ІІ. Повторення і поглиблення раніше вивченого матеріалу

План-конспект

уроку інформатики,

проведеного у 2- B класі

НВК «Школа-ліцей інформаційних технологій»

студентом 231 групи

спеціальності 5.01010301 "Технологічна освіта"

Коростишівського педагогічного

коледжу імені І. Я. Франка

Двораком Олексійом Анатолійовичом

 

 

Коростишів – 2012

Дата: 25 січня 2012р.

 

"Затверджую"_______________________________ І.Л. Кириченко

 

"До уроку допускаю"_________________________ А.В. Степурко

 

 

На уроці присутні:методист КириченкоІ.Л., вчительСтепурко А.В., студенти 231 групи в кількості ____ чоловік

 

Оцінка за урок_______________

 

 


План уроку

І. Організаціяучнів до уроку (1 хв.).

 

ІІ. Повторення і поглиблення раніше вивченого матеріалу (7 хв.).

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв.)

 

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку (1 хв.).

 

V.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу (12 хв.).

 

VІ.Практична робота (13 хв.).

 

VІІ.Вправи для розумників і розумниць(5 хв.).

 

VІІІ.Повідомлення домашнього завдання (1 хв.).

 

ІХ. Підсумок уроку (2 хв.).

 

 


 

Тема. Що можна робити з інформацією. Робота з графічним редактором Paint.

Мета уроку:

• закріпити поняття інформація, з’ясувати ,якою буває інформація;

• ознайомити учнів з тим, як людина сприймає інформацію;

• навчити використовувати палітру кольорів, панель інструментів програми "Раіnt", встановлювати основний колір та колір фону,

· вчити створювати прості малюнки за допомогою програми;

• виховувати любов до природи, бережливе ставлення до свого здоров’я.

• розвивати навички роботи з мишкою, логічне мислення, спостережливість, пам'ять, мову;

 

Обладнання: програма "Раіnt"

Література: підручники «Сходинки до інформатики», ст. 34-36

Тип уроку: комбінований.

 

 


 

Хід уроку

І. Організація класу.

Доброго дня, діти. Мене звати Олексій Анатолійович. І сьогодні я проведу у вас урок інформатики. Протягом уроку будьте старанні і активні, адже за це ви можете отримати оцінки.

Розпочнемо урок,

Часу не гаючи.

І радість ми пізнаємо

Лиш труднощі долаючи!

ІІ. Повторення і поглиблення раніше вивченого матеріалу.

1. Повторення правил з техніки безпеки.

-Оскільки ми знаходимось в комп’ютерному класі, то маємо пригадати з вами правила поведінки і безпечної роботи в ньому. А чи знаєте їх ви, ми перевіримо. Я зачитуватиму вам уривок вірша, який склав Незнайко, а ви повинні уважно його прослухати і виправити ті помилки, які допустив він.

1) Я комп’ютер добре знаю –

Друзям всім допомагаю.

Як у клас я залітаю...

Всім комп’ютери вмикаю.

- Чи все тут гаразд, чи правий Незнайко? (відповіді дітей).

- Слухаємо уважно далі.

2) Вам поради я даю,

Слухай розповідь мою.

Всі улюблені предмети

Джипа, ляльку і ведмедя

З дому ти їх принеси,

На системник поклади.

Ну, навіщо їм скучати

Будеш з ними працювати.

- Що тут не так? Чому не можна брати до комп’ютера ці речі? (відповіді дітей).

3) Сядь поближче до екрану

І дивися тільки прямо.

Довго можеш так сидіти

Всі завдання поробити

- Чи можна так робити, як сказав Незнайко? Чому? (відповіді дітей).

4) А якщо у тебе сталось...

В монітора щось зламалось

То посмикай за шнурки

Трохи мишку потряси.

- Що треба робити, якщо у вас трапилась така ситуація?

5) Пончик з рота не виймай

З „клави” крихти позмітай.

Та ходи собі по класу

Друзям всім допомагай!

- Що тут неправильно радить нам Незнайко? Чому не можна за комп’ютером їсти?

- - Молодці, що не прислухались до порад Незнайки і виправили всі його помилки. Ви добре знаєте правила безпечної роботи у комп’ютерному класі.

А тепер послухайте, який вірш склав Знайко, який теж добре знає правила техніки безпеки.

Щоб з комп’ютером дружити

Треба правила учити.

Не шуміти, не ходити,

Тільки тихо говорити.

Руки чистими тримати,

Сухо-сухо витирати

І всі незнайомі кнопки

Не потрібно натискати

Слухай вчителя уважно

І виконуй все, що скаже

Тільки так знання здобути

Допоможе друг – комп’ютер!

 

2. Повторення вивченого матеріалу.

- Діти, на попередніх уроках ви знайомились з поняттям «інформація». Як ви його розумієте? (повідомлення про оточуючий світ)

- Людина сприймає інформацію різними органами. За допомогою якого органу людина може дізнатись про те, що зараз день, а не ніч? (За допомогою очей).

- Яким органом ви відрізните запах троянди від запаху м'яти? (За допомогою носа).

- За допомогою якого органу людина сприймає інформацію про звуки? (За допомогою вух).

- Якщо сісти на гарячий пісок або ввійти у холодну воду, наша шкіра відразу ж зреагує. За допомогою чого людина сприймає цю інформацію? (За допомогою шкіри, тобто дотиком).

- Який орган допомагає нам дізнатись про те, що їжа, яку ми їмо пересолена або недосолена? (Органи смаку).

На минулих уроках ви також працювали з графічним редактором Paint. Згадайте, що ми можемо робити в цій програмі? (створювати малюнки.)

3. Перевірка домашнього завдання.

Діти що вам було задано до дому? Розгорніть свої зошити я перевірю.