Провідні тенденції світового розвитку на початку ХХ ст

Вступ до курсу.

 

Мета заняття: - формувати уявлення студентів про завдання і структуру курсу;

- ознайомити з літературою та електронними ресурсами, формами й методами організації

навчальної діяльності на заняттях, періодичністю, критеріями і засадами тематичного,

семестрового й річного оцінювання.

- Створити умови для розуміння ними «демографічного портрету» людства;

- навчити аналізувати прояви економічного, технічного, інтелектуального прогресу, визначати основні цінності та здобутки людства, загальне становище світу на початку ХХ ст.;

- навчити студентів висловлювати свою думку щодо розвитку суспільства.

 

Очікувані результати

Після цього заняття студенти зможуть:

характеризувати основні цінності та здобутки людства на початку XX ст.;

визначати основні риси індустріального суспільства;

описувати становище у світі на початку ХХ ст.;

складати «демографічний портрет» людства.

хронологічно співвідносити події та явища теми.

 

Тип заняття: засвоєння нового навчального матеріалу.

Основні дати та події: 1900 р. — початок ХХ ст. — період Новітньої історії.

Основні поняття: «науково-технічний прогрес», «урбанізація», «державне регулювання економіки», «тоталітаризм».

Обладнання: підручник, настінні карти світу, Європи, Азії.

 

Література:

1. Бураков Ю.В. Всесвітня історія: новітні часи. – 1945 – 1998: Підручник для

11 кл. – К: Ґенеза, 2000.– 400 с.

2. Бураков Ю.В. Всесвітня історія: новітні часи. – 1945 – 2005.– К: Ґенеза, 2005.– 416 с.

3. Полянський П.Б. Всесвітня історія 1914 – 1939. Підручник для 10 кл. – К: Ґенеза,

2002. – 289 с.

4. Щупак І.Я. Всесвітня історія .10 кл. – Запоріжжя: Прем’єр, 2010. – 272 с.

5. Ладиченко Т. В. Всесвітня історія. – К.: Ґенеза. – 2010. – 294 с.

6. Полянський П.Б. Всесвітня історія. 10 кл. – К: Ґенеза, 2010. – 256 с.

 

Хід заняття

І. Організаційна частина.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Бесіда.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Лекційний виклад. Робота з картами. Запис нових понять.

План викладу теми.

1. Провідні тенденції світового розвитку на початку ХХ століття.

2. Основні цінності та здобутки людства.

3. Періодизація світового розвитку у 1900-1939 рр.

 

ІV. Домашнє завдання:

Опрацювати відповідний матеріал теми за вказаними джерелами.

 

 

Вступ до курсу.

План.

1. Провідні тенденції світового розвитку на початку ХХ століття.

2. Основні цінності та здобутки людства.

3. Періодизація світового розвитку у 1900-1939 рр.

1.


Історія Новітнього часу — період всесвітньої історії, що охоплює події у ХХ — на початку ХХІ ст.

Провідні тенденції світового розвитку на початку ХХ ст.

1. Економічний, технічний та інтелектуальний прогрес.

2. Нестабільність економічного розвитку.

3. Загострення боротьби за переділ світу.

4. Посилення національно-визвольної боротьби.

5. Зростання соціальних рухів.

6. Зростання напруженості у міжнародних відносинах.

7. Протистояння демократії й тоталітаризму.

 

Феномен ХХ ст. — тоталітаризм (totalitas, лат. - повнота) - державний лад, що здійснює абсолютний контроль над усіма сферами суспільного життя. Тоталітарні режими встановились в Італії, Німеччині, Іспанії, СРСР.

ð Розвиток світу на поч. XX ст. визначали революції, війни, геноциди, утворення і розпад могутніх імперій, боротьба націй за створення власних держав.

 

2.