ІІ. Повторення вивченого матеріалу

Урок – казка

З математики

У 1 класі

Зв'язок дії додавання і віднімання. Складання і читання прикладів на додавання й віднімання. Написання чисел. Вимірювання довжини відрізків та їх побудова.

 

 

 

Підготувала

вчитель початкових класів

Жорнівського НВК

Собіпан Оксана Петрівна

Тема. Зв'язок дій додавання і віднімання.Складання і читання прикладів на додавання й віднімання. Написання чисел. Вимірювання довжини відрізків та їх побудова.

Мета: формування ключових компетентностей:вміння вчитися-
організовувати своє робоче місце, самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, доводити роботу до кінця;
загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, розвивати мовлення, мислення, прищеплювати любов до усної народної творчості;
громадська – виховувати дружні взаємовідносини, здатність приходити на допомогу тим хто її потребує;
компетентності з ІКТ- вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел;
предметна компетентність- учнів використовувати взаємозв’язок дій додавання і віднімання під час розв’язування прикладів; вправляти в каліграфічному написанні цифр підтримувати інтерес до вивчення математики і показати її зв’язок з іншими предметами, зокрема з читанням.
Обладнання:проектор, презентація до уроку,роздатковий матеріал, геометричний матеріал,паперові колобки, цифри-бджілки, казкові герої ,математичний будиночок.

 

Форма роботи:урок закріплення знань.

 

ХІД УРОКУ.

 

І. Організаційна частина.

Вчитель. Любі діти! У наш клас

Завітали гості нині

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою щиро.

 

Учні . Ми вам раді люди добрі

Ми вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас

 

Вчитель. Всі сідайте тихо діти

Домовляймось не шуміти

Руку гарно піднімати

На уроці не дрімати.

(Стук в двері. Вчитель отримує листа, зачитує для всього класу)

Вчитель. Дітки, та це ж лист від пані Казки.

Любі першокласники !

В країні казок біда – мене ув’язнив злий чаклун.Визволіть мене з полону, будь ласка !!! Дорогу до країни казок вкаже чарівний клубочок, а з ким саме ви будете подорожувати ви скажете самі, коли відгадаєте загадку. Якщо Вам вдасться визволити мене з полону ,я обов’язково завітаю до вашого класу з гостинцями. Чекаю вашої допомоги.

Загадка.

Хто утік від баби з дідом

І не всидів на вікні

Зустрів в лісі різних звірів

Й кожному співав пісні

Слайд №0 (колобок)

(звучить аудіо запис слів колобка)

Колобок.Я – маленький Колобок

Ваш рум’яненький дружок

По стежині я скакав, в клас до вас я завітав

Вас у казку поведу, математики навчу.

Вчитель. Дітки, ви хочете ,щоб Казка завітала до нас? Тоді треба спішити їй на допомогу. Щоб вирушити до неї, перевіримо чи все необхідне ви підготували на партах (ручки, олівці, лінійки) тому, що колобок візьме з собою у казку тільки тих діток, які люблять, знають математику. Дітки, а з яким настроєм ви вирушаєте в подорож?

(дітки показують смайлики)

Слайд № 1

Вчитель. Були собі дід та баба. Сиділи вони собі якось увечері, сумували та й каже дід до баби. А спечи –но стара Колобка. Спекла баба колобка, поклала на віконечко, щоб схолонув. А колобок вдався на диво чудовий. Він був не тільки гарний, а ще й дуже допитливий, усе йому було цікаво. А розумний який!

 

Слайд №2

От лежить він на віконечку, дивиться на небо і бджілок рахує. Давайте допоможемо йому.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

Усний рахунок.

(лічба бджілок)

Скільки всіх бджілок

- Назвати сусідів бджілок,які тримають цифри червоного кольору.

- Назвати парні числа, непарні.

- Заблукало число у траві 1..3 4 5 6 7..9 10

Каліграфічна хвилинка

- Діти числа ,які заблукали ми запише каліграфічно в себе в зошитках, аби вони більше не губилися.