Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары. Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты: 1. Қосу және азайту тәсілдерін тиянақтай түсу.

2. Сабаққа деген қызығушылықтарын артыру.

3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

119- беттегі №5 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

- Қандай тәсілдермен таныстық?

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:303 304 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Мысалдардың шығару тәсілдерін түсіндіреді.

76+8=84 84-6=78

70+(6+8) =84 (84-4)-2=78

(76+4)+4=84 70+(14-6) =78

№2

Отырып тұрды- 26(р) ? артық

Көтерілді-3(р)

Шешуі: 26-3 =23

Жауабы: Отырып тұрды 23 артық

Сергіту сәті .

4.Тақтамен жұмыс.

№4 Өрнек құрады, мәнін табады.

20+(12+8)=40

60+(а+7) мұндағы а=5; 60+(5+7)=72

50-(а-6) мұндағы а=13; 50-(13-6)=43

40+(а+8) мұндағы а=17; 40+(17+8)=55

№5

1 онд.8 бірл+ 2бірл= 2онд 2 онд –2бірл= 1 онд. 8 бірл

2 онд.8 бірл+2 бірл= 3 онд 3 онд –2бірл= 2 онд. 8бірл

Кім жылдам?ойыны: (Тиісті таңбаларды қойып шығу керек)

 

8 6 12 39 37 9 = 20

 

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 121 бет № 6

«Бекітемін»

С.Х.Алишева

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары

Ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді қайталау,тиянақтау.

2. Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту.

3. Алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

121- беттегі №6 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 305 306 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1,2

(ауызша орындалады)

№3

Қалам-40(т)

Дәптер-?30(т) арзан Сызғыш сонша ?

Шешуі: 40+(40-30)+10=60

Жауабы: дәптер 10(т), сызғыш 10(т), барлығы 60 теңге

3.Сергіту сәті . Саусақпен мұрынды қысайық

Әншіге біраз ұқсайық,

Әрбір сөздің дыбысы,

Қандай екенін ұғайық.

№4

3м 5дм+2дм=3м7дм 82см-40см =42см

7см+8см=10дм 5см 6дм 7см-5см = 6дм 2см

6дм 7см-5см =6дм 2см 36см+40см=76см

1дм 5см-9см=0дм 6см

№5 Математикалық диктант

а)9онд.3бірл(93); 9онд(90); 9 бірл(9); 9онд.9бірл(99);3онд(30); 3бірл(3); 3онд.3бірл(33);

ә) 9ондық пен 3 ондықтың айырмасына тең болатын сан.

3 бірлік пен 3 бірліктің айырмасына тең болатын сан.

б) Жетпіс; жүз; бес; сексен алты;тоқсан тоғыз.

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 123 бет № 6

 

№3

Қалам-40(т)

Дәптер-?30(т) арзан Сызғыш сонша ?

Шешуі: 40+(40-30)+10=60

Жауабы: дәптер 10(т), сызғыш 10(т), барлығы 60 теңге

Отырып тұрды- 26(р) ? артық

Көтерілді-3(р)

Шешуі: 26-3 =23

Жауабы: Отырып тұрды 23 артық

№2

1күні-20(қ)

2күні- ? 5(қ) артық 3күні -?сонша

Шешуі: 20+(20+5) =45

Жауабы: 3күні 45(қ)

№2

I – 32(қ)

II – 8(қ)

Әшекейленді – 7 Шешуі: (32+8)-7=33

Әшекейленбеген - ? Жауабы: әшекейленбеген 33 қорап

№4 Есепті шығарады.

Қалам- 60 (т)

Дәптер -? 30(т) арзан ? теңге

Шешуі: (60-30)+60=90

Жауабы:барлығы 90 теңге.

№4

Ересектер-13

Балалар-? 49 артық ?

Шешуі: 13+(13+49)=75

Жауабы: барлығы 75 адам

№5

Таба нан – 8 Таба нан – 8

Тоқаш -12 ? артық Тоқаш -12

Шешуі: 12-8=4 Жеді- 5 Шешуі: (12+8)-5=15

Жауабы: 4 артық Қалды-?

Бекітемін:

Күні:12.01.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау.Үшбұрыштың периметрін табу.

Сабақтың мақсаты: 1. Әр түрлі бұрыштардың периметрін табуды қайталау.

2. Оқуға деген қызығушылықтарын артыру.Ойлау қабілеттерін

дамыту.

3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

123- беттегі № 6 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

- Периметрді қалай табамыз?

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – әр түрлі бұрыштардың периметрін табуды қайталау

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 307 308 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

а) Кесінділердің ұзындықтарын есептеп шығарады.

ә) Ұшбұрыштың периметрін табады.

Р=2см+3см+4см=9см

№2 Төртбұрыштардың әрқайсысының периметрін табады.

№3

Қарындаш -20(т)

Қалам- ?60 (т) қымбат ?

Шешуі: (20+60)+20=100

Жауабы: барлығы 100 теңге.

Сергіту сәті .

№5 Математикалық диктант

а) 8онд.5бірл(85); 8онд(80); 8 бірл(8); 5онд(50); 5бірл(5); 5онд.0бірл(50);

ә) 8ондық пен 5 ондықтың айырмасына тең болатын сан.

8 бірлік пен 3 бірліктің айырмасына тең болатын сан.

б) 9 онд пен 7 бірл қосындысына тең болатын сан. 3онд пен 8 бірл қысындысына тең.

Жасыл қоршаудағы есепті шығару.

Р= 4см+2см+1см+3см+6см=16см

 
 


VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 125 бет №4

Бекітемін:

Күні: 28.12.2015ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау.Тік төртбұрыштың периметрін табу

Сабақтың мақсаты: 1. Тік төртбұрыштың,шаршының қабырғалары ұзындықтарын өлшейді және олардың периметрін табады.

2. Ойлау қабілеттерін дамыту.

3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

125- беттегі №4 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты –өткенді тиянақтау,тік төртбұрыштың периметрін табу.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:309 400 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Фигуралардың қабырғаларын өлшеп,периметрлерін табу.

P= 1+3+1+3 =8см

№2 Периметрін табу

Ұз -20м ені -10м Р=?

Сергіту сәті .

4. Дәптермен жұмыс

№3 Р-?

Ұз-3см ені-2см,ені-5см

Р= 3+2+3+2=10см P= 3+5+3+5= 16см

Зіндік жұмыс

№5

/8+7/+25= /50-25/+15= 60+/12+8/=

60-/7+7/= /13+37/-24= 70-/14+26/=

40+/2+9/= /70-43/+23= 40+/16+34/=

Топпен жұмыс

Теңдеулерді шешу

60-х=23 15+x=25 x-16=44

Суретпен жұмыс

Балапанға көмектес: /17 8/ ... = 15

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 126 бет №4

 

Бекітемін:

Күні: 29.12.2015ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау.Үшбұрыштың периметрін табу

Сабақтың мақсаты: 1. Бір және екі амалмен шығарылатын есептерге кері есептер құрастырады және шығарады,теңдеулерді шешу әдістерін түсіндіреді,жаңа көпбұрыштың ұзындықтарын өлшейді және оның периметрін табады.2. Ойлау қабілеттерін дамыту.3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

126- беттегі № 4 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – үшбұрыштың периметрін табу

IV. 1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 100

№1 Қабырғаларын өлше.Периметрін тап.

№2 Үшбұрыштардың периметрін тап.Екі фигурадан құрастырылған төртбұрыш-тардың периметрін тап.

2. Оқулықпен жұмыс.

№3

Р= 30+30+30=90см=9дм

3.Сергіту сәті . Саусақпен мұрынды қысайық

Әншіге біраз ұқсайық,

Әрбір сөздің дыбысы,

Қандай екенін ұғайық.

4. Өзіндік жұмыс

№4

59*60 5дм9см*6дм0см 9*10

74*71 7дм4см*7дм1см 99*100

86*59 86см*59см 999*1000

Суретпен жұмыс

№6 Неше бала асық алды?

Тақтамен жұмыс

Сурет-5 сонша шар барлығы-?

Жалауша-25

Ш: /5+25/5++25=60

Жауабы: 60 әшекей