V.Читання казки вчителем вгодос.

Конспект уроку з

Позакласного читання 2 клас.

Тема: Опрацювання казок.

Мета: викликати у дітей інтерес до читання; розвивати читацькі навички, пам’ять, образно-аналітичне мислення, виховувати любов до книжки, охайність старанність.

Обладнання: ккнижкова виставка, книжка- колективка «Коза-Дереза», намальований паровозик, карточки, казка «Біла Ворона» (О.Ю.Демченко).

Хід уроку.

І. Організація класу до уроку.

Усміхніться сонечку:

«Здраствуй золоте»

Усміхніться до сусіда,

Його привітайте.

Хай сьогодні вкожне серце,

Наш урок додасть тепла.

І ми друзям посміхнемось,

Побажаємо добра.

ІІI. Мотивація навчальної діяльності.

-Дітки, сонечко своми промінчиками проклало рельси, по них до нас на урок приїхав чарівний паровозик. Ви помітили, що ванончиків у нього так само багато, як і учнів у нашому класі?

-Кожен з вас має свій вагончик у який ви будете складати карточки із назвами книжечок, які ви прочитали.

IV. Актуалізація опорних знань.

Розвязання завдань орієнтування в групі книжок.

- А де нам брати книжечки для читання?(у бібліотеці, магазині..)

- А ще нам в цьому допоможе наша книжкова виставка.

- Чи розглянули ви книги, які є на нашій вмставці?

- Які ви книжки там побачили?

- Назвіть книжки-збірки, книжки з одним твором.

- Назвіть книжки з оповіданнями.

- Виберіть книжки з казками. Яке у них оформлення, де розташований напис назви книжки і автора?

- Яка книжка із вибраних книжок з казками відрізняється від інших книжок з казками?(казка «Біла Ворона»)

- Чим ця книжка відрізняється від інших?(у неї є автор, а також вказане видавництво на титульці, у неї незвичне оформлення)

- Сьогодні на уроці ми прочитаємо цю книжку і ще одну-«Коза-Дереза».

V.Читання казки вчителем вгодос.

-Казку «Коза-Дереза» багато хто з вас чув. А цікаво про що казка «Біла Ворона».

Вправа «Мікрофон».

-Зараз ви у наш мікрофон висловите свою думку про, що ця казка.(діти висловлюють свої думки).

зараз я читатиму казку, а ви уважно слухайте і скажете чи збулися ваші сподівання.

VІ. Бесіда-роздуми про прочитане.

-Хто ж виявився насправді героєм оповідання?(про слонодинозебротама)

- А хто знайшов слонодинозебротама?(дівчинка – Матті, мавпочка – Чунга, слоник – Чанга, папужка – ахрих)

- З’єднайте стрілочками, як звали всіх героїв казки.

(на дошці два стовбчики слів)

 

Дівчинка Чунга

Слоник Тшико

Папуга Маппі

Мавпочка Чанга

Слонодинозебротам Ахрих

Черепаха Гурру

- Як друзі знайшли Тшика?(Коли шукали скарб)

- Чи можна Тшика назвати скарбом?

- Чому Тшика назвали слонодинозебротамом?( Бо він мав хобот слона, хвіст – динозавра, забарвлення, як у зебри)

- Чи сподобався вам зовнішній вигляд Тишка? Як би ви зреагували, якби побачили такого звіра?

- А як зреагували мешканці джунглів та Тшико?( Вони його відкинули)

- Хто допоміг Тишкові знайти впевненість у собі?( Черепаха)

- Що порадила черепаха Тишкові?( Робити добрі діла)

- Чи допомогла ця порада Тишкові?Як змінилось його життя?

- Як ви вважаєте чому казку назвали «Біла ворона»?

- Кого із героїв можна так назвати?

VI. Cамостійне дитяче читання вказаного вчителем твору(ІV)

- А зараз ви почитаєте самостійно казочку. ( Вчитель роздає книжки-колективки)

Перш ніж казочку читати

Треба правила вивчати

Вчитель читає правила правильного опрацювання книжки.

 

Памя’тка 1

Взявши в руку книжку, прочитай:

1) Заголовок;

2) Прізвище автора (якщо є);

3) Де і ким видана;

4) Розглянь ілюстації;

5) Хто художник.

Поміркуй

А) про що і про кого може йтися у книжці;

Б) чи хотілось би тобі прочитати.

- Діти, читаймо казку.

Діти читають казку ( Сильнішим учитель пропонує завчити на пам'ять )

VIII Вияв і оцінка якості самостійного читання.

Бесіда після прочитаного:

- Про кого казка?

- Назви дійових осіб. Хто тобі найбільше сподобався? Чому?

- Чого вчить ця казка?

- Де спочатку пила коза-дереза? Покажіть на малюнку.

- У чию хатинку влізла коза у лісі?

- Що сталося із Зайчиком?

- Хто приходив на допомогу Зайчику?

- Хто зумів вигнати Козу?

- Підберіть інтонацію до слів Рака, коли він виганяє козу.

- Підберіть інтонацію до слів Кози, коли вона виганяє зайчика.

- Чим закінчується казка? Чи подобається вам такий фінал?

- Уявіть, що ви потрапили у казку, як би ви допомогли зайчику?

( Перевірка хто вивчив слова кози чи рака)

IX Рекомендації до самостійної позаурочної діяльності з книжками.

- У казці у нас настраждав зайчик через неправильну поведінку кози. А знаєте, що і ми ведемо себе часом, як коза-дереза по відношенню до наших друзів книжок.

( Вчитель показує наддерту, пописану книжку)

- Послухаємо історію цієї книжки (Вчитель читає слова книжки)

« Ой я втекла від хлопчика, який мене бив і не беріг»

Я подерта, я потерта

Кінчики загнуті

Сторінки пом’яті

Він мене марнує

І зовсім не лікує

Я терпіти не маю сил

Та й подалась у світ блукати

Долі кращої шукати

- Діти а як ви поводитесь із книжками?

- Давайте продитаємо правила поводження з книгою і подивилися чи завжди ми їх дотримуємось.

Правила

1. Беріть книгу чистими руками.

2. Не перегинай книжки. Від цього випадають сторінки.

3. Не кладіть у книжку олівців та інших предметів, від цього вона рветься.

4. Книги треба читати акуратно, гортати сторінки не слинити пальців.

5. Не загинай аркушів-користуйтесь закладками.

6. Не читайте під час їжі

( Слова книжки:

« Коли би діти, ви раденько,

До серця взяли ці слова

Тоя б уже була чистенька

І вся біленька, як нова!»)

-Діти, давайте дамо уртилету обіцянку:

· Цінувати книгу – джерело знань;

· Берегти книги, охайно з ними поводитися;

· Не робити поміток, не малювати сторінки;

· Своєчасно повертати книги до бібліотеки.

- Діти, читайте книжки, дотримуйтесь правил поведінки з ними і книги стануть вам найкращими друзями.

X. Підсумок уроку

- Діти, які книжечки ми сьогодні прочитали?

- Чи сподобалися вам сьогоднішні герої казок?

- Давайте у свої вагончики поставимо карточки і написати назви і автора книг.(Діти пишуть на карточках і піписують кожен свій вагончик)

 

Карточка оформлюється так:

1) Автор, якщо є…

2) Назва книжки.

3) Жанр книжки: казка, оповідання, збірка віршів, збірка оповідань…