Заняття 3

 

Мета: сприяння адаптації учнів 1-4 класів в оздоровчому таборі.

Завдання:

—зменшити тривожність дітей у перші дні перебування в таборі;

—допомогти дітям познайомитись один з одним;

— сприяти встановленню дружніх сто сунків.

Обладнання: велике серце з цупкого картону, маленькі паперові серця рожево го кольору (2—3 на кожну дитину), клей, м'яка іграшка — серце, кольорові олівці, фломастери.

Тривалість: 30-40 хв.

Хід заняття

Діти сидять за партами (якщо є мож ливість, краще посадити їх півколом на ки лимі).

Психолог. Зараз – літо, пора відпочинку. Три тижні перебування в таборі промайнуть дуже швидко, тому важливо познайомитись один з одним, знати, як звати всіх дітей в загоні.

Приємно, коли тебе називають по імені. Це означає, що тебе цінують, поважають, люблять. У мене в руках серце. Саме в серці людини знаходиться тепло, любов, друж ба. Я пропоную його вам...

Мене звуть Оксана Василівна (психолог передає м'яку іграшку-серце дитині ліворуч від себе, та називає своє ім'я й передає сер це далі.)

Намагайтеся запам'ятати імена своїх ровесників (для цього психолог голосно, чітко, емоційно повторює ім'я кожної ди тини).

Серце повернулося до мене. Зараз спро буємо перевірити, чи добре я запам'ятала ім'я кожного з вас. Якщо я не зможу прига дати, допомагайте мені, будь ласка (психо лог називає імена). Я сподіваюся, що ви також запам'ятаєте імена всіх присутніх.

Діти, а хто знає, як називають хорошу людину? (Ласкава, ніжна, розумна, доб ра...)

Так, дуже добре. А ще таку людину на зивають сердечною. Чому, як ви гадаєте? (Відповіді дітей.) Так, вірно. У такої люди ни добре, щире серце. Тепло та любов до інших йде від серця.

Покладіть руку на серце, послухайте, як б'ється ваше серце... Воно повне життя, доб ра, любові... Подивіться, що я вам принес ла (психолог повільно розкриває велике сер це з цупкого паперу й показує його дітям).

Ой, яке ж воно велике! Ми всі, мабуть, помістимося в ньому. Ви та ваші вихователі — тепер одне ціле, один колектив. Одне ось таке велике серце (серце розміщається у центрі дошки). Кожному з вас в ньому є місце. Зараз ви це побачите. Підійдіть, будь ласка, до своїх парт, приготуйте кольорові олівці або фломастери. Зараз я кожному з вас дам маленьке серце.

Намалюйте на ньому подарунок для дітей в загоні. Це можуть бути квіти, іграш ки, красива природа, візерунки... Можна просто намалювати веселе обличчя... (Діти малюють подарунки.)

Хто намалював, підніміть руку, я підійду до вас.(Психолог забирає у дітей та на клеює маленькі серця на велике серце. Вихователь також виконує це завдання.)

 

Діти, подивіться, що у вас вийшло. У ве ликому серці знайшлося місце для кожно го з вас. Знайдіть очима своє серденько, подивіться, скільки тут квітів, іграшок... Всі ці подарунки—для вас. А ось сонечко, по­смішки...

Колись, коли вам стане самотньо та сум но, пригадайте, що десь є велике серце, в якому є місце й для вас. Ми збережемо це серце.

А зараз — мій подарунок (психолог роз дає маленькі паперові серця). Ви можете намалювати на ньому все, що хочете. Й по дарувати його своїм близьким — мамі, та тові, бабусі, сестрі, другу. (Діти розмальовують подарунки..)

А тепер я пропоную вам пограти в гру «Об'єдналки».

Зберіться в одну групу ті, хто:

• сьогодні пив чай;

• любить гратися з іграшками;

• вміє читати;

• має звук «А» в своєму імені;

• знає, як звати його сусіда по парті;
• навчається у 1-А (2-Б) класі;

• любить ходити до школи;

• хоче мати багато друзів у класі.
Зараз я прошу підійти до мене, всіх, кому сподобалася наша зустріч (діти збирають ся біля психолога).

Подивіться, будь ласка, ще раз на серце вашого загону. Всю зміну воно висітиме тут, і ви завжди зможете знайти своє місце в ньому, особливо коли вам стане сумно, самотньо. Я сподіваюся, що невдовзі ви подружитеся зі своїми ровесниками, познайомитеся з вихователями, й цей відпочинок запам’ятається надовго.

На цьому наша зустріч закінчується. До побачення!

 

Примітка. Потрібно, щоб діти запам'я тали такі твердження:

• Я — частинка свого загону!

• У цьому серці знайшлося місце для кожної дитини загону, і для тебе та кож.

• Якщо тобі стане самотньо чи сумно, пригадай, що існує велике серце, в якому є місце саме для тебе.

• Я вірю, що я люблю, й мене люблять!

• Я дуже хороший!

 

Цикл занять з учнями початкової школи щодо підвищення рівня згуртованості загону