І. Порядок проведення вступу до заняття. Ознайомлення з темою, цілями та завданнями семінарського заняття, з’ясування актуальності даної теми

Ознайомлення з темою, цілями та завданнями семінарського заняття, з’ясування актуальності даної теми, її практичне значення. Зв’язок з попередніми та наступними темами.

ІІ. Порядок проведення основної частини заняття.

Усне опитування. Дискусійне обговорення зазначених питань. Письмова "десятихвилинка". Заслуховування рефератів за вказаними темами. Розв’язання задач.

Задачі:

1.Бурильник шахти Лосєв отримав як спецвзуття шкіряні черевики, термін носіння яких 12 місяців. Через рік Лосєв вимагав дати йому нову пару черевиків, не дивлячись на те, що раніш йому було видане взуття, ще придатне для носіння.

Чи є підстава у вимозі Лосева?

 

2.Повертаючись додому з роботи, робітник Наумов зайшов на стадіон подивитись футбольний матч. Після закінчення матчу він. поспішаючи додому, при посадці у переповнений трамвай, пошкодив собі руку. Через тиждень, коли вийшов на роботу, Наумов вимагав складення акту про нещасний випадок і оплату лікарняного листка у розмірі 100% середньої заробітної плати.

Як бути?

 

3.Михайлов, працюючи сезонним працівником на будівництві, у березні 2007 р. отримав травму ока від рейки,, що упала із покрівлі. До цієї травми Михайлов вже був інвалідом 3 групи. Висновком МСЕК його знову визначено інвалідом 3 групи з втратою на 35% загальної і 55% професійної працездатності. Адміністрація відмовила у складанні акту про нещасний випадок у зв'язку з тим, що Михайлов є сезонним працівником і що він вже був інвалідом 3 групи. Ваша думка?

 

4.Інспектор управління Державного нагляду за охороною праці ознайомився з актами про нещасні випадки на заводі і виявив, що більшість актів оформлені неправильно. Не вказані причини нещасних випадків, не визначені заходи для усунення причин, а в тих актах, де про це сказано, відсутні відомості про виконання визначених заходів.

Що має зробити інспектор?

ІІІ. Порядок проведення заключної частини заняття.

Підведення підсумків роботи студентів на занятті. З’ясування ступеню засвоєння знань.

 

ТЕМА 15. Трудові спори

 

Навчальна мета заняття: ____ засвоєння тами та закріплення отриманих знань шляхом вирішення практичних завдань за темою__________________________________.

Час проведення ___4____. Місце проведення __кабінет з трудового права________.

(кількість годин)

Навчальні питання:

Заняття №1 (2 години).

1. Поняття та види трудових спорів.

2. Загальна характеристика порядку розгляду індивідуальних трудових спорів.

3. Комісії по трудовим спорам, їх організація (обирання), компетенція та порядок роботи.

4. Розгляд трудових спорів в судах та їх особливості.

Заняття №2 (2 години).

1. Порядок розгляду колективних трудових спорів (конфліктів).

2. Порядок виконання рішень і постанов КТС і суду з трудових спорів. Порядок виконання рішень і постанов про поновлення на роботі.

3. Порядок утворення, повноваження та строки дії примирної комісії.

4. Порядок утворення, повноваження та строки дії трудового арбітражу.

Додаткові питання:

1. Момент виникнення індивідуального колективного спору.

2. Відновлення на роботі та зміна формулювання підстав звільнення.

3. Сторони колективного трудового спору (конфлікту).

4. Формулювання вимог найманих працівників, профспілок.

5. Момент виникнення колективного трудового спору (конфлікту).

6. Послідовність розгляду та вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

7. Національна служба посередництва та примирення.

8. Страйк як спосіб вирішення колективного трудового спору.

9. Порядок його проведення страйку.

10. Підстави та наслідки визнання страйку незаконним.

Теми для рефератів:

1. Порядок розгляду спорів працівників міліції, прокуратури, суддів.

2. Порядок вирішення колективних трудових спорів.

3. Підстави та порядок проведення страйків. Відповідальність сторін за його порушення.

ЛІТЕРАТУРА.

Основна література: 9, 10, 46, 52-58.

Додаткова література:1, 7, 14, 32, 34, 67, 83, 167, 241, 247, 251, 276, 279, 294, 296, 314, 315, 331, 334, 339, 343.

Хід заняття: