Допоможіть зайчикові дострибати до морквинки!

Фізкультхвилинка

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 46)

Завдання 1

Складіть і запишіть рівності за малюнками та схемами.

Додайте і відніміть число 1.

Висновок. При додаванні числа 1 отримуємо наступне число. При відні­манні числа 1 отримуємо попереднє число.

Завдання 2. Гра «Доміно»

Прочитайте рівності першого стовпчика.

За малюнками доміно доповніть рівності другого, третього стовпчика.


Самостійна робота (завдання 3)

й ряд — перший малюнок;

й ряд — другий малюнок;

Й ряд — третій малюнок.

Робота з геометричним матеріалом (завдання 4)

Виміряйте довжину відрізків.

Накресліть у зошиті найкоротший відрізок.

Каліграфічна хвилинка

Написання цифр 6; 7; 8; 9. «Конкурс красунь».

Найкращу цифру відзначте короною.

Гімнастика для очей

Вправа з логічним навантаженням (завдання 5)

Розставте у класі 7 стільців так, щоби біля кожної із чотирьох стін стояло по 2 стільці.

ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Ми рахували?

Ми писали?

Ми приклади складали?

Що сподобалося на уроці?

Що було складно виконувати?

Біля завдання, яке у вас вийшло найкраще, намалюйте сонечко.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 47

Дослідження «Складові задачі»

Учитель пропонує дітям визначити шлях одержання знань, якими вони підуть.

Як ви вважаєте, яким чином можна одержати відповіді на наші пи­тання? (Запитати в батьків або вчителя, прочитати в книзі й т. ін.)

Задача — математичне висловлення, що складається із двох частин.

Перша частина — умова. Вона містить відомі числа задачі, пов’язані між собою сюжетом. З умовою пов’язане питання задачі.

Друга частина — питання. Воно містить невідоме число задачі. Можливе використання питальних слів. Після розв’язання задачі на питання можна дати відповідь.

Наприклад:

На сонечку грілися 6 каченят. До них прибігло 2 гусенят. Скільки стало птахів?

Скільки було каченят? (6)

Скільки прибігло гусенят? (2)

Нам відома кількість каченят і гусенят — це умова задачі.

Питання задачі. Скільки стало птахів? Є питальне слово скільки.

Невідоме число птахів можна знайти. Як? (6 + 2 = 8) — це розв’язання за­дачі.

Яку відповідь одержали? Стало 8 птахів. Це відповідь задачі.


Урок 44. ЧИСЛО І ЦИФРА 0. ВІДНІМАННЯ РІВНИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 0. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗА ЧИСЛОВИМ ВІДРІЗКОМ

Мета: ознайомити учнів з утворенням нуля, визначити його місце в натуральному ряді; формувати вміння складати і розв'язувати рівності на додавання й віднімання; вмін­ня порівнювати числа; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Гра «Ланцюжок»

1 + 3 + 2 + 1 - 2 + 3 + 2 - 1 = ...

Гра «Назви пропущене число» (роботаіз числовими віялами)

1; 2; 4; 5; 6 7; 6; 4; 3; 2 3; 4; 5; 7

Усні обчислення