Завдання 3. За результатом обговорення розробленого вами проекту навчального заняття, сформулюйте пропозиції щодо його вдосконалення

Завдання для самостійного виконання

для магістрантів в дисципліні «Педагогіка і психологія вищої школи»

Завдання 1. Підготувати есе на тему «Які нові знання потрібно здобути після отримання університетського диплому».

Максимальна оцінка – 20 балів.

Звітність – текстовий документ, що готується магістрантом індивідуально та надсилається на пошту викладача (в темі листа обов’язково потрібно вказати вашу академічну групу та прізвище, непідписані роботи перевірятися не будуть).

Рекомендований термін звітності – кінець ІІ навчального тижня поточного модуля.

 

Структура відповіді.Виклад есе має бути виконаний за методом «Прес»:

1. ПОЗИЦІЯ.

Я вважаю, що ... (висловіть свою думку, поясніть, у чому полягає ваш погляд).

2. ОБҐРУНТУВАННЯ

... тому, що... (наведіть причину появи цієї думки, тобто на чому ґрунтуються докази на підтримку вашої позиції, у цій частині потрібно навести цитування з науково-методичної літератури, вказавши відповідні Інтернет-джерела).

3. ПРИКЛАД

... наприклад... (наведіть факти, які демонструють ваші докази, вони підсилять вашу позицію, наведіть приклади, які ілюструють проблеми за визначеною тематикою есе, а також кращі практики).

4. ВИСНОВКИ

Отже (тому), я вважаю... (узагальніть свою думку, зробіть висновок про те, що необхідно робити; тобто, це є заклик прийняти вашу позицію).

 

Обсяг роботи – 1 сторінка.

 

 

Критерії оцінки роботи: 1) оригінальність пропонованого тексту; 2) обґрунтованість (наявність в есе стислого аналізу науково-методичних праць та прикладів в Інтернет, зазначення відповідних посилань (використання матеріалів сайтів рефератів не є припустимим)); 3) практична спрямованість пропонованих у тексті положень; 4) додержання в есе рекомендованої за методом «Прес» форми викладу.

 

 


Завдання 2. Підготувати для аудиторії своїх колег-магістрантів проект заняття, що організує їхню подальшу діяльність із професійного саморозвитку. В якості змісту заняття рекомендується використати перелік знань (і відповідних вмінь), що було обґрунтовано в завданні 1.

Максимальна оцінка– 20 балів (для кожного студента підгрупи).

Звітність – презентація PowerPoint, що готується підгрупами магістрантів (3-4 особи) та розміщується в соціальній мережі – http://vk.com/club104916802

Увага! Перший слайд презентації має містити ПІБ магістрантів, які її підготували, з чіткою вказівкою змісту робіт, виконаних кожним з них.

Рекомендований термін звітності – кінець ІV навчального тижня поточного модуля.

Структура для виконання завдання. Проект заняття має включати в себе таке:

-тема;

-мета:

o що магістранти мають знати нового після заняття;

o яким новим досвідом вони мають оволодіти);

-потрібне обладнання (наприклад, комп’ютери, власні мобільні пристрої магістрантів, для яких розробляється заняття, тощо);

-хід заняття (представляється покроково з відповідним хронометражем):

o виклад нових знань, які магістранти мають засвоїти (не повний текст, але слайди, що ілюструють заплановану розповідь викладача);

o етапи і види діяльності студентів як правило у відповідності до кожного слайду з теорією; формулювання завдань студентам на кожному етапі заняття;

o завдання магістрантам для самооцінки діяльності;

o завдання і форма контролю результатів заняття з боку викладача.

-рекомендації для подальшої самостійної навчальної діяльності;

-список використаних джерел.

 

Обсяг роботи – до 10 слайдів.

 

Критерії оцінки роботи: 1) оригінальність пропонованого проекту; 2) його освітня доцільність; 3) продуктивність пропонованих видів роботи; 4) цілісність групової роботи. Кожен магістрант у групі отримує бали з урахуванням зазначеного для нього обсягу робіт на титульній сторінці презентації.

 

Базові методичні видання для розроблення проекту заняття:

Практико-орієнтовані технології в інженерній освіті: навчальний посібник / В.О.Іванов, Д.В.Криворучко, О.В.Купенко /

https://www.dropbox.com/s/e3rwfmk5vnxq66n/%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%20%D0%92.%D0%9E.%20%D1%82%D0%B0%20%D1%96%D0%BD.%20%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%94%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%96%20%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%97%20%D0%B2%20%D1%96%D0%BD%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%96%D0%B9%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%96%20%282015%29.pdf?dl=0

Купенко О.В. Педагогічні проекти: навчальний посібник /

http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39122

Завдання 3. За результатом обговорення розробленого вами проекту навчального заняття, сформулюйте пропозиції щодо його вдосконалення.

Максимальна оцінка – 20 балів (для кожного студента підгрупи).

Звітність – текстовий документ, що готується магістрантом індивідуально та надсилається на пошту викладача (в темі листа обов’язково потрібно вказати вашу академічну групу та прізвище, непідписані роботи перевірятися не будуть). Зверніть увагу, що підставою для виконання цього завдання є коментарі ваших колег-магістрантів щодо проекту вашого заняття, розміщеного в соціальній мережі. Тобто вам прийдеться потурбуватися, щоб такі коментарі з’явилися. Попрохайте своїх колег про коментарі й відповідно самі прокоментуйте роботи свої колег.

Рекомендований термін звітності – кінець V навчального тижня поточного модуля.

Структура відповіді. Текст відповіді на завдання 3 повинен мати таку структуру:

 

Тема заняття
Які визначені в ході обговорення потенційні проблеми, що заважатимуть успішній реалізації вашого проекту?
Знайдіть відповідь щодо можливих варіантів вирішення виявленої проблеми в науково-методичних виданнях в Інтернет.
Яким чином слід підкорегувати розроблений проект, щоб запобігти (чи хоча б мінімізувати) виявлену проблему?

 

Обсяг роботи – 1 сторінка.

 

Критерії оцінки роботи: 1) оригінальність пропонованого тексту; 2) актуальність виявленої проблеми; 3) обґрунтованість (наявність в есе стислого аналізу науково-методичних праць та прикладів в Інтернет); 4) реалістичність висловлених тверджень.