ІІ. Порядок проведення основної частини заняття.

Усне опитування. Дискусійне обговорення зазначених питань. Письмова "десятихвилинка". Вирішення практичних завдань.

ІІІ. Порядок проведення заключної частини заняття.

Підведення підсумків роботи студентів на занятті. З’ясування ступеню засвоєння знань.

Задачі:

1.Дроздова вчинила позов до Свято-Миколаївської церкви про поновлення на роботі. В позовній заяві вона вказала, що працювала п'ять років співачкою в церковному хорі і була звільнена за п.1 ст.40 КЗпП України за скороченням штату, як на її погляд незаконно.

Суддя відновив їй в прийнятті заяви до розгляду в зв'язку з тим, що відповідно до п.3 ст.35 Конституції України церква відокремлена від держави і ці спори повинні розглядатись не судами, а виконавчими органами релігійних організацій.

 

2.Між громадянами Семеновим і Данилюком була укладена угода, згідно з якою Семенов зобов'язався з матеріалів Данилюка збудувати садовий будинок, а Данилюк - оплатити цю роботу. Під час виконання роботи Семенова було скалічено і йому встановили 2 групу інвалідності. Він звернувся до Данилюка з вимогою про відшкодування шкоди в розмірі втраченого заробітку. Після відмови в цьому, він звернувся з позовом до суду.

Чи підлягають вимоги Семенова задоволенню?

 

3.Ткаченко був виключений з членів будівельного кооперативу за неодноразові прогули. Не оскаржуючи виключення, він звернувся з вимогою про виплату за роботу у понадурочний час, оскільки на протязі десяти останніх місяців він працював по десять годин на добу з одним вихідним днем на тиждень. Голова кооперативу йому пояснив, що згідно з Правилами внутрішнього розпорядку, прийнятими загальними зборами членів кооперативу, робочий час в кооперативі становить 60 годин на тиждень. Тому вимоги Ткаченка безпідставні.

Чи підлягають вимоги Ткаченка задоволенню?

 

4.При перевірці районною прокуратурою виконання трудового законодавства на машинобудівному заводі було встановлено, що на підприємстві працюють особи, прийняті без згоди завкому профспілки. Також, до заводоуправління зараховані на роботу за сумісництвом три особи, в цехах працюють 12 підлітків у віці до 16 років, прийняті адміністрацією одноголосно. Крім того, начальник механозбірного цеху призначений на посаду всупереч заводському профспілковому комітету. Прокуратура вказала на допущенні адміністрацією порушення правил прийому на роботу і запропонувала усунути їх.

Як слід реагувати на пропозицію прокурора?

Якими правами володіє профспілковий орган при вирішенні питань, пов’язаних з підбором кадрів?

ІІІ. Порядок проведення заключної частини заняття.

Підведення підсумків роботи студентів на занятті. З’ясування ступеню засвоєння знань та оволодіння навичками.

ТЕМА №5. Правовідносини в по трудовому праву

 

Навчальна мета заняття: __засвоєння тами та закріплення отриманих знань шляхом вирішення практичних завдань________________________________________________.

Час проведення ___2____. Місце проведення __кабінет з трудового права________.

(кількість годин)

Навчальні питання:

1. Поняття трудових правовідносин.

2. Відмінність трудових правовідносин від суміжних правовідносин.

3. Суб’єкти трудових правовідносин.

4. Зміст трудових правовідносин.

5. Підстави виникнення, змінення та припинення трудових правовідносин.

Додаткові питання:

1. Праводієздатність суб’єктів трудового правовідносин.

Теми для рефератів:

1.Співвідношення трудових правовідносин з правовідносинами в суміжних галузях права.

ЛІТЕРАТУРА.

Основна література: 52-58.

Додаткова література:29, 186, 188, 189, 193, 194, 198, 211, 223, 224, 250, 261, 273, 278, 301, 305, 316, 323.

Хід заняття:

І. Порядок проведення вступу до заняття.

Ознайомлення з темою, цілями та завданнями семінарського заняття, з’ясування актуальності даної теми, її практичне значення. Зв’язок з попередніми та наступними темами.