ІІІ. Актуалізація опорних знань

ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА, 3 клас

Тема:Умови успіху. Життя – це зміни. Усе на світі змінюється.

Мета:Уточнити і розширити уявлення учнів про умови успіху: талант, працьовитість, натхнення, творчість, знання, наполегливість, інтуїція; використовуючи інтерактивні методи навчання; навчити учнів аналізувати, узагальнювати інформацію, використовувати набуті знання у житті; розвивати уяву, творчість, мислення, віру в свої сили, виховувати якості, які необхідні для досягнення успіху: працьовитість, допитливість, уважність, організованість.

Обладнання:Мультимедійний центр, «Карта успіху», плакати прислів’їв, роздатковий матеріал, картина, словник, бонуси «Успіх».

Тип уроку: Урок закріплення і систематизації знань і вмінь учнів; урок-подорож.

Очікувані результати:1. Зацікавленість учнів даним видом роботи.

2. Застосування учнями отриманих знань у житті.

3. Використання учнями власного життєвого досвіду.

4. Створення в класі сприятливої емоційної атмосфери.

5. Створення ситуації успіху.

Хід уроку

І. Організація класу.

Психологічний настрій.

Пролунав дзвінок веселий,

Всіх покликав на урок.

Щезли втома, лінь, розмови,

Починається урок.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку. Слайди 1, 2

- Тема нашого уроку – успіх. Умови успіху.

- Сьогодні ми на уроці закріпимо знання, за допомогою чого людина може досягти успіху.

Стимулювання та мотивація навчальної діяльності.

- Працювати будемо під таким девізом:

Не просто слухати, а чути. Слайд 3

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

- Під час уроку ви будете досягати успіху завдяки своїм правильним відповідям. За ваші вірні відповіді ви будете отримувати бонуси, які називаються «Успіх» . Хто більше їх збере, отримає гарну оцінку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Створення асоціативного куща.

- Які асоціації викликає слово «успіх» ?

Мозковий штурм

- Якщо ви добре заспівали пісню, і вам зааплодували – це успіх ?

- Якщо грали в якусь гру і перемогли – це успіх ?

- Якщо ви чогось прагнули і досягли мети – це успіх ?

- Так що таке успіх?

Метод мікрофон Слайди 4-5

- Діти, ви вже мабуть в чомусь досягали успіху?

- Є справа, яку ви любите робити, яка у вас добре виходить?

Я, наприклад, люблю співати, і в мене це добре виходить.

- А ви? Може хтось із вас вміє добре малювати, декламувати вірші, займається спортом, добре вишиває? Ану, скажіть.

- А говорити ви будете по черзі, ланцюжком, в мікрофон.

Я люблю співати … .

IV. Активізація розумової діяльності учнів шляхом відкриття «невідомих» островів.

- З’ясувати, що потрібно для того , щоб досягти успіху, нам допоможе «Карта успіху».

- Що ви на ній бачите? (Острови). Ці острови невідомі. Відкриваючи їх, ми зрозуміємо, які умови допомагають досягти успіхів. Отже, вирушаємо у подорож!

- Ми зупинились на 1 острові. Діти, скажіть, коли ви на уроці отримали високий бал – це успіх? Що потрібно, щоб отримати гарну оцінку? (Знання)

- Перший острів назвемо «Знання» (Запис)

- Знання – це одна з умов для досягнення успіхів. Знання , які щедро дає нам школа, самі до вас не прийдуть. Їх потрібно здобувати наполегливою працею, пошуками, творчістю, долаючи іноді значні труднощі. І якщо ви не докладете зусиль, то нічого не матиме. І це відзначено українським народом в прислів’ях.