ІІІ. Підведення підсумків гри

Математичний захід " Незвичайна математика" для учнів 7-х класів

Дата проведення: 20.10.2014

Учасники: учні 7-А та 7-Б класів

Підготувала і провела захід: вчитель матемаики Режець Е.В.

Мета.Розвивати інтерес до математики, розвивати кмітливість, логічне мислення, вміння застосовувати знання в нестандартній ситуації; формувати вміння працювати в команді, виховувати особистісну відповідальність за командний резудьтат.

Хід заходу:

 

І. Організаційний момент (привітання, оголошення теми уроку, представлення команд).

ІІ. Конкурсна частина

Перший раунд “Розминка”

Кожній команді задається однакова кількість запитань по 1 балу за кожну правильну відповідь

Запитання І команді:

1. Чому дорівнює 34 ?

2. Як називається прилад для вимірювання кутів?

3. Як називається дріб, чисельник якого більший за знаменник?

4. Назвіть найменше натуральне число?

5. Який кут утворюється при перетині двох перпендикулярних прямих?

6. Який знак слід поставити між двома трійками, щоб отримати число більше за три, але менше за чоти­ри?

7. Якщо на кут 40° дивитися в лупу з чотирикратним збільшенням, то який кут

побачимо?

8. Що більше: 1/2 чи 1/3 ?

9. Професор лягає спати о 8 год вечора, а будильник заводить на 9 ранку.
Скільки професор спатиме?

Запитання ІІ команді:

1. Чому дорівнює сума суміжних кутів?

2. Чому дорівнює число П?

3. Скільки разів за рік встає сонце?

4. Пара коней пройшла 10 км. Скільки кілометрів пройшов кожний кінь?

5. Яким приладом вимірюється довжина відрізка?

6. Яке є найбільше двоцифрове число?

7. Скільки музикантів у квартеті?

8. Скільки цілих у дробі 9/2?

9. Опівночі йшов дощ. Чи можна ждати сонячної погоди через 2 доби?

 

Другий раунд “Тема”

Команда по черзі обирає тему, з циклу якої будуть задаватися по 1 запитанню.

Правильна відповідь – 1 бал.

Теми на вибір:

1. Одночлени;

2. Найпростіші геометричні фігури

 

Завдання по темі "Вирази зі змінними. Одночлени"

1. Які з виразів є степенями?

52; 5∙3; 53 + 35; (-7)5; -75; (х + у)2; (х + у)∙2.

2. Запишіть у вигляді виразу: квадрат суми чисел х і 1.

3. Знайдіть і виправте помилку в перетворенні виразу:

(-2a2b)3 = (-2)3 a3b3 = 8 a3b3

4. Подайте одночлен 12х4у3 двома способами у вигляді добутку двох одночленів стандартного вигляду.

 

Завдання по темі "Найпростіші геометричні фігури"

1. Скільки прямих можна провести через дві точки? Скільки променів можна провести через дві точки?

2. Якщо точка С лежить на промені АВ, то вона обов'язково лежить і на відрізку АВ. Чи є правильним таке твердження? Відповідь обгрунтуйте за допомогою зображення.

3. Вкажіть рисунок, на якому зображено суміжні кути.

 

 

4. Сума градусних мір вертикальних кутів дорівнює 70°. Знайдіть градусну міру кожного з них.

 

Третій раунд “Точка зору”

Висловити думку за 1 хвилину стосовно проблеми: Чому треба вивчати математику?

Час на обговорення в команді - 1 хв. Максимальна кількість балів – 5.

 

 

Четвертий раунд “ Капітани”

Капітани отримують картки з набором чисел. Потрібно закреслити названі ведучим числа і порахувати суму тих, що залишилися. Правильна відповідь – 1 бал.

 

1, 5, 2, 16, 3, 15, 4, 20, 25, 6, 30, 18, 7, 13, 22, 8, 28, 9, 10, 27, 11, 29, 12, 24.

 

Шостий раунд “ Окомір”

Команди записують відповіді на запитання на аркуші паперу і здають ведучому на перевірку.

Найближча до правильної відповідь – 1 бал.

1. Який діаметр монети номіналом 5 копійок?

2. Скільки сторінок у вашому підручнику з алгебри?

3. Скільки вікон в коридорі школи на ІІ поверсі?

4. Скільки сходинок між 1 та 2 поверхом школи?

5. Скільки метрів складає ширина класної кімнати?

 

Сьомий раунд “Практикум”

Практичне завдання командам. Правильна відповідь – 2 бали.

Микита склав аркуш паперу 5 разів. Потім він вирізав дірку та розгорнув його. Скільки утворилось дірок у розгорнутому аркуші?

 

Восьмий раунд “Художники”

До дошки виходять по одному представнику команди і обома руками одночасно малюють коло і трикутник, (інші - коло і квадрат).

 

ІІІ. Підведення підсумків гри.

 

Резервні розваги.

1. На столі стоїть шість склянок. Три з них порожні, а в три налито воду. Зробіть так, щоб порожні і повні склянки чергувалися. Взяти в руки можна тільки одну склянку.

 

 

2. Як з трьох нулів зробити два?