III. Відтворення та корекція опорних знань.

ТЕМА. НАВЧАННЯ В ІНТЕРНЕТІ. Огляд українських та зарубіжних освітніх сайтів. Веб-енциклопедії. Інтерактивне дистанційне навчання.

Дата проведення уроку__________________

 

Мета уроку:

Сформувати уявлення про можливості освітніх сайтів; ознайомити зі способами роботи з веб-енциклопедіями; ввести поняття дистанційного навчання.

Розвинути учнівський світогляд відносно використання новітніх технологій в навчанні, вміння пошуку інформації в Інтернеті, його аналізу та оцінюванню.

Виховати дисципліну та культуру роботи з ПК.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті, презентація «Навчання в Інтернеті», інструктивна картка до уроку, папка для учня («Моя скарбничка», «Глосарій до уроку»)

Базові поняття й терміни:

Освітній сайт, веб-енциклопедії, дистанційне навчання, дистанційний курс, вебінар

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний етап.

II. Перевірка домашнього завдання.

III. Відтворення та корекція опорних знань.

¾ Які джерела знань ви використовуєте під час виконання домашнього завдання?

¾ Яке призначення прикладного програмного забезпечення?

¾ Які особливості роботи прикладних програм?

IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.(Демонстрація презентації)

1. Сайт, веб-сайт – сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, які об’єднані як за змістом, так і навігаційно. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на декількох серверах.

Освітній сайт – це сайт, на якому висвітлюються матеріали, що пов’язані з освітою, навчанням, роботою освітніх установ. Для допомоги у вивченні окремих предметів розроблені сайти, які містять добірки інформаційних матеріалів з предмета. Деякі сайти, які не пов’язані безпосередньо з освітою, містять багато матеріалів, корисних для вивчення окремих предметів.

Приклади освітніх сайтів

2. Веб-енциклопедія – Поясніть термін «енциклопедія» Енциклопедія - «коло наук», сукупність наукових знань широкого кола знань. Первісно слово означало сукупність знань, які слід було засвоїти у середньорічній. Слово дістало сучасне значення після появи у ХVІ ст. енциклопедій – книжок, у яких були зібрані на той час знання з різних галузей науки. Назви цих книжок під час видання церковнослов’янською, а потім російською мовами прийнято було перекладати як «Коло наук».

Як ви розумієте термін «веб-енциклопедія»? Хто з вас працював з «веб-енциклопедією»? Веб-енциклопедія – енциклопедія, матеріали якої доступні з використанням веб-інтерфейсу. Приклади веб-енциклопедій. Як ви розумієте

3. Дистанційне навчання– форма організації навчання з використанням інформаційних телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладачів та учнів на різних етапах навчання та самостійну роботу учнів з матеріалами, розміщеними в мережі.

Дистанційне навчання забезпечує:

· вибір місця, часу та темпу навчання;

· отримання навчальних матеріалів від викладача;

· отримання консультацій від викладача;

· здійснення контролю за рівнем засвоєння матеріалу учнем.

Форми дистанційного навчання:

Ø структуровані електронні інтерактивні навчальні матеріали, що розміщені у віртуальному навчальному середовищі, для організації навчання через Інтернет;

Ø друковані матеріали (навчальний посібник, опорний конспект або робочий зошит, методичні рекомендації для слухачів, методичні рекомендації для викладачів), необхідність розроблення яких визначається його специфікою;

Ø додаткові навчальні засоби та носії навчальної інформації (ком пакт-диски, відеокасети, аудіокасети), що містять довідки й енциклопедичні посилання, призначенням яких є поглибленням яких є поглиблення пізнавальних можливостей дистанційного курсу і необхідність розроблення яких визначається специфікою дистанційного курсу.

4. Вебінар (відеомовлення, або асиметрична відеоконференція) –це особливий формат онлайн-спілкування, що дозволяє розділити ролі між усіма допустимими учасниками конференції. Умовно, це ролі Лектора і Студентів

V. Формування практичних умінь і навичок.

Виконання практичного завдання

Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хв. після початку роботи).

Інструктивна картка

VI.Підбиття підсумків уроку.

Самоконтроль:

1. Освітній сайт – це…?

2. Електронна бібліотека – це...?

3. Що таке інтернет-енциклопедія?

4. Дистанційне навчання – це...?

5. Вебінар- це …?

VII.Домашнє завдання.

1. Опрацювати §4.2. (Підручник. Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.. Інформатика 10 клас. Рівень стандарту)

2. Підготувати повідомлення «Сайти дистанційного навчання: при­значення і можливості».