III.Закріплення отриманих знань.
КЕГИЧІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ КЕГИЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ У 1 КЛАСІ
Тема:
Закріплення букви Т «те» у словах,реченнях,текстах.
Інтонаційне читання діалогічного тексту.
Відтворення діалогів із прослуханої казки.»
Вчитель початкових класів
Сухенко Л. М.
Тема: Закріплення букви Т «те» у словах,реченнях,текстах.
Інтонаційне читання діалогічного тексту.
Відтворення діалогів із прослуханої казки.
Мета: закріплювати вміння читати склади та слова з буквою Т «те»
розвивати читацькі навички, навчати виразно читати текст
діалогічного характеру з додержанням відповідних інтонацій
розмови між дійовими особами,виховувати любов до
художнього слова.
Обладнання: малюнки героїв казки «Колобок» ,складові квіти,
імпровізований ліс, картки,мультимедійна презентація.
Тип уроку: стилізована казка.
Хід уроку.
I.Організація класу.
1.Вступне слово вчителя.
Добрий день,мої малята,
Любі хлопчики й дівчата.
Рада всіх я вас вітати.
-Сьогодні до вас на урок завітали гості.
Поверніться до них і привітайтеся.
- Тепер тихенько сядьте.Посміхніться один одному.
Нехай на ваших обличчях завжди сяє усмішка.
-Повідомлення теми уроку.
2.Створення емоційного настрою,творчої атмосфери.
Лунає «пісенька Колобка»(у записі).
-Чи пригадуєте ви з який казковий герой співає цю пісню?
-Що трапилося з цим героєм?
-Існує продовження казки. Сьогодні у вас є чудова нагода його
дізнатися.
Розповідь на фоні музики.
Дід з бабою,одержавши пенсію,купили борошна і спекли нового
Колобка.Як же вони зраділи,коли Колобок ожив.Старенькі вирішили,що це справжній дарунок долі-гарнесенький онучок.
Вони любили,доглядали Колобка.Навіть купили йому на заощаджені гроші з пенсії гарний цифровий фотоапарат,бо
Колобок мріяв стати фотохудожником.Він був і справді талановитим,адже вже через рік одержав за свою фотороботу одну з престижних міжнародних нагород із чималенькою грошовою премією в умовних одиницях.
Ось і сьогодні Колобок вирішив піти до лісу на фотополювання.Ідемо і ми разом із ним.Але пам’ятаймо, що у лісі потрібно поводитися тихо,бути уважними,слухняними.
II.Актуалізація опорних знань.
Колобок побіг по стежині і опинився на гарній галявині,над якою літала Бджілка.»Яка гарна»-подумав він і вирішив сфотографувати
її.А ми простежимо за польотом Бджілки і прочитаємо слова.
3.Складіть слова з складів ,що на однакових квітках.
ЛІ ТО КВІ ТИ КВИ ТОК
ЛИС ТОК ПІВ НИК КО ТИК
РО ЛІ АК ТО РИ
-Подякував Колобок Бджілці за позування і покотився далі.
4.Фізкультхвилинка.
III.Закріплення отриманих знань.
-Зустрів у лісі Зайчика.Вони розговорилися і Куцохвостий розповів про своє завдання.
ТА - - ТА
ЛО -------ТО ВОРО ---------
СИ- - НА
ЛАПА ЛАМПА МЕТР МЕТРО
МІСТ МІСТО РІКА РІПКА
-Який звук розрізняє пари слів?
-Покотився Колобок далі й зустрів у лісі Вовка.А Вовчик запропонував зіграти у гру»Ходить літера рядами».
Ходить літера рядами
Подружитись хоче з нами.
Кого за руку візьме,
Нехай той тварину назве.
(В К С П Р Л )
5.Розвиток мовлення.
- Подався Колобок дальше і раптом…Що ж він бачить?
Не спить ведмідь,а сидить,
Робить вулики ведмідь.
Ласуватиме деньком
Солодесеньким медком.
-Дай я тебе сфотографую,каже Колобок.
-Добре,говорить Ведмідь.Але спершу зіграй у гру
«Скільки меду наберем ?».
ЧЕРВОНІЮТЬ У ГАЮ ЗАПАШНІ СУНИЦІ. Продовжіть ланцюжок речень,початок яких буде останнє слово кожного речення.
6.Робота з текстами.
-А Колобок подався далі лісовою стежкою.Ішов-ішов і вийшов на берег річки.А там Лисичка тримає завдання від Олівця-плакат із словами з яких потрібно скласти речення,щоб вийшов текст.
.
ДІТИ ВИСТАВА ТЕАТР АРТИСТИ
Діти були в театрі.Дивилися виставу.Перед ними виступали артисти.
7.Загадки від лисички.Звуковий аналіз слів відгадок.
Має вуса,пишний хвіст,
І погану звичку
Спершу добре він поїсть,
Потім вмиє личко.
(Котик)
Шия жовта, хвіст зелений,
Борода, як маків цвіт.
Ходить птиця по садку
І співа Ку-ку-рі-ку.
(Півник)
В темнім лісі проживає
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться
А зовуть її ….(Лисиця)
-На картках слова –відгадки з'єднайте з схемами звукового аналізу слів.Гра «Чиї це сліди ?»
КОТИК -O-O- -O
ПІВНИК -O-O-
ЛИСИЧКА =O--O-
8.Виразне читання тексту «Котик і Півник» вчителем.
-Які дійові особи казки беруть участь у розмові?
-Читання тексту за вчителем «Луною».
-Ланцюжкове читання тексту.
-Зачитайте речення в якому повідомляється хто які ролі виконував у виставі.
-Як просилася Лиска до Півника в хату?
-Що відповів Півник?
9.Слухання запису казки в виконанні «Театр Кум»
10.Інсценізація уривка з казки «Котик і Півник».
IV. Підсумок уроку.
-Чи сподобалась вам прогулянка з Колобком?
-А нова казка?
-Що б ви побажали Колобку?
А я бажаю вам знайти свою улюблену справу,як це вдалося нашому героєві.