IV. Актуалізація опорних знань

МОНМС України

Тернопільський національний педагогічний університет

Ім. Володимира Гнатюка

 

 

Кафедра математики

Та методики її викладання

 

План-конспект уроку з геометрії(8 клас)

на тему:

«Вписані та центральні кути»

 

Виконала студентка

фізико-математичного факультету

групи М-43 Чавалда Марина

Перевірила:

Вчитель: Смойльська Галина Євгенівна

Методист: Моховик Олександр Васильович

Тернопіль 2012

 

Урок № 18

Тема:вписані та центральні кути

Мета:домогтися засвоєння учнями змісту понять: плоский кут (у неявному вигляді), центральний кут, дуга кола, що відповідає дано­му центральному куту, градусна міра дуги кола, вписаний кут, — а та­кож засвоєння учнями змісту властивості вписаного кута (про вимірю­вання вписаного кута).

Формувати вміння:

· відтворювати зміст вивчених тверджень;

· знаходити на готовому рисунку вивчені поняття;

· виконувати правильні зображення вивчених понять заданим описом;

· розв'язувати задачі із використанням вивчених тверджень на обчис­лення градусної міри вписаних та центральних кутів.

Тип уроку:застосування знань, умінь та навичок.

Наочність та обладнання:готові рисунки на дошці, роздаткові матеріали –рисунки, комп’ютер .

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вступне слово вчителя, бесіда з учнями, повідомлення теми та практичних цілей уроку.

II. Перевірка домашнього завдання

Перевірка правильності виконання письмової частини домашньо­го завдання відбувається під час перевірки зошитів із виконаною до­машньою самостійною роботою. На уроці для зворотного зв'язку вчи­тель лише оголошує правильні відповіді (за необхідності видає учням правильні розв'язання для виконання роботи над помилками вдома).

ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Для розуміння логіки вивчення матеріалу (як це правильно заува­жують автори підручника) можна звернутись до схеми логічної побу­дови курсу геометрії 7 класу, а потім скласти відповідну схему для відображення логіки вивчення матеріалу у 8 класі. Результат може мати такий вигляд (див. схему).

Схема

 

Після усвідомлення учнями логіки вивчення матеріалу на наступні три уроки, вчитель має пояснити, що для вивчення випадків взаємного розташування чотирикутника відносно кола необхідні знання додатко­вого матеріалу (без його розуміння неможливе вивчення поняття чоти­рикутника, вписаного та описаного навколо кола).

Отже, метою уроку якраз і є вивчення понять, пов'язаних із кутами в колі, а також дослідження способів їх застосування на практиці.

IV. Актуалізація опорних знань

Для свідомого засвоєння учнями означення, властивості та спосо­бу доведення властивості центрального та вписаного кіл слід активізу­вати знання і вміння учнів щодо означення кола та властивостей то­чок, що належать колу; означення кута та властивостей вимірювання кутів; означення та властивостей зовнішнього кута трикутника; понят­тя кола, описаного навколо трикутника та його властивостей.

Виконання усних вправ

1.Продовжимо всі радіуси кола на одну й ту саму довжину (у бік, проти­лежний щодо центра). Яку лінію утворять їх кінці? Відповідь поясніть.

2.О — центр кола, АВ = ВС (рис. 1). Доведіть, що 1 = 2.

3.Назвіть на рисунку 2 найбільший кут.

4.Назвіть трикутники, для яких CDF є зовнішнім (рис. 3); BDF є зовнішнім.

5.У трикутнику ABC центр описаного кола лежить на медіані AD. Що можна сказати про цей трикутник?