За Базовою програмою розвитку 5 страница

—Але ми на галявині не одні! Подивіться, хто це? (Діти.)

—Давайте розглянемо, що вони роблять.

(Вихователь ставить сюжетні кар­тинки із зображенням зимових розваг. Діти відповідають на запитання вихо­вателя.)

Запитання до дітей:

—Чому діти тепло одягнені?

—Як вони розважаються? На чому катаються?

—їм сумно чи весело? Як ви дізналися?

—А що роблять ці дітки? (Ліп­лять сніговика.)

—Як вони його ліплять? (Діти розповідають послідовність.)

—Що у нього замість носа? Що на голові?

—Із чого зроблені очі?

—Давайте і ми з вами зробимо сніговика. Подивіться, як це буду робити я.

(Вихователь показує відповідні рухи і пояснює їх значення.)

Робота дітей.

 

—Давайте залишимо сніговиків на галявині, бо в групі вони розтануть; А нам час повертатися в дитсадок.

 

—Заплющить очі і послухайте музику. (Звучить музика.)

Підсумок

—Ось ми і повернулись. Чи сподобалась вам прогулянка? (Відповіді дітей.

 

 

Конспект заняття на тему:

”Подорож до лісу».

Вихователь ДНЗ №39 Добридень Ю.М.

Мета: дати дітям знання про лісові дерева (березу, ялинку,дуб), збагачувати словник дітей , вправляти у звуковимові слів, активізувати пізнавальну діяльність у процесі спілкування з природою, вчити дітей розрізняти поняття «товсте-тонке», «вгору-вниз», «один-багато»,закріпити геометричні форми-трикутник ,коло, квадрат.

Обладнання і матеріал:фланелеграф, іграшки:поросятко Нюка,ворона Каркуша ,білочка; ілюстрації ялинки, берези,дуба,зелені трикутники,коричневі квадрати для викладання ялинки і дупла,кошик з горішками і жолудями і шишками.

Попередня робота: знайомство з поросятком Нюкою,вороною Каркушею,заучування слів фізкультхвилинки,вірша «Де ти білочко живеш»

 

Хід заняття.

В гості до дітей завітав поросятко Нюка. Він сумний.

— Я хочу їсти

— Діти, а що любить їсти поросятко?(капусту,огірки,жолуді)

— А де ми знайдемо жолуді?(у лісі)

— Візьмемо Нюку з собою?

Дидактична вправа «Пригласи Нюку на екскурсію»

«Діти по черзі беруть Нюку на руки і кажуть :»Нюка, ходімо з нами до лісу»

Потім всі відправляються за вихователем і Нюкою,йдучи промовляють:

— Ать-ать-ать ми йдемо гулять

— Ень-ень-ень скажемо лісу: «Добрий день»

 

 

 

 

На фланелеграфі розвішані ілюстрації або макети дерев(ялинки,берізки,дуба).

Ялинка — завжди зелена,колюча,замість листя у неї голки,гілочки завжди вниз розташовані.

Берізка — тонка,висока,стовбур білий з чорними рисками,гілки завжди вгору.

Дуб — товстий,високий,гілки завжди вгору.

Дерев у лісі скільки?(багато,а ялинка — одна,берізка — одна,дуб —

один)

Діти давайте пограємо у гру

Дидактична гра «Якого дерева не стало»

(Мета :розвивати окомір,увагу,закріпити назви дерев).

Діти відвертаються,а Нюка прирає якесь дерево з фланелеграфу,діти відповідають якого дерева не стало. Гра продовжується 2-3 рази,але останнього зникає ялинка.

З’являється ворона Каркуша(«кар-кар-кар»)

— Діти,ви знаєте хто я?(так,Ворона)

— Я прилетіла до вас сказати,що сьогодні вночі був сильний вітер і білочка загубила дерево,де було її дупло,з’являється білочка,вона сумна.

Вихователь:Діти,допоможемо білочці відшукати де її дупло(так,білочка,не плач). Ходімо діти.

Фізкультхвилинка

Ми крокуємо всі дружно (діти крокують за вихователем)

Темним лісом,ясним лугом

Щоб пташок не налякати (присідають,йдуть навприсядки)

Квіточки,щоб не зім’яти (йдуть високо піднімаючи ноги)

Треба ноги піднімати.

Вийшли на полянку(на килимі розсипані жолуді та шишки).

Вихователь:Діти,давайте запитаємо у білочки:

Де ти,білочко,живеш

Що ти,білочко гризеш

(діти запитують по-одному,потім разом)

Білка відповідає:

Я живу у ліску,у дуплі,у сосняку

Я гризу горішки,жолуді та шишки.

Вихователь:Діти,а на якому дереві ростуть жолуді(на дубі),а хто любить їсти жолуді?(Нюка,поросятко,білочка).

А на якому дереві ростуть шишки?(на ялинці)

Давайте позбираємо в один кошик шишки,в інший жолуді.

Дидактична гра «Збери жолуді та шишки».(мета:закріпити знання дітей про плоди лісових дерев).

Вихователь:Діти,які ви молодці,тепер ми можемо нагодувати Нюку. Віднесіть кошик з жолудями до Нюки. А куди ж віднести шишки? А де ж ялинка?

Вихователь просить дітей зробити ялинку. Сенсорна гра «Зроби ялинку».(Діти викладають ялинку з трикутників,на одному з них дупло білки)

Білочка дякує дітям,що вони допомогли їй і дарує кошик з горішками.

 

 

Діти дякують білочці,прощаються з нею і з Нюкою,і вертаються додому.

Конспект заняття на тему:

«Давайте познайомимося».

Вихователь ДНЗ №6 Пікалова І.О.

Програмний зміст: формувати в дітей елементарне усвідомлення власного «Я»; навчати орієнтуватися у визначенні протилежної статі; розвивати елементарні навички спілкування; уточнити знання дітей про диких тварин, їх характерні ознаки; закріпити назву, колір, розмір геометричних фігур; виховувати позитивне ставлення до навколишнього світу.

Обладнання: їжачок, геометричні фігури, картки з панорамою лісу, зліплені раніше калачі.

Попередня робота: ліплення з солоного тіста калачів, читання віршиків про тварин.

Хід заняття

З’являється їжачок.

Я маленький їжачок,

В мене є колючий піджачок.

А іще я хитрячок.

- Діти, хто це до нас завітав? Так, це їжачок. Давайте з ним привітаємося. Погляньте, який він (діти розглядають їжачка, помічають, що він добрий, посміхається, в нього сіренький колючий піджачок).

Їжачок пропонує познайомитися з малятами.

Кожен з вас має ім’я,

Час настав для вас, малята,

Всім своє ім’я назвати.

Діти називають своє ім’я, та сідають на стільці. Дівчатка з однієї сторони, хлопчики з другої.

Є в садочку хлопчики,

Хлопчики-молодчики.

Де ж ви, хлопці, покажіться!

Між собою подружіться!

Хлопчики рученьки вгору здіймають,

Хлопці руками жваво махають.

(хлопці виконують відповідні рухи)

Є дівчата в нас маленькі.

Ой, вони такі гарненькі!

Ви, дівчата, покажіться,

Між собою подружіться!

Дівчатка рученьки вгору здіймають,

Дівчатка руками жваво махають.

(дівчатка виконують відповідні рухи)

- Діти, а де живе їжачок? (в лісі). А хто ще в лісі живе? (ведмідь, лисиця, вовк, заяць)

- Дивіться, у їжачка в кошику геометричні фігури, які можуть розповісти про друзів їжачка – лісових звірят.

Діти розглядають геометричні фігури, визначають колір. Співвіднести геометричні фігури за відповідним кольором до лісових тварин.

- Сідайте за столи, пограємося з лісовими звірятами.

Перед дітьми на столах малюнки з зображенням панорами лісу.

Моделювання. (діти виконують завдання: покажіть, як зайка стрибнув на пеньочок, лисичка бігає біля великої ялинки, ведмідь іде по стежці, вовчик прибіг до маленької ялинки і т. д. )

- А тепер виходьте на галявину, покажіть, як стрибає зайчик, ходить ведмідь, вовк., лисиця.

Гра-емпатія «Лісові звірята»

- Молодці, малята, добре грали. А тепер давайте пригостимо нашого їжачка смачним хлібчиком.

Гра-імпровізація «Печу, печу хлібчик»

Читати віршовані рядки, діти виконують відповідні рухи.

Печу, печу хлібчик,

Дітям на обидчик.

Меншому – менший,

Старшому – більший.

Шусть у піч, шусть у піч!

Дістати зліплені раніше калачі, та пригостити їжачка

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


Конспект заняття на тему:

«Лисичка у дитсадочку».

Вихователь ДНЗ №

Завдання. Розвивати у дітей творчі здібності та бажання малювати; розвивати здатність бачити у малюнку колір, самостійно складати елементи візерунка на формі, застосовуючи техніку малювання катком; закріпити вміння ритмічно наносити фарбу, застосовуючи техніку малювання штампами; формувати вміння включатися в ігрову ситуацію; виховувати у дітей бажання зробити приємне.

 

Попередня робота. Розглядання предметів повсякденного та святкового одягу; розглядання візерунків на одязі та побутових речах; дидактична гра «Склади візерунок»(зі смужок та геометричних фігур); пальчикова гра «Лисичка руденька».

Обладнання та матеріали. Складені навпіл аркуші паперу (формат А1), в одній з частин яких прорізані контури одягу (плаття,

сорочка); гуаш (3-5 кольорів), ємності для фарби, катки для малювання, штампи різних форм, паперові серветки, казковий персонаж – Лисичка.

Хід заняття.

Вихователь пропонує дітям послухати загадку:

Ми зібралися малята,

Щоб гостей своїх стрічати.

Наша гостя не проста –

Шубка у неї руда,

Це хитра сестричка,

А зовуть її … (лисичка)

У групу приходить Лисичка. Вихователь питає у дітей, хто прийшов до них у гості і пропонує привітатися з Лисичкою. (Доброго ранку).

Лисичка. Доброго ранку, малята! У мене сьогодні свято – День народження.

Вихователь пропонує дітям сказати слова вітання ( З Днем народження, Лисичка!) і питає, що можна подарувати Лисичці в День народження (цукерку, іграшку, малюнок, пісеньку).

Вихователь. Давайте заспіваємо пісеньку для Лисички!

Ми лисичку всі вітаємо,

Щедро, щедро пригощаємо,

Весело танцюємо

І пісеньку співаємо.

Барабани: бу-бу-бу,

І на дудці ду-ду-ду.

Граєм, граєм, виграваєм, Лисичку вітаєм!

Лисичка запрошує малят до себе в гості на свято.

Вихователь. Діти, а коли йдуть у гості, або на День народження, який одяг надягають: той, що носять кожен день, чи святковий гарний? (Святковий одяг, красивий, яскравий). Лисичка, дякуємо тобі за запрошення, але зараз у нас немає святкового одягу.

Лисичка. Дітки, а ви намалюйте собі красиві платтячка та сорочечки.

Вихователь показує дітям контурні зображення, потім просить вибрати, кому що подобається та підходити та розфарбувати одяг.

Під час роботи вихователь допомагає дітям шукати спосіб виконання творчого завдання, застосовуючи поради, жести, запитання, індивідуальний показ.

Вихователь. Малята, наше вбрання підсихає, а ми розповімо віршик про Лисичку (пальчикова гра):

 

Лисичка руденька

Швидка і спритненька,

Воду носила,

Платтячко пошила,

Шкарпетки зв’язала,

Грибів назбирала.

Все вона встигає-

Роботу полюбляє.

 

Лисичка разом з дітьми милується красивим вбранням та нагадує, що після денного сну чекає на малят.

 

 

 

 

 

Конспект заняття на тему:

«Нагодуємо ляльку».

Вихователь ДНЗ №64 Васьковська Л.В.

 

Мета: продовжувати вправляти в називанні посуду українською мовою; збагатити словник дітей назвами страв: борщ, каша, котлета, компот; продовжувати вчити називати чотири основних кольори (червоний, жовтий, синій, зелений); удосконалювати дрібну моторику рук; розвивати усне мовлення та вміння розрізняти предмети круглої та квадратної форми; виховувати самостійність, активність, інтерес до образотворчої діяльності.

Обладнання: лялька, предмети посуду, геометричні фігури, солоне тісто.

Технологія проведення.

· Малята погляньте, хто це? (Лялька) Правильно. Дивіться, яка гарна ця лялечка. Подобається вона вам? (Так) Звати нашу ляльку Катя. Лялька Катя спішила у дитячий садочок і дуже-дуже зголодніла. Що нам, діти, потрібно зробити, коли Катя зголодніла? (Треба нагодувати) Молодці, авжеж нагодувати.

 

Діти, якими стравами нагодуємо ляльку? (Борщ, каша, котлета, компот, пиріжки)

 

 

Для приготування страв нам потрібний посуд. (Дидактична гра «Що це і для чого?», показ малюнків із зображенням різного посуду, діти називають предмет і говорять , що ним роблять на кухні.)

· Що це? (Каструля) Що можна зробити у каструлі? (Варити)

· Звуконаслідування «Що нам каструля сказати хоче»

Нам каструля щось сказати хоче:

Рю-рю-рю-гарні страви я … (варю),

Щу-щу-щу-наварю я вам … (борщу),

От-от-от-не забуду і … (компот),

Шу-шу-шу-а для Каті і … (лапшу),

Ки-ки-ки-їжте діти … (залюбки).

 

У нас є нова кухня і ми підемо до неї готувати ляльці Каті поїсти (Вірш «Пригощайтеся борщем» І. Саталкіна)

На плиті - каструлька біла,

В ній водичка закипіла,

Буль-буль-буль, - вода буркоче,

Я в окріп буряк поклала,

А вода плюскоте: - Мало!

Додала тоді квасолю,

Цибулину, бараболю!

І морквицю, й капустину,

Ложку солі, дрібку кмину,

Не забула й помідори.

От і борщ буде скоро.

 

· Борщ зварили. Приготуємо Катрусі ще й котлетки. Давайте згадаємо, якої форми бувають котлетки. (Круглої, овальної) Котлетки жарять. На чому їх жарять? (На сковороді) (Математична дидактична гра «Кругле і квадратне». Діти вибирають серед геометричних фігур круг – «Сковорідку») – Молодці малята, знайшли сковорідку. А якого кольору ваші «сковорідки»? (жовтого, синього, червоного, зеленого)

· А зараз зваримо кашу. (Фізхвилинка «Каша»)

Добру кашу я зварю,

В казанок води наллю,

Ось пшонця я насипаю –

Кашу ложкою мішаю,

Вийде страва смаковита:

Пригощайтесь любі діти!

 

· Час нам пекти пиріжки. (Читання вірша «Чарівне тісто»)

Раз стояло в мисці тісто,

Але стало тісту тісно,

Воно з миски утекло

Та й до нас сюди прийшло.

 

· Образотворча робота «Пиріжки» - ліплення із солоного тіста.

· Ми сьогодні приготували так багато страв! Які страви є у нас? (Борщ, каша, котлети, пиріжки) Отже, діти, вже час нагодувати ляльку Катю. Щоб їсти, що треба взяти до рук? (Ложку) – Катя ще не знає, як треба користуватися ложкою і ми їй допоможемо.

· Дидактична гра «Нагодуй лялечку!»

· Діти, Катруся дякує вам за смачну їжу і за те, що нагодували її. І пропонує вам погратися в спокійну гру, бо одразу після їжі не треба грати в швидкі та гамірні ігри (Гра-імпровізація «Ладі-ладусі»

 

 

Конспект заняття на тему:

«У фруктовому садочку».

Вихователь ДНЗ №53 Полупан І.Б.

 

Мета: закріпити вміння дітей упізнавати і називати за зовнішнім виглядом

фрукти, закріпити їхні назви та слова назви ознак (яблуко, груша,

апельсин, лимон);

вміння дітей за вказівкою вихователя розкладати готові форми на

аркуші:

вправляти в називанні кольорів(червоний, жовтий, оранжевий);

сприяти розвитку координації рухів, загальної і дрібної моторики,

розвитку уваги, мови й уяви;

виховувати інтерес до образотворчої діяльності, охайність,

самостійність при виконанні роботи;

створення позитивного емоційного настрою в групі.

Матеріал: конверт з листом, киця іграшка, муляжі фруктів, кошик, силует

кошика, силуетні зображення овочів, похила дошка, дуга.

 

1.Психологічна установа на заняття по Желєзновой Є.С.

2.Сюрпризний момент (з’являється лист).

Вихователь: подивіться малята до нас прийшов лист від киці, він не простий, а чарівний, щоб його відкрити нам треба на нього подути. (Діти дують на конверт з листом, лист відкривається.)

Вихователь: Любі малята! Запрошую вас у гості до мене у фруктовий сад. Киця. (Діти йдуть у садочок.)

А тепер послухайте уважно слова. Намагайтеся рухатися дружно. Не переганяйте один одного.(Йдуть по похилій дошці.)

Зашагали ножки: топ-топ-топ,

Прямо по дорожке:топ-топ-топ,

Ну-ка, веселее; топ-топ-топ,

Вот как мы умеем: топ-топ-топ.

Побежали ножки по дорожке,

Убегают, убегают

Только пяточки сверкают.

Вих-ль: нарешті ми і в садочку, а ось і киця. (Вих-ль показує дітям іграшку кицю, діти трогають ії, вітаються з нею.)

Вих-ль: киця чому ти така сумна? Що сталося?

Киця: Я вас так чекала, хотіла приготувати вам гостинці, але не встигла їх зібрати.

Вих-ль: покажи киця,що ти нам приготувала. (Діти йдуть з кицею в глибину саду проповзаючи через дугу.)

-Малята, дивіться, що це? (Діти визначають назву фруктів, і по черзі називають їх і кладуть у кошик.)

Вих-ль: а якого кольору яблуко, апельсин, груша, лимон? (Діти по черзі називають колір фрукта що показує вихователь.)

-Діти, а давайте назвемо апельсин, яблуко, грушу, лимон одним словом.

Разом: овочі.

Киця: діти, я вам дуже вдячна за те що ви мені допомогли, а зараз я хочу з вами пограти.

Пальчикова гра «Пташка».

Вих-ль: киця дякуємо тобі за цікаву гру і на згадку про нас ми хочемо теж зробити тобі подарунок. Діти давайте пройдемо до столу та зробимо кошик з овочами.

-Малята, ми киці допомогли, пограли з нею, а зараз нам вже пора повертатися у дитячий садок. Киця, ми ще прийдемо до тебе в гості (діти прщаються і уходять).

 

 

Конспект заняття на тему:

«Подорож на чарівному потязі».

Вихователі ДНЗ №71 Давидова О.Є. Кахнюк А.М.

Програмний зміст: Формувати вистава про різні види транспорту; вправляти в умінні називати зображені предмети, виділяти їхні деталі; закріпити виразну, тривалу вимову звуку [в]; учити регулювати силу голосу, відповідати на поставлені питання дорослого; розуміти й правильно виконувати завдання вихователя. Учити розрізняти три основні кольори: червоний, жовтий, зелений; співвідносити предмети по кольору; складати ціле із частин. Учити малювати предмети круглої форми прийомом нарощування плями від крапки. Розбудовувати зорову пам'ять, увагу, дрібну моторику рук, спостережливість.

Матеріал: Ілюстрації із зображенням різних видів транспорту (легкова машина, вантажівка, корабель, літак, паровоз із вагонами, автобус), подушечки із квасолею, мотузка, гімнастична лава, обруч, кольорова мозаїка, кольорові цебра, гуаш чорного кольору.

Хід заняття.

Ігровий момент: Вихователь показує іграшковий паровоз із вагончиками.

 

- Діти, до нас у гості приїхав чарівний паровоз. Подивіться, як він приїхав? (на підлозі виложена залізниця).

Паровоз приїхав по рейках.

-Діти, як гуде паровоз? ( в-в-в)

-А що в паровоза є? (колеса, вікна, двері)

-Колесо одне чи багато? (багато)

-Хто їздить на паровозі? (діти, дорослі)

Вихователь звертає увагу на вагончики. Усі вони однакові і їдуть один за одним. Уточнюємо, навіщо паровозу багато вагончиків (можна покатати багато діточок, дорослих).

Проводимо д/гру «Поклич паровоз». Вихователь ховає за спину іграшку-паровоз і пропонує покликати паровоз « в-в-в» голосно й тихо.

-Діти, займайте місця у вагончиках, ми відправляємося в подорож. Ми поїдемо далеко, будемо дивитися у вікна. Якщо зупинимося в дорозі, будемо давати сигнал гудком: « В-В-В!»

Проводиться рухлива гра «Паровоз» - діти будуються в колону по-одному, кладуть руки на плечі один одному. Під музику паровоз відправляється в подорож. Вихователь проговорює вірш:

 

Набирает поезд ход,

Машинист глядит вперёд.

Держимся мы друг за друга,

И никто не отстаёт.

 

Загудел паровоз: У-у-у!

Он вагончики повёз.

Чох-чох, чу-чу!

Далеко я укачу.

Перша зупинка – «Гараж для машин»

Проводиться д/гра «Збери машину». Вихователь звертає увагу дітей на те, що машини поламалися, їх треба зібрати. На столику лежать розрізні картинки, необхідно скласти із частин ціле зображення машин ( робота з підгрупами). Виконавши завдання, діти знову будуються потягом.

Друга зупинка – «Перехрестя»

 

Проводиться мовна гра з рухами «Що літає, пливе, їздить». Вихователь звертає увагу на іграшковий транспорт (паровоз, літак, машина, корабель). Можна показати на мольберті картинки із зображенням цього транспорту.

-Діти, машини не знають, як їм рухатися далі, давайте допоможемо. (вихователь показує літак)

-Що це? (літак)

-Що вміє робити літак? (літати)

-Де літає? ( по небу)

 

Швидкокрилий літак

Відправляється в політ.

 

(діти розводять руки в сторони, імітують гудіння мотора, проговорюючи звук « в-в-в»)

Ті ж питання вихователь задає, показуючи іграшки (картинки) кораблика, паровоза, машини; розповідає короткі вірші про кожний. Діти рухами й звуками показують названий транспорт

 

Загудел паровоз,

Он вагончики повёз.

 

Нас домой быстрей трамвая

Мчит машина легковая.

Плыл кораблик по волнам,

Парус рвался к облакам.

 

 

Після гри діти стають «паровозиком».

 

 

Третя зупинка – «Зелена галявинка»

 

Вихователь звертає увагу дітей на те, що вдалині видніється зелена галявинка, на якій росте багато гарних квітів.

-Діти, давайте трошки відпочинемо, сходимо на галявинку й зберемо квіточки. Але для того, щоб потрапити на галявинку, потрібно пройти по хвилястій доріжці, через болото по купах.

Пройшовши всі перешкоди, діти повинні зібрати квіточки (велика мозаїка) і розкласти їх по цебрах того ж кольору (проводиться д/гра «Різнобарвні квіточки»).

Назад у поїзд діти вертаються по «містку» (ходьба по гімнастичній лаві).

 

Четверта зупинка – «Дорога»

 

Проводиться колективна робота з малювання. На столику аркуш ватману, на якім намальована довга дорога із приклеєними зразками машин без коліс.

 

-Діти, чому машини не їдуть? (немає коліс)

-Давайте машини поремонтуємо – намалюємо колеса. (діти домальовують колеса методом нарощування плями від крапки)

 

Виконавши завдання , діти стають паровозиком і відправляються назад.

 

 

Література,

за допомогою якої

вихователі зможуть

успішно організувати

Свою роботу

 

Законодавча та нормативно-правова база: - Закон України "Про освіту" №1060-XII, із змінами вiд 11 червня 2008 - Закон України "Про дошкільну освіту" №2628-III, із змінами вiд 1 січня 2009 р. - Базовий компонент дошкільної освіти України- Базова програма розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" - „Підбір і використання іграшок для дітей дошкільного віку в дошкільних навчальних закладах».Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України від 18.07.08 № 1/9-470. - Організація освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році Лист МОН 1/9-393 від 10.06.09 року - "Планування роботи в дошкільних навчальних закладах". Лист МОН від 03.07.2009 N 1/9-455 - "Про організацію роботи з дітьми дошкільного віку у 2010/2011 навчальному році" Лист МОН від 18.08.10 № 1/9-570

Методичні посібники:

Ванта С.М. Перспективний план розвивально-виховної зайнятості дітей раннього віку + практичний матеріал.

Містить орієнтовний навчальний план за лініями розвитку, орієнтовний розклад занять та програмовий зміст, допоможе розвинути в дошкільників різні форми активності та оптимальні моделі основних видів діяльності.

 

 

Кльось О. Й., Демків М. В. Перспективне планування освітньо-виховної роботи в ДНЗ: Перша молодша група/ Упоряд. О. Й. Кльось, М. В. Демків. — Тернопіль—Харків: Видавництво «Ранок», 2011. — 64 с.

Посібник містить перспективне планування освітньо-виховної роботи для першої молодшої групи ДНЗ відповідно до вимог Базової програми роз­витку дитини «Я у Світі». Для вихователів дошкільних навчальних закладів.

 

Олійник Л.М. Романюк І.А. Я працюю з малюками.Ранок . 2007

Орієнтовне щотижневе тематичне планування навчально-виховного процесу , форми

роботи та види діяльності в режимі дня.

 

Рудік О.А. Планування навчально-виховної роботи з дітьми раннього віку /Упор. О. А. Рудік. — X. : Вид. група «Основа», 2010. — 224 с. — (Серія «ДНЗ. Вихователю»).

У посібнику запропонована система планування навчально-виховної роботи з дітьми раннього віку та наведені можливі варіанти організованих колективних занять з логіко-математичного, мовленнєвого розвитку та образотворчого виховання, спрямованих на реалізацію завдань, визначе­них Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Чітко визначена мета планування за сферами життєдіяльності з ура­хуванням завдань ліній розвитку, інтегрований підхід та методичні орієн­тири допоможуть раціонально, ефективно організувати, змістовно напо­внити життєдіяльність дітей, враховуючи їхні потреби, життєвий досвід та інтереси.

Посібник рекомендований вихователям дошкільних навчальних закладів.

І Сухар В.Л. Розробки занять по програмі «Зернятко». Осінь— Зима. /Упор; В. Л. Сухар. - X.: Веста: Вид-во «Ранок», 2009. - 192 с. - (Програма розвитку).

Запропонований збірник міститъ конспекти занять за програмою «Зернятко» для дітей першої молодшої групи дитячого дошкільно-виховного закладу. Видання охоплює навчалышй перюд із вересня по січень включно.