Сабақтың тақырыбы: Өзіңді өзің тексер. Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мақсаттары: Оқушыларға өзіндік жұмыс жаздырта отырып, алған білімдерін тиянақтауға, бағалауға, бақылауға мүмкіндік туғызу; оқушылардың өз бетімен жұмыс жасауы арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту

Күтілетін нәтиже: Оқушылар тақырып ұғымын біледі, түснеді және тапсырмалармен жұмыс жасауда пайдаланады

Модульдері:АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау:Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Кім мықты, Жигсо 1, Венн диграммасы

 

Сабақ кезеңдері Уақыт   Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті  
Білім   Қызығушылық тарын ояту 2мин Миға шабуыл арқылы Сұрақ жауапты пайдалану Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру ,Өткен тақырып аррналған а үй тасырмасын қайталау ға сұрақтар жасалып, арнайы плакатқа жазылып тақтаға ілінеді, крассворд, карточкалар Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз топпен орындау, білімдерін тексеру. Топпен жұмыс жасау, жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады АКТ
Түсіну 7мин Кім мықты Мақал мәтелдер жарсы Әр топқа Көне ескерткіштерге қатысы мақал- мәтелдер жарысын ұйымдастыру, әр топ өзінің отан жайлы не білетіндерін көрсетеді   Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу, өткен сабақтарды қайталау Топпен жұмыс жасау ЖТ ЖЕ
Қолдану 10мин Жигсо» әдісі бойынша өткен тақырып пен жаңа тақырыптытақарыбын өздері талқылап, өздері қайталау масатында қосымша тапсырмалар таратылады 1 топТүбір мен қосымшаның жазылуы 2 топ Түбірлес сөздер 3 топ Мәтінмен жұмыс   Әр топта, яғни үш топта 4 оқушы бар, әр топтың 1,2,3 нөмерлеріне бірдей тапсырмалар беріледі, олар өздері тапсырмалардлы орындап, әр топтаға бірдей нөмерлер бір партаға бірігіп тапсырмаларын бір- біріне көрсетіп, тексереді, 4 сарапшы, яғни дарынды 4 оқушым топ басшылары бақылаушы- сарапшы ретінде сайланады. Олар тексерудің нәтижесін сыныпқа жариялайды бірдей нөмірдегі шығарылған есептердің жауабын айтады Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау СТО
Сергіту сәті 1 мин «Балапандар биі» атты жаттығу жасау Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. АКТ
Талдау 10 мин Венн диаграммасы Арқылы тақырыты талдау Әр топқа диаграмма таратылады,0 сол диаграмманы толтырады, тақырыпты жинақтайды Әр топ өзара тақырыпқа қатысты диаграмманы толтырып, нәтижесін тақатаға шығып қорғайды  
Жинақтау 10 мин Тақырыпқа қатысты әңгіме құрастыру арқылыжинақтайды Тарау бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа Отан туралы тақырып төңірегінде шағын әңгіме жазу тапсырылады Әр топ қысқаша әңгіме жазу арқылы Отан жайлы не білетіндерін және тақырыпты жинақтайды  
Бағалау 2 мин Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдаршам түстері бойынша бағалау қызыл – өте жақсы, жасыл – жақсы, сары – қанағат   Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату Өзін-өзі бағалау, топтық бағалау  
Рефлексия 2 мин Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру Топтың сыни пікірін стикермен жабыстыру арқылы -Кері байланыс парағы  

 

Пән: Қазақ тілі 82 сабақ

Сынып: 3 сынып

Сабақтың тақырыбы: Сөз таптары туралы өткенді қайталау

Мақсаттары: Өткенді қайталау арқылы алған білімдерін тиянақтауға, тексеруге, сауатты көркем жаза білуге, танымдық қабілетерін, ақыл-ойын дамытуға үйренеді

Күтілетін нәтиже:. Оқушылар тақырыппен жұмыс істеу тәсілдерін ждетілдіру арқылы еркін пайдаланады, түснеді және тапсырмаларды қатесіз орындайдыМодульдері:АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау:Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары