Виконання завдання №199 с.32

Конспект Уроку

Українська мова

Тема: «Звертання,розділові знаки при них»

Мета. Формувати уявлення в учнів про види речень за метою висловлювання (розповідні,питальні,спонукальні) та інтонацією (неокличні та окличні).Формувати вміння правильно інтонувати речення. Розширити знання учнів про звертання у спонукальних реченнях; виробляти вміння правильно вживати слово звертання в усному і писемному мовленні .Виховувати любов до рідного краю до природи.

Обладнання: таблиця « Речення», малюнки із зображенням горизонту.

Хід Уроку

I. Організація класу.

Лише дзвінок забринить –

Стане кожен серйозним в цю мить,

Бо роботи багато в нас,

І активно працює весь клас

II. Актуалізація опорних знань учнів.

Робота з незавершеною таблицею .

Речення (?)
Розповідні (?) Питальні (?) Спонукальні (?)

 

Інтонація (?)
Неокличні Окличні Неокличні Окличні Неокличні Окличні

 

- Що виражає речення?(Закінчену думку.)

- Які бувають речення за метою висловлювання?(Розповідні ,питальні, спонукальні.)

- Які речення називають розповідними?(В яких про щось розповідається.)

Наведіть приклад.

- Які речення називають питальними?(В яких про щось запитується)

Наведіть приклад.

2. Створення «асоціативного куща».

- Давайте пригадаємо ,що таке спонукання.

Прохання

Спонукання
заборона запрошення

 

заборона

 

 


наказ

порада

пропозиція

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Інтонування вірша(Впр. 61)

- Прочитайте вірш.

- До кого звертаються в вірші?(хмаринки)

- До якої дії спонукають Хмаринку?(йти до хати)

- Які речення за метою висловлювання та інтонацією є в вірші?(Розповідне , питальне, спонукальне)

- Спишіть . Підкресліть слова звертання.

2. Заучування правил на пам’ять(с.33).

- Я на письмі відділяються слова-звертання ?(комами)

3. Фізкультхвилинка.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Виконання вправи 62 (с.33).

- Прочитайте текст.

- Прочитайте слово у жирній рамочці.

Запам’ятайте! Горизонт – це частина земної поверхні, яку людина бачить навколо себе.

- Назвіть головних героїв тексту?( Кисличка, вітер,хмарка).

- Як зверталася кисличка до вітра?(Лети собі,вітре, стороною).

- Я вона зверталася до хмарки?(Хмаронько-голубонько !Не падай градом,не побий мене!)

- Спишіть текст .Підкресліть звертаня.

2. З поданих слів утворіть слова звертання (усно)

Дитина – дитино;

Мама - …

Андрійко - …

Вчителька - …

(Мамо. Андрійку,Вчителько)

3. Самостійне виконання вправи 63

V. Підсумок уроку.

1. Відповіді на запитання.

- Що означає звертання в реченні?

- Як на письмі можуть виділятися звертання ?

- Навіщо нам треба знати матеріал про звертання?

2. Сюжетно – рольова гра.

- Зверніть увагу до свого сусіда(сусідки) за партою і попросіть про щось розповісти , у чомусь допомогти чи порадити.

VI. Домашнє завдання.

С.33, вправа 64

 

 

 

 

Конспект Уроку

Математика

Тема: «Місце числа в натуральному ряді. Попереднє і наступне число в натуральному ряді Порівняння чисел на основі порядку їх слідування у натуральному ряді: розв'язувати задачі на 2 - 3 дії вивчених видів.»

Мета.Виправляти учнів у лічбі в межах 1000. Вчити визначати позиційне значення цифри в записі трицифрового числа. Розвивати вміння порівнювати числа на онові порядку в натуральному ряді: розв’язувати задачі на 2 – 3 дії вивчених видів.

Обладнання.Розрядна таблиця, схеми задач.

Хід Уроку

I. Організація класу.

Лише дзвінок забринить –

Стане кожен серйозним в цю мить,

Бо роботи багато в нас,

І активно працює весь клас.

II. Каліграфічна вправа.

2 5 7

- Назвіть найменше число?Найбільше?

- Що можна сказати про число 2 ?( воно парне)

- Назвіть непарні числа?

- За допомогою даних чисел складіть вирази.

( 2+5=7;7-5=2)

III. Актуальність опорних знань.

Усний рахунок.

72/8 56/8 64/8 48/8

32/8 16/8 24/8 40/8

2. Математичний диктант

· Запишіть числа :118,240,307,532

· Із пари виберіть найбільше і запишіть: 300 і 800, 243 і 246, 370 і 350 ,123 і 251.

· Запишіть « сусідів» чисел: 117,249,171.

IV. Мотивація Навчальної діяльності ( ст. 75 методичної книги)

V. Сприймання матеріалу .

1. Колективна робота

a. №196 на с.32

b. ( ст. 75 мет. книги)

c. №197 с.32( ст. 75 мет. книги)

d. №195 с .32

Фізкультхвилинка.

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

Виконання завдання №199 с.32

2. Розв’язування Задачі № 200 на с.32

1. Скільки сторінок прочитала Ліна з понеділка по п’ятницю?

8 * 5 =40(с.)

2. Скільки сторінок прочитала за шість днів?

40+ 17=57(с.)

3. Скільки сторінок їй залишилося прочитати в неділю?

64-57 =7(с.)

a. Складання оберненої Задачі.

- Складіть й розв’яжіть задачу, в якій потрібно було б знайти кількість сторінок у книжці.( ст..76 мет. Книги)