Сабақтың тақырыбы: Қайталау

 

Сабақтың мақсаты:1. Сандарды жазбаша қосу және азайту тәсілдерін қайталау.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу

ә) дайындығын қадағалау

б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

230-231 беттегі № 4. 7есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – өткенді қайталау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 849 850 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Есептерді салыстырады.

№2

453 435 543 534 345 354

№3

(381+619)-(456+344)=200

(1000-296)+(1000-794)=910

Сергіту сәті .

№4

х+397=1000-603 х+605=1000-395 1000-х=402+598

х+397=397 х+605=605 1000-х=1000

х =397-397 х=605-605 х=1000-1000

х=0 х=0 х=0

0+397=1000-603 0+605=1000-395 1000-0=1000

397=397 605=605 1000=1000

№5

5см Р=5см+5см+5см+5см=20см

 

5см

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы.

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 233 бет № 6.7

Бекітемін:

Күні: 11.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Сандарды оқу, жазу, салыстыру,жіктеу

Сабақтың мақсаты: 1. Білім, білік және дағдыларын тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту. 3. Ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

247 - беттегі №6. есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – өткенді қайталау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:300 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Әр жолдағы сандарды салыстырады.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100

100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000

№2 Сұрақтарға жауап береді:

  • Қандай сандарды бір таңбалы сандар деп атайды?
  • Қандай сандарды екі таңбалы сандар деп атайды?
  • Қандай сандарды үш таңбалы сандар деп атайды?

0, 10, 100 9, 99, 999

№3 №4

Сандарды цифрлармен жазады.

3.Сергіту сәті .

Бойды сергек тік ұста,

Емін-еркін тыныста.

Оң қолыңды соз алға,

Қол ұшына қара да,

Үшбұрыш сыз ауада,

Сол қол босқа тұрмасын,

Шеңбер жасап тынбасын

№5. 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67; 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544;

697, 698, 699, 701, 702, 703, 704; 799, 800, 801;

№6

7 жүзд.+5онд. +4бірл. =754 7 жүзд.+0онд. +4бірл. =704

7 жүзд.+5онд. +0бірл. =750 7 жүзд.+0онд. +0бірл. =700

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы.

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 250бет № 7

Бекітемін:

Күні: 12.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Шамалар. Салыстыру және өлшеу.

Сабақтың мақсаты: 1. Білім, білік және дағдыларын тиянақтай түсу.

2 Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

250- беттегі №7 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – өткенді қайталау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 400 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Ұзындық, масса, сыйымдылықтың өлшем бірліктерін атайды.

№2Ұзындықтың арақатынасын анықтайды.

1км=1000м 1м=100см 1000м=1км 100см=1м

1м=10дм 1дм=10см 10дм=1м 10см=1дм

№3Массаның арақатынасын анықтайды

1т =1000кг 1ц=10кг 1000кг=1т 10кг=1ц

1т=10ц 1кг=1000г 10ц=1т 1000г=1кг

3.Сергіту сәті .

. Қане қанат жазайық,

Қарлығашқа ұқсайық.

Қарлығашқа ұқсап па,

Ұшып, ұшып алайық.

№4

Өрнектеп жазады:

3м 9дм 8см=398см 3м 9дм =39дм 390дм=39м

№5

Өрнектеп жазады:

1т=100кг 9ц =90кг 300кг =30ц 2ц 500кг=250ц

№6

Уақыттың арақатынасын анықтайды.

1 ғасыр=100жыл 1тәул=24сағ 1сағ=60мин 1мин=60 с 100жыл =1ғасыр

№7

Сағатпен өрнектеп жазады.

1тәул.5сағ =29сағ 1тәул.15сағ=39сағ 1тәул.24сағ=48сағ

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы.

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 252 бет № 8 есеп

Бекітемін:

Күні: 17.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Кестелік қосу мен азайту

Сабақтың мақсаты: 1. Білім, білік және дағдыларын тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу

ә) дайындығын қадағалау

б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

252- беттегі № 8 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – өткенді қайталау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 500 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 №2 №3

Қосу мен азайтулардың жауаптарын ғана жазады.

3.Сергіту сәті . Бір, екі – еңкей,

Бүгілмесін тізең.

Үш-төрт шалқай

Иілмесін тізең.

Қолды көтер аспанға

Саусақты сөз, жасқанба.

№4

6+6=12 12-6=6 12-6=6

7+7=14 14-7=7 14-7=7

8+8=16 16-8=8 16-8=8

9+9=18 18-9=9 18-9=9

№5

Өрнек түрінде жазады, мәнін табады.

(7+8)-9=6 6+(4+3) =13

16-(3+6)=7 5+(14-8) =11

 

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы.

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 254 бет № 6

Бекітемін:

Күні: 17.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Кестеден тыс қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: 1. Білім, білік және дағдыларын тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

254- беттегі №6 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – өткенді қайталау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:600 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Амалдарды орындайды.

40+50=90 62+20=82 60+7=67

90-50=40 90-28=62 67-7=60

№2

Өрнектердің мәнін табады.

(30+90)-40=80 70-(20+50) =0 (50+6)-9=47

30+(80-20)=90 (60+40)-90=10 8+(65-5) =68

№3

Амалдарды орындайды.

3дм 2см+2дм 5см=5дм 7см 7см-(8дм 9см-8дм 6см)=4см

5дм 7см- 3дм 2см=2дм 5см (6дм 5см-5дм 5см)-3см=7см

3.Сергіту сәті .

№4 Мысалдарды баған түрінде жазады.

№5Өрнектердің мәнін табады.

(980-50)-630=0

(970-300)-20=650

№6

Жазбаша орындайды.

4м 2дм 5см+2м 3дм 4см=6м 5дм 9см

3м 2дм 7см+5м 5дм 9см= 8м 8дм 6см

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы.

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 255 бет № 6

Бекітемін:

Күні:19.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Есеп және оны шығару әдістері

Сабақтың мақсаты: 1. Білім, білік және дағдыларын тиянақтай түсу. 2.Логикалық ой-өрісін дамыту

3. Ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу

ә) дайындығын қадағалау

б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

255 - беттегі №6 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – өткенді қайталау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 700 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Қарбыз дәні-6кг Қарбыз дәні-6кг Қарбыз дәні-?кг

Қауын дәні-8кг ? Қауын дәні-?кг 14кг Қауын дәні-8кг 14кг

Шешуі: 6+8=14 Шешуі: 14-6=8 Шешуі: 14-8=6

Жауабы:барлығы 14кг Жауабы: қауын дәні 8кг Жауабы: қауын дәні 6кг

№2

I торда -3(ж) I торда -?2кем I торда -3(ж)

II торда-?2артық II торда- 5(ж) II торда- 5(ж) ?

Шешуі: 3+2=5 Шешуі: 5-2=3 Шешуі: 5+3=8

Жауабы: II торда 5(ж) Жауабы: I торда 3(ж) Жауабы: барлығы 8(ж)

3.Сергіту сәті . Секіреміз топ-топ,

Шапалақтап көп-көп.

Иiлемiз оңға қарай бiр,екi,үш,

Иiлемiз солға қарай бiр,екi,үш

№3

Қаздарға-200кг

Тауықтарға-100кг 800кг

Үйректерге-?

Шешуі: 800-(200+100) =500 (800-200)-100=500 (800-100)-200=500

Жауабы: үйректерге 500кг

№4 №5 №6 есептерді шығарады.

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы.

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 258бет № 7

Бекітемін:

Күні:24.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Алгебраның және геометрияның элеметтері

Сабақтың мақсаты: 1. Білім, білік және дағдыларын тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу

ә) дайындығын қадағалау

б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

258 - беттегі №7 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – өткенді қайталау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:800 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Суреттегі фигураларды атайды, оларды топтастырады.

№2

Суреттегі фигуралардың атауларын жанына нөмірлерін теріп жазады.

Тік бұрыштар: 2; 3 Сүйір бұрыштар: 4; 5; Тік төрт бұрыштар:9; 10

Төртбұрыштар: 6; 9; 10 Доғал бұрыштар: 1; 8 Шаршылар: 6

№3

2см Р=2см+6см+2см+6см=16см

3см

6см Р=3см+3см+3см+3см=12см

Сұрақтарға жауап береді.

3.Сергіту сәті .

№4

Жазулардың ішінен санды өрнектерді, әріпті өрнектерді, тура санды теңдіктерді, тура емес теңсіздіктерді топтап жазады.

№5

Өрнек құрастырады және оны шығарады.

№6

Теңдеулерді шешеді.

№7

Теңдеулерді шешеді.

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы.

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 7 мысал 261 бет

Бекітемін:

Күні: 10.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы.

Сабақтың мақсаты: 1. Осы уақытқа дейін оқыған негізгі материалдарды қандай деңгейде игергендерін анықтау. 2. Логикалық ой-өрісін дамыту. 3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу

ә) дайындығын қадағалау

б) психологиялық дайындық:

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Мақсат қою

Мақсатымыз- білім алу

Міндетіміз – еңбектену

Еңбектену арқылы бестікке қол жеткізу.

V. Сабақты бекіту:

1-нұсқа 2-нұсқа
1. Есепте. 42+30 84-40 (75-5)+20 62+3 45-23 64-(11-7) 13-7 6+8 8+(63-3) 74+20 56-56 30+(25 -20) 1. Есепте. 34+60 47-30 (56 - 6)+40 32+7 87-72 38-(11-3) 15-8 9 + 4 50+(64-60) 43+35 28-28 9+(97-7)
2. Есепті шығар. Спортзалда 30 қыз бала және 36 ұл бала болды. 40 бала кетіп қалды. Спортзалда неше бала қалды? 2. Есепті шығар. Дүкенге 36 қызыл шар және 40 көк шар әкелінді. 50 шар сатыл- ды. Неше шар қалды?
3. Өрнекті жаз жөне оның мөнін тап. 50 санына 16 мен 6 сандарының айырмасын қос. 3. Өрнекті жаз және оның мөні тап. 70 санына 23 пен 3 сандарының айырмасын қос.
4. Қабырғасы 4 см және 5 см бо- латын тіктөртбұрыш сыз. Пе- риметрін тап. 4. Қабырғасы 3 см және 6 см болатын тіктөртбұрыш сыз. Периметрін тап.
5. Теңдеуді шеш. а+20=45 х-5=20 56-Ъ=6 5. Теңдеуді шеш. а+30=56 х-7=80 38-b=8

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: Қайталау.

Бекітемін:

Күні: 18.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы.

Сабақтың мақсаты: 1. Осы уақытқа дейін оқыған негізгі материалдарды қандай деңгейде игергендерін анықтау.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу

ә) дайындығын қадағалау

б) психологиялық дайындық:

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Мақсат қою

Мақсатымыз- білім алу

Міндетіміз – еңбектену

Еңбектену арқылы бестікке қол жеткізу.

V. Сабақты бекіту:

1 – нұсқа 2 – нұсқа

1.Мысалдарды баған түрінде орында:

60-18 43-25 80-63 29+68

82-37 56+26 36+48 70-53

2. Салыстыру:

40+53 * 26+72 70-15 * 14+63 60+23 * 47+24 50-14 * 13+44

100-24 * 50+21 88+12 * 50+46 100-25 * 50+26 88-12 * 50+24

3. Р-?

9см кесінді сыз.Ол кесіндіні 2-ге бөл. 10см кесінді сыз. Ол кесіндіні 2-ге бөл.

Бір кесіндінің ұзындығы 5см болса, Бір кесіндінің ұзындығы 6см болса,

екінші кесінді неше сантиметр? екінші кесінді неше сантиметр?

4. Есепті шығару

Айнұрда 6 шоколад кәмпиті және Ағаш басында 4 кептер және 2-уі көп

2-і кем карамель кәмпиті бар.Айнұрда торғай отырды. Неше торғай отырды?

қанша карамель кәмпиті бар?

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: Қайталау.

Бекітемін:

Күні: 25.05.2016ж

математика

Сабақтың тақырыбы: Кестелік көбейту және бөлу.

Сабақтың мақсаты: 1. Білім, білік және дағдыларын тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

261- беттегі №7 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – өткенді қайталау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:800 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Қосуды пайдаланып,есепте:

6*3 6*2 7*4

6*4 7*3 7*2

№2

а = 1, 2, 4 болғанда 8:а өрнегінің мәнін тап.

№3 Теңдеулерді шеш:

а*2=10 2*х=10 а:2=5

3.Сергіту сәті .

№4 Салыстыру

0*7 * 0:7 0:6 * 0+6 1*9 * 1+9

0+5 * 0*5 8*0 * 8-0 2:2 * 2*2

№6

№7 Теңдеулерді шешу

Х*3 =9 9:х =3 х :3=3

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы.

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 262 бет № 5

Бекітемін:

Күні: 10.05.2016ж

Математика негіздері

Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыш пен шаршының қасиеттері

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: тіктөртбұрыш пен шаршының негізгі қасиеттері туралы білімдерін калыптастыру; фигуралардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтай отырып, фигураларды салыстыруға үйрету. Екі таңбалы сандарды оқи, жаза, салыстыра білуге үйрету.

2.Дамытушылық: шапшаң есептеу дағдысын,математикалық тіл байлығын дамыту; геометриялық фигураларды салыстыру, логикалық ойлау қабілетін,зейінін дамыту; есепті шығара алу дағдыларын дамыту

3.Тәрбиелік: ептілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: саяхат сабақ.

Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,талдау-жинақтау,рефлексия.

Сабақтың жабдықталуы,көрнекілігі: ИАТ ,электронды оқулық

Сабақтың барысы

1.Ұйымдастыру кезеңі.

3. Жаңа сабақ

1-тапсырманы орындау кезінде мұғалім окушыларды төртбұрыштардың ішінде барлық бұрыштары тік фигураның бар екенін, оның тіктөртбұрыш деп аталатындығы, ал кабырғалары бірдей болса, оның шаршы деп аталатындығы туралы корытындыны жасауға жетелейді.

Жаңа материалды оқып-үйрену.

Алдын ала кағаздан қиылып дайындалып койған тіктөртбұрыштар мен шаршылар окушыларға таратылады. Алдымен бұрыштардың барлығының тік екені көз мөлшермен немесе үшбұрышты сызғышпен тексеріліп алынады. Тіктөртбұрытардың карамакарсы қабырғаларының тең екендігін оны екіге бұктеу аркылы көреді, ары карай калған қабырғаларын да тексереді. Балалар «қарама қарсы қабырғалар» түсінігімен танысады. Осы іс-әрекет шаршымен де қайталанады. Қабырғаларының тең екендігін тек қарамақарсы қабырғалары арқылы ғана емес, диагональ бойымен бүктеу арқылы көрсету керек. Барлық қабырғалары тең және барлық бұрыштары тік немесе барлық қабырғалары тең болатын тіктортбұрыштың шаршыболатындығы туралы қорытынды жасалады.

Сөйлемдерді аяқта:

Тіктөртбұрыштардың барлық бұрыштары-------- .

Тіктөртбұрыштардың қарама-қарсы қабырғалары ------------ .

Шаршының ----------- қабырғалары ------------- .

№3.

Тіктөртбұрыш-6

Шаршы-8 ? фигура

Ш. 8+6=14

Ж: барлығы 14 фигура.

5. Сергіту сәті

Бойды сергек тік ұста,

Емін-еркін тыныста.

Оң қолыңды соз алға,

Қол ұшына қара да,

Үшбұрыш сыз ауада,

Сол қол босқа тұрмасын,

Шеңбер жасап тынбасын

4-есеп

Бірінші сынып оқушысында 7 оқулық, ал екінші сынып оқушысында...оқулық бар.

Есепті оқушы өзі сандық деректермен толықтырып ,сұрағын қойып шығарады.

6. Математикалық диктант(6-мысал)

Алпыс пен бестің қосындысы

Сексенді сегізге арттыр

Жетпіс пен төрттің қосындысы

Қырық жеті мен қырықтың айырмасы

Тоқсан жетіні жетіге кеміт

Алпыс бір мен алпыстың айырмасы

7. Топпен жұмыс.

1- топ. Төртбұрыш –тік бұрыштарды, 2- топ. Шаршы -доғал бұрыштарды, 3-топ. Тіктөртбұрыш –сүйір бұрыштарды, 4- топ. Көпбұрыш - сүйір бұрыштарды анықтайды.

Сабақты қорыту:

Бағалау. Үйге тапсырма: №6