Повідомлення теми, мети і завдань уроку

УРОК 37-38

Тема уроку: послідовність виготовлення швейного виробу. Види оздоблень

Мета: формування предметних компетентностей:поглиблення знань учнів про послідовність виготовлення швейних виробів, навчитись виконувати подвійний шов;

· розвиток в учнів пам’яті; пізнавальні, творчі здібності учнів, вміння планувати свою роботу на уроці

· виховання у учнів естетичної культури; любов до праці, точність, охайність при виконанні машинних швів, повагу до чужої праці

· формування ключових компетентностей:вміння вчитися;

· здоров’язбережувальна компетентність: формування дбайливого ставлення до свого здоров’я.

 

Обладнання: матеріали та наочність: шв. машина, тканина, фурнітура, нитки, ножиці, лінійка, кутник, сантиметрова стрічка, булавки, голка для виконання ручних стібків, інструкційна картка, наперсток.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

Організаційна частина

ü привітання;

ü перевірка присутності учнів;

ü заповнення класного журналу;

ü перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник, наявність спецодягу);

ü призначення чергових (вчителем, за графіком, старостою);

ü організація робочих місць (що повинно бути на столі).

Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

Картка 1     дай назву шва    

 

Картка 2   Розкажи технологію вуиконання    

Гра - блеф

Прослухавши ствердження хором відповідайте так чи ні

Скласти лицьовими сторонами у середину, зрівняти зрізи, зметати, зшити, видалити змету вальну строчку розпрасувати - так виконується з’єднувальний зшивний в розпрасування( так)

З’єднувальний зшивний в запрасування виконується так зрівняти зрізи, зметати, зшити, видалити змету вальну строчку запрасувати( ні)

це зшивний шов у підгін ( ні) (вчитель може намалювати шов на дошці, а може роздрукувати малюнок)

 

 

Підігнути 2 рази край деталі на ширину шва , заметати, прокласти машинну строчку, видалити строчку зметування, припрасувати – так виконується крайовий шов у підгін(так)

3. Мотивація учбової діяльності

Ви вже виконували на останньому занятті машинні шви, а сьогодні нам предстоїть ппошити своїми руками сумочки для телефону. Це буде дуже цікаво, ви перевірите не тільки свої вміння, а й можете запропонувати своє оздоблення виробу. Ви, діти будете модельєрами, швачками розкрійниками, прасувальниками, інженерами з охорони праці, планувальниками тощо. Кожна з вас сама опробує себе в кожній з цих ролей. Отже відкривайте кожна свою майстерню. Нехай щастить.

Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Тема уроку: послідовність виготовлення швейного виробу. Види оздоблень

 

Завдання:

ü Пригадати правила внутрішнього розпорядку та безпечної роботи в шкільній майстерні.

ü Навчитися шити найпростіший швейний виріб.

ü Ознайомитися із видами оздоблення

 

Вивчення нового матеріалу

 

Інструкційна картка «Виготовлення та оздоблення нескладного швейного виробу (сумочка для мобільного телефону)».

№п/п Послідовність виконання Види робіт  
Підготувати тканину до розкрою Розпрасувати згини, заміни,  
Знайди нить основи, лицьову сторону    
Скласти тканину лицьовою стороною всередину по лінії піткання на довжину лекала + припуски на шов по довжині лекала Проконсультуйся з вчителем щодо правильності виконаної роботи.  
Зроби рас кладку лекала на тканині Прикласти і пришпилити лекало.  
5. Крейдування лекала Обвести лекало по контуру, додати 7мм по ширині лекала на припуск шва, по довжині – 15мм.  
6. Перевірити правильність виконання п.5 Показати вчителю й отримати дозвіл на розкрій.  
Розкроїти виріб Вирізати, враховуючи припуск на шов  
Обробити верхні зрізи крайовим швом у підгін підігнути 2 рази край деталі на ширину шва , заметати, прокласти машинну строчку, видалити строчку зметування, припрасувати.
Зробити оздоблення виробу Виріж квіточки із фетра, приший ручними стібками до основної деталі
Скласти крій лицьовими сторонами назовні, вирівняти зрізи зметати
Прокласти машинну строчку. Ширина шва 3-4 мм  
Видалити зметувальну строчку    
Вивернути навиворіт. Виправити шов
Зметати на відстані 5-7 мм від зрізу Перевіряти, щоб кінці шва не було видно  
Прокласти машинну строчку.  
Кінцева обробка виробу видалити зметувальну строчку, обрізати кінці ниток, пропрасувати  

 

« Оцінка якості готового виробу»

Прізвище, ім’я  
№п/п Критерії оцінювання оцінка
Відповідність виробу обраному фасону( порівняти з ескізом виробу)  
Правильність з'єднання деталей ( не повинно бути перекосів, зміщень малюнка, точність розміру виробу)  
Якість пошиву (якість строчок,довжини стежка, підбір ниток по кольору та товщині, виконані чи ні закріпки на початку та в кінці строчок_)  
Кінцева обробка виробу ( відсутність тимчасових стежків, немає слідів крейди)  
Якість ВТО ( поопераційний та кінцевий: відсутні згини, заміни, ласи)  
Оздоблення виробу( правильність вибору оздоблення, охайність виконання, підбір кольору)  

 

· Вибір виду оздоблення та матеріалів для оздоблення. Оздоблення виробу.

Відповідно до основного призначення виробу його оздоблення може бути повсякденним і святковим. Повсякденне оздоблення відрізняється простотою форми та виготовлення. До цієї групи відносяться ґудзики, пряжки, шнурівки, емблеми, тасьма, пояси, рулик, аплікації тощо. Святкове оздоблення більш складне і вишукане. Це кокільє, волани, вишивка, буфи, манжети, рюші, мереживо тощо.

Оздоблення швейного виробу може бути постійним (оздоблювальні строчки, ручна і машинна вишивки, рюші, складки, оборки тощо) і тимчасовим (з’ємним) – пояси, декоративні квіти, з’ємні аплікації тощо. З’ємні оздоблення роблять спідницю багатофункціональною.

Оздоблення швейного виробу виконує декоративну та утилітарну функції. Так, ґудзики одночасно є і застібкою, і оздобленням. Мережки на літніх спідницях є не лише прикрасою, але й одночасно створюють сприятливий мікроклімат для тіла.

При виборі оздоблення швейного виробу необхідно пам‘ятати, що його невідповідність призначенню спідниці, обраній тканині, перевантаження моделі різними видами оздоблень спричиняє порушення композиції одягу, знижує його естетичні якості.

 

6. Закріплення нового матеріалу.

7. Практична робота:виготовлення нескладного швейного виробу

Обладнання і матеріали: матеріали та наочність: шв. машина, тканина, фурнітура, нитки, ножиці, лінійка, кутник, сантиметрова стрічка, булавки, голка для виконання ручних стібків, інструкційна картка, наперсток

 

7.1. Вступний інструктаж

7.2. Поточний інструктаж:

ü контроль за виконанням роботи;

ü коригування недоліків в роботі та шляхи їх усунення.

7.3. Заключний інструктаж:

Об’єднання в пари ( на розсуд вчителя): учні проводять взаємоконтроль, використовуючи картку

« Оцінка якості готового виробу». В п. 2 використовувати лінійку або сант. стрічку для визначення відповідності виробу заданим розмірам.

ü проведення короткого аналізу виконаної роботи;

ü акцентування уваги на важливості організації робочого місця.

Підсумок уроку

8.1. Виставлення та мотивація оцінок

8.2. Рефлексія

Використовуючи запропоновані вислови, розкажи:

На сьогоднішньому уроці я навчилась…

Мені сподобалось…

Мене здивувало…

Тепер я можу…

Я навчилась…

Мені захотілось..

Було цікаво…

Було важко…

ü Що нового дізнались на уроці?

ü Де можете використати отримані знання в житті?

8.3. Домашнє завдання

Вивчити конспект про види оздоблення

8.4. Контроль прибирання робочих місць.