Будь чистим і охайним. Правила особистої гігієни

Мета: Ознайомити учнів із поняттям «гігієна», з однією з вимог гігієни – чистотою; про те, що чистота є однією з умов формування , збереження та зміцнення здоров‘я, переконати учнів у необхідності виконувати вимоги особистої гігієни; розвивати у учнів знання елементарних правил гігієни, гігієнічні навички, вміння робити власні висновки, узагальнення; виховувати у учнів санітарно – гігієнічні навички.

Обладнання: гребінець, мило, зубна щітка, носовичок, рушник; портфель в який учні складають речі особистої гігієни; вологі серветки, дзеркала, палички для чистки вух; малюнок телевізора, корабель, острови, лялька з одягом, малюнки тварин.

Хід уроку

І.Організація початку уроку.

1.Привітання

- Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

- Добрий день!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку.

1. Розповідь учителя про чистоту ,як основну вимогу особистої гігієни.

- Про чистоту , хто всюди дбає,

Завжди здоров ‘я добре має.

І настрій в того просто гарний,

І в світі він живе не марно.

- Слово «Гігієна» - здоровий спосіб життя. Одна з головних вимог гігієни – чистота. Народна мудрість говорить « Чистота запорука здоров ‘я». Щоб бути здоровим , треба щодня бути чистим і охайним.

2) Гра – подорож по річці « Охайність»

- Діти, сьогодні ми з вами помандруємо по річці « Охайність» на кораблі і зупинимось на кожному з островів , що нам зустрінуться. Ми дізнаємось з вами про речі, які належать до предметів індивідуального користування, як доглядати за зубами, вухами, носом, очима, нігтями, шкірою, волоссям.

а)Відгадування загадок.

- Щоб стати пасажирами корабля треба нам відгадати загадки:

1.Білих 30 зубчиків для кучерів і чубчиків

По голівці ходять – волосся в порядок приводять. ( Гребінець)

2.Гладеньке, запашне,

Миє чистенько,

Треба, щоб у кожного було,

Що , малята ? ( мило)

3. Я - невтомна трудівниця, мені вірять люди,

Хто зі мною поведеться – той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримаю в домі. Справу знаю чітко,

Вам ім ‘ я моє знайоме, бо зубна я ….. ( щітка)

4. Ліг в кишеню і вартую

Плаксі, реві та бруднулі

Витру вранці струйки сліз,

Не забуду і про ніс ( носовичок)

5. Я - маленька полотнинка,

Випрана дбайливо.

Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.

Я до щічок, до голівки притулюсь ласкаво,

Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.

Я не гість – хазяїн в домі,

І лежати я не звик

Вам ім’я моє відомо, пригадайте я … ( рушник)

Б) Бесіда про предмети індивідуального користування.

- Діти, гребінець, мило, зубна щітка, носовичок, рушник, зубна паста - належать до предметів індивідуального користування. Кожен з вас повинен мати ці предмети і сам користуватися ними. ( предмети повісити на дошку)

- Діти . ви розгадали загадки , тому ми можемо з вами вирушати в подорож.

В )Подорож до острова № 1 « Догляд за руками, тілом і волоссям»

- Діти , беремо наш кораблик і пливемо до першого острова. Наш перший острів називається - « Догляд за руками, тілом і волоссям».

- Діти, я вам роздаю вологі серветки. Витріть свої руки.

- Подивіться на чисту серветку і на ту, що тільки витерли руки.

- Що ви бачите?

- Діти, ми повинні постійно стежити за чистотою рук. Прийшовши до школи ми з вами за все беремося: торкаємося руками до ручки від дверей, відвідуємо туалет. Тому на ваші руки можуть потрапити мікроби. Ні в якому разі не беріть руки до роту, а постійно слідкуйте за чистотою рук.

- Давайте уявно покажемо, як треба мити руки:

1. Треба спочатку закотити рукава вище ліктів.

2.Відкрити не сильно кран і намочити руки.

3. Взяти мило і намилити руки.

4. Покласти мило.

5. Миємо руки : треба, щоб вони перекочувались одна по одній, як санчата з гори: то права з’ їжджає по лівій, то ліва по правій. Потім треба покласти долонька до долоньки і потерти. А вже після цього сполоснути і витерти.

- Діти, а як часто ви підстригаєте нігті на руках? Ногах?

- Отже,

1) Руки треба мити з милом після відвідування туалету, ігор з тваринами, якщо ви звідкись прийшли, після брудної роботи.

2)Нігті на руках слід підстригати 1 раз на тиждень, а на ногах – 1 раз у два тижні.

3)Ніколи не гризіть нігті.

- Своє тіло ми повинні мити кожного дня. Наша шкіра повинна бути завжди чистою. Приймати ванну ми повинні 1 раз на тиждень. Своє волосся необхідно мити в міру забруднення, прочісувати власним гребінцем або щіткою 2-3 рази на день. Зачіски у дівчаток і хлопчиків повинні бути зручними і охайними.

- Запам ‘ятайте: користуватися чужим гребінцем, заколками , головними уборами – заборонено.

Г)Подорож до острова № 2 «Догляд за зубами»

- Беремо кораблик і пливемо до другого острова « Догляд за зубами».

- Діти, розгляньте свої зуби перед дзеркалом.

- Між зубами є багато нерівностей. У НИХ ЛЕГКО ЗАТРИМУЮТЬСЯ ЧАСТОЧКИ ЇЖІ.

- Діти, як називають лікарів, які лікують зуби?

- Отже, дот нас в гості завітав лікар – стоматолог.

1)Чистити зуби треба вранці та ввечері перед сном.

2)На зубну щітку видавлюємо трішки зубної пасти.

3)Рухами знизу – вгору чистять нижні зуби, зверху – вниз – верхні зуби. Коловими рухами щітки чистять зовнішню і внутрішню поверхні кутніх зубів.

4)Коли почистите зуби, щітку вимийте з милом і поставте сушитися догори щетиною ( показує)

5)Ніколи не чистіть зуби чужою щіткою.

6)Після вживання їжі слід полоскати рот теплою водою.

7) Не колупайтеся між зубами металевими предметами.

8)Зубну щітку змінюйте 4 рази на рік.

9)Два рази на рік треба приходити в лікарню і перевіряти зуби.

На цьому наше заняття закінчене і ми продовжимо наступного вівторка!

- Дякую за увагу!!!