Пізнавальний та художньо-естетичний розвиток
Старший дошкільний вік
Програмовий зміст. Закріпити вміння дітей ділити слова на склади, визначати їх кількість, робити звуковий аналіз, будувати складні речення з трьох і більше слів. Розвивати зв’язне мовлення. Удосконалювати навички поскладового читання. З’ясувати, уважно чи ні діти слухають казки, а також як казка впливає на розширення світогляду.
Визначити рівень знань про числа в межах 10. Вправляти в умінні лічити порядковою та кількісною лічбою, називати сусідні цифри, розв’язувати приклади й задачі на додавання. Уточнити знання дітей про геометричні фігури.
Конкретизувати та узагальнити уявлення дошкільників про весняні місяці, лікарські рослини та їх лікувальні властивості.
Закріпити вміння дітей складати казки за схемою ТРВЗ. Розвивати увагу, емпатію. Виховувати товариськість.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Групова кімната оформлена під ліс.
Ви сідайте тихо, діти,
Домовляйтеся не шуміти,
На занятті не дрімати,
А знання мерщій хапати.
- Дітки! Сьогодні ми з вами відправимося в незвичайну подорож - в чарівну Країну казок.
- Малята, коли ви лягаєте спати, вам, напевно, мама або бабуся читає казочки.
à А ви любите слухати казочки?
à Про що ми дізнаємося у казках?
à Як казочки завжди розпочинаються і як закінчуються?
à Якою є ваша улюблена казка? (Відповіді дітей.)
- Чи знаєте ви, що казка прийшла до нас з давніх-давен? Передавалася вона з уст в уста, з покоління в покоління.
Український народ любив казки, тому понавидумував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їхні вчинки, риси характеру.
Отже, казка – це казкова країна, де добро завжди перемагає зло.
Потрапити до казкової країни можна, якщо сказати всім разом чарівні слова: (діти заплющують очі та повторюють з вихователем) «Раз, два, три! Сторінки гортаємо, казку зустрічаємо!» (Діти відкривають очі. Звучить музика.)
Ведуча.Знають дорослі і діти -
Жив собі на білому світі
У добрій казці Колобок,
Колобок - рум'яний бік.
На сметані мішаний,
На віконці стужений.
Із-за ширми виходить Колобок-дитина.
Колобок. Набридло Колобку відпочивати.
Захотілось мені трохи погуляти.
По стежинці покотився -
В лісі дрімучім опинився.
Ведуча. Покотився Колобок
Далі без оглядки.
Бачить, стрибає по лісу
Сіреньке зайченятко.
Із-за ширми виходить Зайчик-дитина.
Зайчик.Здрастуй, славний Колобок,
Ти куди спішиш, дружок?
Зранку я не їв ні трішки,
Аж тремтять у мене ніжки.
Ось я зараз тебе, Колобочку з'їм.
Колобок. Я – Колобок,
Колобок - рум'яний бік.
Не їж мене, відпусти.
Заєць.Не відпущу тебе доти, аж поки ти не виконаєш мої завдання. (Віддає конверт. Колобок читає завдання.)
Порахуй і познач цифрою.
Розв’яжи приклад.
Назви, з яких геометричних фігур складається заєць?
Назви «сусіда» числа (попереднє, наступне число).
Розв’яжи «веселі задачі».
Ой, грибочки у гайочку
Під осикою стоять.
Два грибочки, три грибочки,
Разом буде … (п’ять).
Ось листок та ще листок
Заховався між квіток.
Вам просте завдання, діти:
Ці листочки полічити. (1+1)
Ведуча.Покотився Колобок
Далі по доріжці.
Раптом з хащі вийшов вовк.
Із-за ширми виходить Вовчик-дитина.
Вовк. Я такий голодний –
Проковтну кого завгодно.
Колобок. Я – Колобок,
Колобок - рум'яний бік.
Не їж мене, відпусти.
Я від зайця утік
І від тебе, Вовчику, втечу ...
Вовк. Не підеш від мене, Колобку, аж поки мої завдання не виконаєш.
(Вовк віддає конверт із завданнями)
Валеологія
Які ви знаєте лікарські рослини?
Які тварини взимку сплять?
Відгадати загадки.
Два віконця
Вночі закриваються,
А вранці відкриваються. (Очі.)
Горщик з розумом,
А в ньому сім дірочок . (Голова.)
Коли ми говоримо,
Він завжди в роботі.
Коли мовчимо,
То й він відпочиває. (Язик.)
Ось гора, біля гори
Дві глибокі нори.
Вітер в норах тих гуляє,
Повітря в легені заганяє. (Ніс.)
Фізкультхвилинка
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірятка,
Вирушали на зарядку.
Похитали головою,
Раз притупили ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо.
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знов почали.
Ведуча. Покотився Колобок знову по доріжці,
Озирнувся, роздивився
І з ведмедиком зустрівся.
Із-за ширми виходить Ведмедик-дитина.
Ведмідь.Здрастуй, славний Колобок.
Ти куди спішиш, дружок?
Ой, який же я голодний,
Бо не снідав ще сьогодні.
Колобок.Я – Колобочок - рум'яний бочок.
Я від Зайця втік,
Я від Вовка втік
І від тебе, Ведмедику, втечу.
Ведмідь. Не відпущу тебе, доки не виконаєш мої завдання.
(Віддає Колобку конверт із завданнями.)
Грамота