Тема: Тепло татусевих долонь

Мета:Прищеплюватилюбов і повагудо батька. Формуватичуйність, доброту, милосердя.вчитидітейповажатижиттєвийдосвід старших членівродини, прислухатися до їхніхпорад, допомагатиїм. Відроджуватизвичаї і обряди нашого народу, примножуватийоготрадиції.

Обладнання:дидактичнийматеріал для визначення теми(гра «Морськийбій») та інші , прислів’я та приказки про батьків.

Вид заняття: виховний захід

Хідзаняття:

Вступначастина:Сьогоднінезвичайний день. Ми зібралися на родиннийзахід, якийприсвячуємо дорогим людям — нашим татусям. Як і без мами, без тата не можез’явитись у світілюдина, без тата дужеважко, без тата не може бути повноцінноїсім’ї, а дітибудутьобділенілюбов’ю і ласкою.

Організаційний момент:Отож, починаємо наше заняття.

Мотивація :Свято мами є, а от свята тата ще не ввели у наш святковийкалендар. Але діти так люблятьсвоїхтатусів, що дужехочутьвисловити палку і щирулюбов дорогим людям, бознають, що тато всім’ї - головний, вінзабезпечуєїїматеріально, створює той моральнийкліматдоброти і сердечності, дисципліни і вимогливості, працьовитості, миру та злагоди. Отож, починаємо свято.

Повідомлення теми, мети.

Я пропоную розгадати назву нашого заннятя за грою, яка називається – «Морський бій». «Тепло татусевихдолонь».

 

Основначастина:

Учень. Я з’явився на світізлюбові та мрії. Ізщасливихтатусевих й маминихснів. Щебули в тата й мамивисокінадії. Як же мама зраділа! Як татозрадів!

Учень. Народилось дитятко, маленька кровинка, Що від тата і мамижиттяповеде. Щебезпомічна, крихітнаїхнядитинка, Але виросте скоро, час швидкоіде. 3 учень. От ми вже й підросли. Ходим в школу щоднини. Любим дуже книжки, ігрирізні, свята. Але дужеважливоще те для дитини, Коли тато є й мама, родина свята. 4 учениця. Тоді легко і просто, завжди є порада, Є підтримка і ласка, любов, доброта. Пригорнутись до тата і мами я рада, І тодінайскладніша проблема — проста!

Сприйняття

Чомутатусь? Звідкіля це слово?

Легенда розповідає так: “давно колись до молодоїматерінавідуваласьлісовацарівна Леля, бополюбивсяїйсиночок на ім‘яТато. Гарненький хлопчик привітнопосміхався до лісовоїкрасуні, і та подарувалайомупісеньку “Татонько, татонько”. Вирісхлопчина у статного парубка. З‘явилися у ньогосвоїдіти, їх Леля навчилакликатисвого батька: “тато, татусь, таточко”. Чисправдібуло так чині, але всіукраїнськідіти з давніх-давенкличуть батькататком,таточком,татусем.

Вчитель.Батько, тато...Суворий, вимогливий, а йоголюбов до нас, дітей, стримана і врівноважена. Недармакажуть, що дитину треба любити так, щоб вона цього не знала. Стриманістьбатьківськоїлюбовівідбилася у прислів‘ях. - Батькова лайка – дужча за материну байку. - Батько – не мати, не поцілує і не приголубить. - З батьком суд коротенький.

 

Вчитель. Тато, татусь, таточко. Назвалюдини з сильним характером, міцними руками. Назвалюдини, яка все можезробити, вмієполагодити і візка, і саночки, і машинку. А як усміхнетьсятато, то скільки ласки і тепла в йогопогляді. І де не глянеш – всюди видно татову руку.

Усвідомлення

Вчитель. А тепер подивіться на листочки, які я вам роздала і прочитайте віршик про тата.

ВІРШ ПРО ТАТА
Все на світі вміє тато:
І шпаківню змайструвати,
Вміє довгий цвях забити,
Може борщ смачний зварити,
Вміє рибу він ловити,
Мамі дарувати квіти,

Смажить шашлики у лісі
Та казки читать Марисі,
Запускати в небо зміїв…
Все на світітатковміє!
От якби ж ще для сестрички
Віннавчивсь плести косички!..

(Демонстрація презентації)


Вчитель.А зараз кожен з вас напише прикметники, які характеризують вашого татуся. (роздає схему).

Запам’ятання

Вчитель.Ми всічиїсьдіти. Пройдекількароків – ви станете дорослими ітеж батьками. Протевсіповинніпам‘ятати, що ви в житті ступите на стежку, яка зветьсяСтарість. А народна мудрістьвчить.
Діти підготували приказки про батьків і по черзі називають:
- що робитьбатько, те й його дитятко.
- що зробили для батьків, те зроблять для тебе твої діти.
- годуй батька на печі, бо й сам будеш там.
- як син до батька обходиться, таких синівматиме.

Застосування

Вчитель. «Де є мама й тато, там і хата багата», — каже народна мудрість, бо в тій родині тато дбає про добробут сім’ї, старається її матеріально забезпечити, налагодити у сім’ї дисципліну, привчає дітей до роботи, а мама створює затишок і порядок у домі, там радісно і добре живеться, спільно вирішуються всі проблеми.

Від повсякденної праці наших батьків, від їхньої відваги і мужності, сили і розуму наша Вітчизна набирається сили, стає квітучою. І житимемо ми у ній щасливо, тому що вони відстояли її незалежність і славу, вони турбуються за її завтрашній день, своєю працею примножують її багатства. А ви, діти, підростете і тежтрудитиметесь на благо Вітчизни і людей, які тут живуть, а треба буде, то кожен стане на їїзахист, щобзберегти волю і незалежність, бо ми всі любимо безмежно свою Батьківщину, батьківську землю, яка дісталасянам у спадоквід наших пращурів, які так само любили і захищали свою милу Україну, трудились, не покладаючи рук, щоб вона булаквітучою і щасливою, вільною і незалежною.

 

Заключначастина:

А на завершення пропоную вам розгадати загадку:

Він великий – аж до неба!

Поважати його треба,

Руки сильні роботящі.

Я, як (тато), - не ледачий!

 

Підсумокзаняття

Отож поважайте, любіть та цінуйте своїх татусів і свою родину.

Оцінюванняроботиучнів