Евристична розповідь-бесіда про види сучасної техніки

Тема: Машинобудування

Мета:ознайомити учнів з різними видами сучасної техніки, а також з професіями пов’язаними з світом техніки, вчити конструювати і моделювати; розвивати у дітей бажання створювати різні конструкції, логічне мислення, увагу, творчість; виховувати працелюбність, обережне ставлення до вогненебезпечних матеріалів.

Об’єкт праці: вантажівка зі сірникових коробок.

Обладнання: демонстраційний матеріал.

Інструменти і матеріали: коробки від сірників, кольоровий папір, ножиці,

картон, олівець.

Тип уроку: комбінований.

Використана література:Усі уроки трудового навчання.1-4 класи/упоряд.

Ю.Є.Бардакова. – 2-ге вид., випр.. –Х.:Вид.група «Основа»,2009.-

439 с.:іл..

Клас: 4

План уроку

Організація класу до уроку.

Привітання з учнями.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Створення сприятливого психологічного комфорту.

Актуалізація опорних знань.

Евристична розповідь-бесіда про види сучасної техніки

Вивчення нового матеріалу.

Створення проблемної ситуації.

Оголошення теми і мети уроку.

Розповідь про вантажівки.

Пояснення послідовності виготовлення виробів.

Аналіз зразків виробів та його конструктивних особливостей.

Сповільнене пояснення на основі технологічної карти.

Первинне закріплення сприйнятого матеріалу.

Практична самостійна робота учнів.

Інструктаж з техніки безпеки.

Самостійна робота учнів.

Підсумок уроку.

5.1. Підсумкова бесіда.

Прибирання робочих місць.

Аналіз та оцінювання робіт учнів

 

Хід уроку

Організація класу до уроку.

Привітання з учнями.

Привітання з учнями.

Поки ще малі-учіться

Все у світі ви робити,

Навчатися,трудитися-

І цікаво жити.

-Доброго дня, учні! Мене звуть Анна Василівна і сьогоднішній урок проведу з вами я. Надіюся на нашу плідну співпрацю.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Та перевірте для початку чи в вас на партах все в порядку,а саме:клей,ножниці,картон та папір,лінійка,олівець.Все зайве сховайте у свої портфелі.

Створення сприятливого психологічного комфорту.

-А зараз погляньте на свого друга по парті,усміхніться йому гарненько.Посмішка-символ хорошого настрою,нехай хороший настрій супроводжуватиме вас протягом усього уроку.

А працювати ми з вами сьогодні будемо під девізом одного з народного прислів’я : «Людина прекрасна в праці»

Скажіть,а як ви розумієте це прилів’я?(працюючи людина вдосконалюється,дивлячись на її виріб ми захоплюємося,адже кажемо,що він прекрасний так само як і людина,що його створила)

Актуалізація опорних знань.

-Скажіть мені,що ви виготовляли на минулому уроці трудового навчання?

Евристична розповідь-бесіда про види сучасної техніки

Сучасна техніка надзвичайно різноманітна: пасажирський транспорт, будівельна техніка, сільськогосподарські машини, верстати, побутові прилади, науково-дослідницька техніки. Професій, пов’язаних зі світом техніки, дуже багато. Конструктори створюють нову техніку, робітники використовують її у своїй роботі, а наладчики ремонтують.

- Діти, то що належить до пасажирського транспорту? (автобус, автомобіль, літак, катер, поїзд). (вивішую ілюстрації)

- А що належить до будівельної техніки? ( ескаватор, підйомний кран).(вивішую ілюстрації)

Ці машини використовують люди при будівництві багатоповерхових будинків. А екскаваторами риють у землі котловани для майбутніх будинків.

Праця у сільському господарстві нелегка. Механізація праці дає змогу значно полегшити її. З кожним роком на полях та фермах застосовують дедалі більше різних машин. У рільництві тепер майже повністю механізовано такі операції, обробка грунту, внесення добрив, сівба й садіння, збирання й переробка зернових культур. Чим більше робіт у сільському господарстві механізовано, тим більше часу має сільський трудівник для відпочинку. Над створенням і поліпшенням машин для механізації робіт у сільському господарстві працюють інженери, конструктори і передові механізатори.

Окрім сільськогосподарських машин існує сільськогосподарський реманент: плуги, лощильники, культиватори, борони, обертові мотики, котки, зчіпки.

У сільському господарстві також використовують посівні та садильні машини, машини для внесення добрив, машини для боротьби зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур: оприскувачі, обпилювачі; а також машини для скошування зернових і зернобобових культур; машини для очищення та сортування зерна та насіння.(вивішую ілюстрації)

- Також до сучасної техніки належать різноманітні верстати, якими користаються на заводах, фабриках, а також інші робітники.

-Ось погляньте, які існують різні верстати. (вивішую ілюстрацію)

- А скажіть будь ласка, який вид техніки ви сьогодні вдома бачили? Холодильник, газова плита…) І це все називаються побутовими приладами.

- А хто може сказати, до якого виду техніки належить комп’ютер? (науково-дослідницька техніка).А також до цієї групи належать різні телескопи, мікроскопи і всі інші прилади, які дозволяють нам вивчати різні явища чи предмети.