Б) формування лексичних навичок

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

ДЛЯ УЧНІВ 5 КЛАСУ

НА ТЕМУ: «КЛАС. ШКОЛА»

 

 

підготував

студент 4 курсу

інституту психології

Кучерявого Олексія

 

 

Одеса


Тема уроку: Їжа та напої

Мета уроку:

Навчальна: ознайомити учнів з назвами фруктів та овочів (vegetables, fruit, cucumber, cabbage, carrot, onion, tomato, apple, banana, lemon, orange),розвивати фонематичний та інтонаційний слух учнів;

Практична: формувати навички діалогічного мовлення на базі діалогу-зразка «В магазині».

Розвиваюча: вдосконалювати роботу пам’яті: збільшувати обсяг довготривалої пам’яті.

Виховна: прищеплювати повагу до іншомовної культури; виховувати ввічливість у стосунках із людьми.

Засоби навчання: підручник з англійської мови для 3 класу під редакцією О. Карп`юк; тематичні картки із зображенням фруктів та овочів; презентація PowerPoint.

 

Хід уроку

1. Організаційний момент

Вчитель входить до класу й вітає учнів.

T: Good morning, boys and girls!

P: Good morning, teacher!

2. Мовленнєва зарядка

Вчитель пропонує згадати римування

Учні повторюють за вчителем слова римування

Т: Nice to see you,George!

Nice to meet you, Sue!

How are you getting on?

How are the things with you?

Учитель пояснює незнайомі слова. Учні хором повторюють вірш за вчителем;потім вірш по черзі розповідають три-чотири учні.

Вірш «Apples are sour»

Apples are sour,

Apples are sweet

Apples are juicy

And nice to eat!

3. Повідомлення теми та мети уроку

T: Сьогодні ми з вами вивчимо назви деяких овочів та фруктів та навчимося вести бесіду із застосуванням цих слів.

4.Актуалізація опорних знань

РОЗПИСАТИ ЯКИМ ЧИНОМ І НА ЯКОМУ МАТЕРІАЛІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕННОГО РАНІШЕ

4. Перевірка домашнього завдання.

РОЗПИСАТИ ЯКИМ ЧИНОМ І НА ЯКОМУ МАТЕРІАЛІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕННОГО РАНІШЕ

ЩО ГОВОРИТЬ ВЧИТЕЛЬ та ФОРМУ РАБОТУ (ІНДИВІДУАЛЬНА або ФРОНТАЛЬНА)

Ex. 6 on page 132.

5.Введення нового матеріалу

А) надання лексичних знань

Ознайомлення учнів з назвами фруктів та овочів (vegetables, fruit, cucumber, cabbage, carrot, onion, tomato, apple, banana, lemon, orange)

T: Сьогодні вранці під своїми дверима я знайшла подарунок. Look at the blackboard, please. (слайд 1) Ми бачимо кошик, у якому зібрані різні фрукти та овочі. Його мені передали наші англійські друзі.

T: Ці овочі та фрукти вам знайомі, але тепер нам треба вивчити їх назву англійською мовою. (слайди 2-10) Repeat after me: cucumber, cabbage, carrot, onion, tomato, apple, banana, lemon, orange.

Учні хором повторюють слова за вчителем.

Запис нових слів у транскрипції. (транскрипція нової лексики на дошці)

T: Відкрийте свої словнички і запишіть нові слова з транскрипцією та перекладом.

Учні переписують у словнички слова з дошки.

б) формування лексичних навичок

T: А тепер я буду називати слова. Якщо почуєте назву фрукта або овоча, ви маєте плеснути у долоні: pupil, desk, cucumber, school, cabbage, box, children, carrot, onion, family, tomato, mother, sister, apple, cat, dog, banana, book, lemon, orange.

Учні виконують.

T: Look at the blackboard, please. (слайд 11) За описом ви маєте відгадати, про який фрукт чи овоч йдеться мова:

Teacher: 1. It is a vegetable. It is green and long.

Pupils: Cucumber.

Teacher: 2. It is a vegetable. It is round and green.

Pupils: Cabbage.

Teacher: 3. It is a fruit. It is round, sweet and red.

Pupils: Apple.

Teacher: 4. It is a fruit. It is sour and yellow.

Pupils: Lemon.

Teacher: 5. It is a vegetable. It is long and orange.

Pupils: Carrot.

Teacher: Well done! Look at the blackboard, please. (слайд 12) Розташуйте букви у вірній послідовності та прочитайте слова. А в цьому вам допоможуть малюнки.

6. Систематизація вивченого

а) контроль сформованості лексичних навичок

Вчитель пропонує пограти в гру

Гра «What fruits / vegetables do you like?».

T: Now tell me please, what fruits / vegetables do you like?

P1: I like apples. And I liki bananas.

T (звертаючись до іншого учня): What fruits / vegetables does he/she like?

P2: He /she likes apples. And I like bananas.

P3: He/she likes bananas. And I like tomatoes. І т. д..

б) розвиток навичок діалогічного мовлення

Організація діалогічного мовлення учнів на базі діалогу-зразка «В магазині».

Teacher: Look at the blackboard, please. (слайд 13) Я впевнена, що ви всі впізнали цього героя з улюбленого мультфільму. Ви помітили, що він дуже сумний, бо не знає, як купити в магазині фруктів та овочів, які дуже полюбляє. Ми маємо допомогти чебурашкі зробити покупки. Спочатку ми ознайомимося з розмовою, яка відбулася в магазині. (слайд 14)

Учні слухають діалог у виконанні вчителя, перекладають, повторюють за вчителем кожну репліку діалогу-зразка. Учитель дає спонукальні репліки, а учні – реактивні; учні дають спонукальні репліки, вчитель – реактивні.

ПРИВЕСТИ ПРИКЛАД

Teacher: А зараз, використовуючи підстановчі слова на дошці (слайд 15), складіть та розіграйте діалоги. Не забувайте бути ввічливими один з одним при розмові.

Розігрування сценки «В магазині» за змістом діалогу-зразка з використанням виучуваної лексики..

Teacher: Уявіть, що ви знаходитесь у магазині. Вам потрібно купити фруктів та овочів. Один учень буде продавцем, а його сусід по парті – покупцем.

7. Підбиття підсумків уроку.

T: Чого нового вм сьогодні навчилися? Що вам найбільше сподобалося робити? Які завдання були найскладнішими?