Прочитай. Назви у поданих словах однаковий звук

Конспект

Залікового уроку з української мови

Тема уроку: «Позначення буквами я, ю, є, ї двох звуків. Перенос слів із буквосполученням «йо». Виразне читання вірша (впр.55- 57) »

 

 

Школа, клас Загальноосвітня школа I - III № 13, 2 – А клас

Дата 23.09. 2015

Студент – практикант Мельник Марія Володимирівна

Оцінка________________

Підпис вчителя______________________

 

 

Школа: ЗОШ 13

Клас: 2 А

Учитель: Мельник Марія Володимирівна

Тема. Позначення буквами я, ю, є, ї двох звуків. Перенос слів із буквосполученням «йо». Виразне читання вірша (впр.55- 57)

Мета:

пізнавальна: закріпити знання учнів про букви я, ю, є, ї; зосередити увагу на випадках, коли вони позначають два звуки; вчити учнів на слух розрізняти слова, в яких букви я, ю, є, ї позначають два звуки; спостерігати за позначенням буквосполучення [йо], вчити правильно переносити слова з цим буквосполученням; працювати над збагаченням словникового запасу учнів.

розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння слухати, розвивати вміння працювати самостійно; вірно оцінювати рівень власних навчальних досягнень.

виховна: виховувати бажання працювати парами, самокритично оцінювати свою роботу, вихованню шани до рідної мови та розвитку пізнавального інтересу на уроках української мови.

спеціальнонавчальна: співвідношення звуків і букв у словах, звукові та звукобуквені аналітичні, аналітико – синтетичні та синтетичні вправи; спостереження за лексичним значенням слова, лексичні вправи, формувати вміння помічати в текстах точне, образне, правильне й доцільне вживання й доцільне вживання слова.

Обладнання: предметні малюнки, опорні таблиці, хмари очікувань, фізкультхвилинка для очей.

Хід уроку

1. Повторення вивченого. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок, необхідних для сприймання наступного матеріалу.(8 – 10 хв)

1.Каліграфічна хвилинка.

2. Поділіть слова на склади для переносу.

Оля, олень, джміль, тюльпан, сіє, лійка.

(Оля, Олень, джміль, тю-ль-пан, сіє, лі-йка).

3. Перевірка домашнього завдання. (Впр.54)

 

(Вересень – е – е, е –е, е – е; жовтень – о – о, е – е, листопад – и- и, о – о, а - а).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми та завдань уроку (2 – 3 хв).

- За допомогою чого утворюються голосні звуки? (Голосу)

- Нагадайте мені скільки є в українській мові голосних звуків? (6) Скількома буквами вони позначаються на письмі? (10)

- Якими буквами ми будемо позначати голосні звуки? (а, я, у, ю, е, є, и, о, і, ї).

- У яких випадках букви я, ю, є, ї завжди позначають два звуки? (Після голосного, апострофа, на початку слова).

— Сьогодні на уроці ми вчитимемося ділити для переносу слова із буквосполученням «йо», закріплюватимемо вміння визначати кількість складів і переносити слова з рядка на рядок; повторимо у яких випадках букви я, ю, є позначають два звуки.

Знати:правило переносу слів із буквосполученням «йо».

Вміти: визначати кількість складів і переносити слова з рядка на рядок, вміти ділити дво-, трискладові слова на склади, правильно визначати якими буквами будемо позначати звуки у слова на письмі.

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу. Розвиток мовле

Прочитай. Назви у поданих словах однаковий звук.

Явір, їжак, Юхим, Євген, клей, поїзд, п'ять, малює, лілея, лійка, йорж.(я, ю,є,ї).

(Я – ків, я-ли-на, Юр-ко, ши-ю, Є-ва, чи – та –є, ї-жак, ї-де, Ки-їв).

(Любіть, свою Україну, красу, мову).

(Любити Україну. Говорить про неї з любов′ю).

(у –ю, і – і, а – а, йі – ї, у – у).

Ї – йі, я – йа, ю- йу.

 

ІV. Підсумок уроку. Завдання додому.

- Які букви позначають два звуки? (я, ю, є, ї).

- Яка буква позначає завжди два звуки?(Ї)

Майорить прапор, гайові квіти, бойова медаль.

Ма – йорить, га-йові.