навчальна аудиторія
Навчальна мета: 1. Поглибити і закріпити теоретичні знання студентів щодо організації та ведення наступального бою. 2. Формувати у студентів навички та вміння своєчасно і грамотно приймати рішення та ставити бойові завдання підлеглим на наступ.
  3. Виховувати у студентів почуття впевненості та особистої відповідальності за правильність прийняття рішення на бій, сміливість, рішучість, ініціативу, наполегливість, непохитну волю до перемоги.

НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА РОЗПОДІЛ ЧАСУ:

 

№ з/п Навчальні питання Час (хв.)
  Вступна частина
  Основна частина
1. З’ясування завдання; зайняття вихідного положення для наступу та організація системи вогню для відбиття можливої атаки противника.
2. Визначення бойових завдань особовому складу і віддача бойового наказу.
  Заключна частина

 

Література та навчальні посібники:   1. Бойовий статут Сухопутних військ. Ч. ІІІ (взвод, відділення, танк). Розділ 3. Наступ. – К.: Варта, 1995. – Ст. 107-120, 18-19. 2. Мотострелковый (танковый) взвод в бою/ Андрусенко И.М., Дуков Р.Г., Фомин Ю.Р. – М.: Воениздат, 1989. – С. 161-187. 3. Похнатюк С.В., Мінтюков Д.В., Дзюбенко Ю.А. Робота командира взводу (відділення) з організації бою: Навчальний посібник. Л.: ЛІСВ, 2008.– с.40-48.
Матеріально-технічне забезпечення: Схеми місцевості, офіцерські лінійки, кольорові олівці (ручки)

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вступна частина– 20 хвилин

 

Прийняти доповідь від командира групи про готовність студентів до заняття; перевірити повноту і правильність нанесення обстановки та рішення на схему, виконання вказівок, викладених в тактичному завданні та завдань, що поставлені на самостійну роботу, здійснити контрольне опитування; оголосити тему і мету заняття; порядок проведення заняття.

Проведення топографічного орієнтування.

Проведення тактичного орієнтування та доповідь обстановки, що склалася станом на 20.00 14.05. (на 20.00 14.05 противник зазнав значних втрат в ході наступу, був зупинений та переходить до оборони. 1 мв у складі роти, займаючи підготовлений опорний пункт у першому ешелоні 1 мр, до 20.00 14.05 стійкою обороною та вогнем усіх засобів зупинив наступ противника на рубежі струмок ВЕСЕЛИЙ. Положення своїх військ і військ противника на 20.00 14.05 показано на схемі.)

Основна частина – 240 хвилин

 

Організаційно-методичні вказівки. Підготовка студентів до заняття розпочинається за 5-6 днів, де студентам вручається письмове тактичне завдання, в якому вказується загальна обстановка, часткова обстановка, довідкові дані, що виконати до початку занять і до чого бути готовим в ході заняття.

Після отримання тактичного завдання студенти самостійно готуються до заняття, що відбудеться.

Викладач може надати необхідну консультацію з виникаючих питань, при цьому бажано вказувати тільки джерело, де можна знайти відповідь, тобто необхідно змушувати студентів самостійно працювати над вивченням бойових статутів, настанов тощо. З’ясування завдання і оцінку обстановки студенти відпрацьовують самостійно. Свої висновки із оцінки обстановки і варіанти рішень в короткому вигляді вони записують в робочі зошити. Прийняте рішення наносять на свої робочі карти.

Особливість проведення групової вправи полягає в тому, що питання організації наступу механізованим відділенням відпрацьовуються у складі підрозділу, який формується із студентів, де кожний з них діє на тій посаді, на яку він призначений. При цьому студенти, які не увійшли до складу сформованого підрозділу, знаходяться разом з викладачем і вирішують ті ж завдання, що і призначений командир підрозділу. Вони ведуть спостереження за обстановкою, оцінюють її, приймають рішення і за першою вимогою викладача доповідають йому, а під час розіграшу тактичного епізоду тренуються в подачі команд і віддачі розпоряджень, обумовлених обстановкою.

Під час заняття студенти тренуються в прийнятті рішення, визначенні та постановці бойових завдань особовому складу відділення.

Заміна тих, хто навчається, проводиться в ході всього заняття, що дозволяє дати практику якнайбільшому числу студентів.