III.Закріплення отриманих знань.

КЕГИЧІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ КЕГИЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ У 1 КЛАСІ

Тема:

Закріплення букви Т «те» у словах,реченнях,текстах.

Інтонаційне читання діалогічного тексту.

Відтворення діалогів із прослуханої казки.»

Вчитель початкових класів

Сухенко Л. М.

Тема: Закріплення букви Т «те» у словах,реченнях,текстах.

Інтонаційне читання діалогічного тексту.

Відтворення діалогів із прослуханої казки.

 

Мета: закріплювати вміння читати склади та слова з буквою Т «те»

розвивати читацькі навички, навчати виразно читати текст

діалогічного характеру з додержанням відповідних інтонацій

розмови між дійовими особами,виховувати любов до

художнього слова.

 

Обладнання: малюнки героїв казки «Колобок» ,складові квіти,

імпровізований ліс, картки,мультимедійна презентація.

 

Тип уроку: стилізована казка.

 

 

Хід уроку.

 

I.Організація класу.

1.Вступне слово вчителя.

 

Добрий день,мої малята,

Любі хлопчики й дівчата.

Рада всіх я вас вітати.

-Сьогодні до вас на урок завітали гості.

Поверніться до них і привітайтеся.

- Тепер тихенько сядьте.Посміхніться один одному.

Нехай на ваших обличчях завжди сяє усмішка.

-Повідомлення теми уроку.

2.Створення емоційного настрою,творчої атмосфери.

Лунає «пісенька Колобка»(у записі).

-Чи пригадуєте ви з який казковий герой співає цю пісню?

-Що трапилося з цим героєм?

-Існує продовження казки. Сьогодні у вас є чудова нагода його

дізнатися.

Розповідь на фоні музики.

 

Дід з бабою,одержавши пенсію,купили борошна і спекли нового

Колобка.Як же вони зраділи,коли Колобок ожив.Старенькі вирішили,що це справжній дарунок долі-гарнесенький онучок.

Вони любили,доглядали Колобка.Навіть купили йому на заощаджені гроші з пенсії гарний цифровий фотоапарат,бо

Колобок мріяв стати фотохудожником.Він був і справді талановитим,адже вже через рік одержав за свою фотороботу одну з престижних міжнародних нагород із чималенькою грошовою премією в умовних одиницях.

Ось і сьогодні Колобок вирішив піти до лісу на фотополювання.Ідемо і ми разом із ним.Але пам’ятаймо, що у лісі потрібно поводитися тихо,бути уважними,слухняними.

 

II.Актуалізація опорних знань.

Колобок побіг по стежині і опинився на гарній галявині,над якою літала Бджілка.»Яка гарна»-подумав він і вирішив сфотографувати

її.А ми простежимо за польотом Бджілки і прочитаємо слова.

3.Складіть слова з складів ,що на однакових квітках.

 

ЛІ ТО КВІ ТИ КВИ ТОК

 

ЛИС ТОК ПІВ НИК КО ТИК

 

РО ЛІ АК ТО РИ

-Подякував Колобок Бджілці за позування і покотився далі.

4.Фізкультхвилинка.

III.Закріплення отриманих знань.

-Зустрів у лісі Зайчика.Вони розговорилися і Куцохвостий розповів про своє завдання.

 

ТА - - ТА
ЛО -------ТО ВОРО ---------
СИ- - НА

 

ЛАПА ЛАМПА МЕТР МЕТРО

МІСТ МІСТО РІКА РІПКА

-Який звук розрізняє пари слів?

 


-Покотився Колобок далі й зустрів у лісі Вовка.А Вовчик запропонував зіграти у гру»Ходить літера рядами».

Ходить літера рядами

Подружитись хоче з нами.

Кого за руку візьме,

Нехай той тварину назве.

(В К С П Р Л )

5.Розвиток мовлення.

- Подався Колобок дальше і раптом…Що ж він бачить?

Не спить ведмідь,а сидить,

Робить вулики ведмідь.

Ласуватиме деньком

Солодесеньким медком.

-Дай я тебе сфотографую,каже Колобок.

-Добре,говорить Ведмідь.Але спершу зіграй у гру

«Скільки меду наберем ?».

ЧЕРВОНІЮТЬ У ГАЮ ЗАПАШНІ СУНИЦІ. Продовжіть ланцюжок речень,початок яких буде останнє слово кожного речення.

6.Робота з текстами.

-А Колобок подався далі лісовою стежкою.Ішов-ішов і вийшов на берег річки.А там Лисичка тримає завдання від Олівця-плакат із словами з яких потрібно скласти речення,щоб вийшов текст.

.

ДІТИ ВИСТАВА ТЕАТР АРТИСТИ

 

Діти були в театрі.Дивилися виставу.Перед ними виступали артисти.

7.Загадки від лисички.Звуковий аналіз слів відгадок.

Має вуса,пишний хвіст,

І погану звичку

Спершу добре він поїсть,

Потім вмиє личко.

(Котик)

Шия жовта, хвіст зелений,

Борода, як маків цвіт.

Ходить птиця по садку

І співа Ку-ку-рі-ку.

(Півник)

В темнім лісі проживає

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться

А зовуть її ….(Лисиця)

-На картках слова –відгадки з'єднайте з схемами звукового аналізу слів.Гра «Чиї це сліди ?»

 

КОТИК -O-O- -O

 

ПІВНИК -O-O-

 

ЛИСИЧКА =O--O-

8.Виразне читання тексту «Котик і Півник» вчителем.

-Які дійові особи казки беруть участь у розмові?

-Читання тексту за вчителем «Луною».

-Ланцюжкове читання тексту.

-Зачитайте речення в якому повідомляється хто які ролі виконував у виставі.

-Як просилася Лиска до Півника в хату?

-Що відповів Півник?

9.Слухання запису казки в виконанні «Театр Кум»

10.Інсценізація уривка з казки «Котик і Півник».

IV. Підсумок уроку.

-Чи сподобалась вам прогулянка з Колобком?

-А нова казка?

-Що б ви побажали Колобку?

А я бажаю вам знайти свою улюблену справу,як це вдалося нашому героєві.