Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты: 1. Осы уақытқа дейін оқыған негізгі материалдарды қандай

деңгейде игергендерін анықтау.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу

ә) дайындығын қадағалау

б) психологиялық дайындық

Ұзын қанат инелік,

Инелікке тимелік.

Ұшақты біз жасадық,

Инеліктен үйрендік,

Зу-зу, зу-зу, зу-зу.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

Мақсат қою

Мақсатымыз- білім алу

Міндетіміз – еңбектену

Еңбектену арқылы бестікке қол жеткізу.

V. Сабақты бекіту:

 

Нұсқа 2 – нұсқа

1. Мысалдарды орында:

38+40 75-32 76-30 42+36

70-6 63+27 63+7 80-46

43+8 100-43 96-8 52+42

Теңдеуді шеш

 
 


х+27=43 63+х=36

65-х=18х-63 =25

3. Мәселе есеп:

Оқушылар мектеп бағына 18 қайың, Спорт залында 12 бала волейбол және 10

23 қарағаш, және қайың мен қарағаш бала шахмат ойнады. Спорт залда қанша

қанша болса сонша жеміс ағаштарын бала болса сонша бала аулада футбол ойнап

отырғызды.Жеміс ағашы неше? жүр. Неше бала футбол ойнады?

4. Ойлан, тап:

Еркін өлшеммен тік төртбұрыш сал, Еркін өлшеммен шаршы сал,

оның периметрін тап. оның периметрін тап.

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: Қайталау.

Бекітемін:

Күні: 16.02.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

175- беттегі №3,6 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.2)Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтай түсу.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:705 706 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

алма-48кг

Сатылғаны- ?

алмұрт-40кг 100кг

Қалғаны -?

Шешуі:100-(48+40)= 12

Жауабы:сатылды 88кг, қалды12кг.

№2

Түске дейін-30кг Түске дейін-23кг

Түстен кейін-? 7кг кем ? Түстен кейін-? 7кг артық ?

Шешуі:(30-7)+30=53 Шешуі: (23+7)+23=53

Жауабы: барлығы 53кг Жауабы: барлығы 53кг

3.Сергіту сәті .

№3,4 есептерді оқушылар тақтаға салыстырып шағарады.

№5

х+32=85 74-х=33 х-28=56

х=85-32 х=74-33 х=56+28

х=53 х=41 х= 84

53+32=85 74-41=33 84-28=56

85=85 33=33 56=56

№7

18+17=35 35-18=17 35-17=18

28+27=55 55-28=27 56-27=28

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 177 бет №6

Бекітемін:

Күні: 17.02.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Бірдей санды біртіндеп қосу

Сабақтың мақсаты: 1. Бірдей қосылғыштардың қосындысын табудың

мән-мығынасын ашу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

177- беттегі №6 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.2)Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Сабақ мақсаты- бірдей қосылғыштардың қосындысын табудың мән-мығынасын ашу.

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:707 708 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Сурет бойынша жұмыс ұйымдастыру.

2+2+2=6 2+2+2+2=8

№2

8=4+4 8=2+2+2+2 6 =3+3 6=2+2+2 10=5+5 10=2+2+2+2+2

№3

Т.қ-37(п)

А.қ-55(п) ?

Шешуі: 37+55=92

Жауабы: барлығы 92 парақ

3.Сергіту сәті .

V. Сабақты бекіту:

№4

18+18=36 36-18=18

28+28=56 56-28=28

№5

х-32=53 84-х=24 х+38=40

х=53+32 х=84-24 х=40-38

х=85 х=60 х= 2

85-32=53 84-60=24 2+38=40

53=53 24=24 40=40

№7

3см Р=3см+4см+3см+4см=14см

4см

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 178 бет №4,6

 

Бекітемін:

Күні: 18.02.2016ж

Математика