Основні методичні підходи до визначення диференціації

- поєднання індивідуальних та колективних методів навчальної роботи

- відкритість, зрозумілість рівня обов'язкової роботи.

- недопустимість ототожнювання рівня викладання і вимог до результатів навчання (рівнева диференціація здійснюється за рахунок того, що пропонуючи однаковий обсяг матеріалу та орієнтують їх на різні рівні вимог для його засвоєння).

Рівень обов'язкових результатів буде різним для даного предмета в залежності від обраної складності (А), (В), (С). Це дасть змогу кожному учневі самому обрати для себе той рівень, на якому він буде засвоювати навчальний матеріал та звітуватись про це засвоєння перед вчителем і класом.

- орієнтація контролю та оцінювання навчальної підготовки учнів на перевірку результатів. (для контролю знань учням пропонують завдання різного рівня складності; позитивні оцінки повинні виставлятися за досягнення певного рівня підготовки).

Ефективною формою організації контролю знань є залікова система

 

 

Розробити та обґрунтувати фрагмент нестандартного уроку з фаху (урок-КВК, урок-диспут, урок-твір. урок-винахід, урок-консиліум і ін.).

Основною формою навчання є урок. Уроки бувають різних типів:засвоєння нових знань, формування умінь і навичок, застосування знань умінь та навичок, узагальнення і систематизації, перевірки і корекції, комбінований та нестандартний уроки.

Цікавими для теорії і практики є власне нестандартні уроки. Суть їх полягає в такому структуруванні змісту і форм, яке викликало б насамперед інтерес в учнів і сприяло їхньому оптимальному розвитку і вихованню. До нестандартних уроків слід віднести інтегровані, між предметні, театралізовані, уроки з різновіковим скалдом учнів та ін..

Урок-КВК.Кожен учитель прагне зацікавити учнів предметом, що від викладає. Тут на допомогу вчителеві приходять нові типи нестандартних уроків. Уроки КВК - це розкриття змісту уроку через гру. Підготовка до КВК потребує порівняно мало часу і мінімум обладнання, яке знайдеться в кожній школі. Учні обирають двох капітанів, набирають команди, ведучих, журі (3-5 чоловік). На уроках КВК перевірка знань, умінь, навичок чергуються з фізичними вправами та розвагами, що дозволяє уникнути втоми, нудьги.

Мета: через гру, яка стимулює краще вивчення теми розвинути творче мислення учнів, вміння спілкуватися. Виховувати почуття дружби, колективізму.

Етапи підготовки і проведення виховного заходу.

Етап 1 - планування виховного заходу. На даному етапі йде підбір питань, завдань для заходу, місця і часу проведення.

Етап 2 - вибір мети. Мета даного заходу підібрана таким чином, щоб не тільки можна було розвивати логічне мислення, але й виховувати дружелюбність та взаєморозуміння.

Етап 3 - організація діяльності учнів. Учні раніше були попереджені про проведення заходу.

Етап 4 - проведення заходу. Захід проводиться у формі змагання. Завдання, що ставляться командам, містять елементи для розвитку логічного мислення.

Етап 5 - підведення підсумків.

Тема:

Мета:

Навчальна: навчання швидко знаходити вірну відповідь на поставлене запитання, а також логічно мислити при виборі відповідей.

Виховна: виховання почуттів дружби та взаєморозуміння.

Розвиваюча: розвивати спритність, творчої активності.

Тип уроку за дидактичними цілями:

Урок - КВК

Обладнання:2 аркуші паперу із словами, які повинні входити у кросворд (конкурс 2), 2 аркуші із буквами, із яких потрібно скласти якомога більше слів (конкурс 4)

Література(підручник):

Хід уроку:

І. Привітання вчителя.

ІІ. Проведення конкурсів.

Конкурс 1 «Візитка». Командам слід придумати назву, емблему, та девіз, а також слід обрати капітанів та придумати командам назву (Представлення команд) – 3 бали.

Конкурс 2 «Розминка». Вам необхідно дати правильні відповіді на поставлені запитання.(1 відповідь - 1 бал).

Конкурс 3 «Ерудит».

Ваше завдання -з поданих слів за 1 хвилину скласти кросворд. Чим більше перетинів у вашому кросворді - тим вищий бал (3 бали). Слова для кросворду: клавіатура, модем, дискета, байт, принтер, вінчестер, гігабайт, біт, сканер, процесор, форматування, інформатика, мегагерц, Інтернет.

«Конкурс каптанів» (Конкурс 4). Даний конкурс походить паралельно із попереднім. Капітани отримують запитання по черзі. (1 відповідь – 0,5 бала).

Конкурс 5. «Інтелектуальний марафон»

Із літер - а, о, е, і, у, и, н, с, д, г, р, л, т, б, к, ф, м - за 3 хвилини скласти якомога більше термінів з інформатики (букви можуть повторюватися). Оцінювання - додатково додаються 3 бали за найбільше слово, кожне слово – 1 бал.

ІІІ. Підведення підсумків та оголошення результатів.

Цей урок можна проводити в кінці вивчення теми (це дозволить більше заглибитись у саму тему) чи розділу (використати, як підсумок вивченого матеріалу)